Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Привет,
    това за различно износените дискове, като цяло най- вероятно е проблем или по- скоро обслужване, което трябва да си калкулираш. Аз правих нещо подобно тази зима за моята Африка и тотала може би мина 700 лева: 400 лева за дискове, 200 лева за нови спирачни маркучи с метална оплетка, нови накладки към 80-100 лева, 70 лв. за гумички за спирачните апарати + спирачната течност и пр. ......
    Ще трябва да купиш нови дискове, които задължително се сменяват с нови накладки. Най- вероятно ще трябва да отвориш и погледнеш спирачните апарати- в най- добрият случай ще минеш само със смяна на гумички на цилиндрите.... Ако трябва да смениш и спирачните апарати, вече става по- дебело.
    Не съм запознат, каква точно е спирачната система на Варадерото, но може би това, че единият диск е по- износен от другия, би могло да бъде и функция от някакъв проблем във въпросната комбиниране спирачна система, или маркучите или най- вероятно спирачните апарати .... ако не греша подобна система има и при VFR-a....

    Коментар


    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Асо..
      Поздравления за желанието да помогнеш, ама Янко продаде Варадерото преди около година .... поне. Май и повече ще станат ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Ако не греша, май не пита Янко, а за колегата grgerogiev- от пост 104?
        Сега като погледнах дата, поста е от 15-ти януари 2013.... може би и за там да е вече късно, но няма още година и повече

        Коментар


        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Благодаря на включилите се. Аз успях да покарам малко мотора и реших да не го купувам. Установих, че Варадерото не е моя мотор. Наистина е доста конфортен, но ми идва тежичък. Почти щях да го изпусна на едно кръстовище. Явно не съм "дорасъл" за него
          И като цяло имаше нещо гнило около този мотор - повече от половин година се продава.
          Сега се чудя какъв мотор да си търся, ама за това ще пусна отделна тема, за да не спамим тази.
          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

          Коментар


          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
            Проблема е отстранен с ново реле регулатор.

            Благодаря на отзовалите се!
            Колега здравей!
            Видях че си имал проблем с релето на Varaderoto. И аз имам проблем, на фарове изобщо не зарежда.
            Като ги изключа и му дам обороти зарежда с около 13V което е твърде малко, явно ще трябва да сменям релето или да го ремонтират.
            Но основния проблем е че НЕ МОГА ДА ГО НАМЕРЯ ТОВА РЕЛЕ . Къде са го монтирали? Благодаря ти предварително!!!!!

            Коментар


            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              На Африката имам дигитален волтметър и по него и по мултицет, никога не зарежда над 13v. Това от години и проблеми с акумулатор категорично няма. При включване на светлини или вентилатора, напрежението се качва до 13,5
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:399F5174-03EA-4BAC-A1D4-FF8ACEDABED2.jpg
Прегледи:1
Размер:216.9 КБ
ID:5506792

                Коментар


                • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                  Моето варадеро го продадох на 80+ хил/км. и извън упоменатите консумативи ,не съм ремонтирал и подменял нищо. В момента мотора е на 90+000 и сме поръчали задна пружина - в коловете уморта на пружините не се усеща .ПОтенциалния проблем ,може да бъде единствено предишния собственик
                  Здравейте!Та за въпросното варадеро вчера покарахме с него и още двама приятели доста прилично из Странджа!Веско остана много доволен от нея аз също,надявам се някой ден пак да покараме заедно!


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0454.jpg
Прегледи:2
Размер:187.8 КБ
ID:5522223


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0458.jpg
Прегледи:2
Размер:238.4 КБ
ID:5522224

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0460.jpg
Прегледи:1
Размер:213.7 КБ
ID:5522225


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0462.jpg
Прегледи:1
Размер:179.9 КБ
ID:5522226


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0453.jpg
Прегледи:2
Размер:253.4 КБ
ID:5522227
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    +1 за Варадерото.Страхотна машина е .Имах възможността да я разгледам при съботната разходка в Странджа.На мен, по скоро би ми допаднал малкия брат на Варадерото-Трансалпа 600

                    Коментар


                    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      С едното Варадеро се прибирахме до София. Разхода му беше около 5,1 при 100-105км/ч, Подбалкана (собственика се учуди даже, не бил свалял под 6 досега). При същото каране мойта Африка удари 6 с 200кг. пасажери и 200л. багаж. Много важно е как се кара - аз карам много плавно, Африката и не може иначе, без резки подавания на газ, без резки ускорения след завои, поради бавното каране почти не намалявам преди завой, т.е. почти и не ускорявам. При тази натовареност и 70км/ч Африката дава 4,9, до 90 - 5,3, след това прогресивно до 140 разхода става 7,5-8. Ако някой иска мотора му да постигне рекорд за нисък разход - да го даде на мен.
                      Да се върнем на Варадерото - карал съм и имам впечатления от доста тежки "хилядарки" и моят извод е, че при технически изправен мотор и леко каране около 100-те, максималният разход трябва да е 5,5. А оттам нататък според стила на каране - няма значение, кой както иска да кара и после да си сипва.
                      Honda XRV750 Africa Twin
                      Opel Record E 1.8i

                      Коментар


                      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Първоначално публикуван от jijko Преглед на мнение
                        ...аз карам много плавно, Африката и не може иначе, без резки подавания на газ, без резки ускорения след завои, поради бавното каране почти не намалявам преди завой, т.е. почти и не ускорявам...
                        Още се смея на глас
                        Yamaha XT​M600E '98
                        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                        Коментар


                        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Чудесна разходка стеси спретнали.Те това е въпросното Варадеро
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Здравейте. Нов съм във форума и все още съм прохождащ мотоциклетист. Сега карам курса за А категория. За повечето от вас може да изглежда рано, но за първи мотор съм си харесал Hopnda Varadero. След всичко изчетено съм се насочил към инжекция и 6 степенна предавка. До тук прочетох само хвалби и колко е хубав мотоциклета. Ще се радвам ако някой може да каже и за някой хронични заболявания на мотора по рождение - ако има такива де. Прегледах много теми във форума и не намерих такава. Ако има такава дайте линк. Може и коментарите да казват всичко, но все пак да попитам. Предварително благодаря

                            Коментар


                            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Напиши какъв ти е ръста и колко са ти килограмите. Не се бъзикам , ама това е мотор , който при изтърване не всички мъже могат да вдигнат сами , дори и да е без багаж. В сравнение с него Африката я усещам като тротинетка, а е над 220 кг. Извинявам се , че изказвам мнение , но за първи мотор .Като динамика и комфорт не е страшна за първи ( ако си с ума си не може да те хвърли ) , но ако я изпуснеш .....става еднааааааа!!!!

                              Коментар


                              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Аз съм 1.95 см., 100 кг., според мен в достатъчно добро физическо състояние. В момента мотоциклета с който преминавам курса е 200 кг. - YAMAHA XJ6. Не усещам някакво затруднение относно тежестта при кормуване, при бутане и при ситуации при които ми се налага да се оттласна с крак. "Инструмента под каската", който имам работи нормално - не търся скорости - просто удоволствие и не съм любител на пистови мотоциклети. Когато яхна по - малък мотоциклет изглеждам доста смешно на него и имам чувството, че карам велосипед - лично мнение. Мои добри приятели, които имат мотори ме съветват да не се завъртам на въртележката с малък мотор и в последствие с по - голям. Просто дилемата ми е между този мотор и BMW 1150 GS. и за това се интересувам от "хроничните заболявания", ако има такива. Още веднъж - ако има подобна тема дайте линк да не спамя тук и благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X