Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Красавец е, пожелавам ти дълги години да те радва, и със здраве да си го караш.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Здравейте, предстои ми закопуване на Varadero 2004 (чакам го да дойде от Италия), кажете кои са слабите места които да гледам. Или ако има нещо по специфично, защото по снимките външно е доста запазено (без охлузвания или нещо спукано по споилери) и ми хвана окото.

      Коментар


      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Ами слабо място са му едни гарнитури на ауспуха които си заминават доста често (особенно тази на задния цилиндър и много зависи от стила на каране). Гледам че заменят оригиналните с месингови.

        Другото което е характерно е имобилайзера (H.I.S.S.) който откача от време на време. Като се случи мотора не пали. Лекува се като се излключи от скорост натисне се бутона на стартера и чак тогава се дава контакт с ключа, така мотора първо пали и после проверява дали ключа му е истински. Причините които се споменават са две: 1 - Антената в ключалката която разпознава ключа. 2 - Сензора за позиция на коляновия вал (crankshaft position sensor)

        Последното за което се сещам са обтегачите на ангренажните вериги. След определена година това е решено, само че не съм сигурен коя точно беше годината. Доколкото се сещам се чупи пружината (или пък омекваше) при което веригата прескача и бутала и клапани стават на салата. Пак по спомен мисля че по-новите обтегачи стават и на по стария мотор. Факт е обаче че определено са решили този проблем защото на новата Африка Туин са сложили същите обтегачи (много се зарадвах да ги видя докато разглеждах Африката, защото за мен това е един вид гаранция че е решен проблема)

        От тука натам мотоциклета е безпроблемен. Има един австриец който беше направил 400 000 км на един от карбураторните модели (не съм объркал нулите :-) )
        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
          Понеже днес ме смъмриха че така и не съм качил снимки а съм бил обещал, ето ги и снимките:






          Мамин сладък!
          Като порастна и ако се науча да карам ще си изгладувам за един такъв хубавец!

          Да си жив и здрави, много безаварийни и приятни емоции!
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Много благодаря за пожеланията колега.

            Аз на свой ред ти пожелавам да си вземеш още по-хубав и по-нов мотор (например новата Африка Туин определено се класира в тази категория :-) )

            Само не се отказвай и все някога ще се получат нещата, но за да станат трябва да се научиш да караш пък после може и книжка да вземеш :-)
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Първоначално публикуван от koceeeii Преглед на мнение
              Здравейте, предстои ми закопуване на Varadero 2004 (чакам го да дойде от Италия), кажете кои са слабите места които да гледам. Или ако има нещо по специфично, защото по снимките външно е доста запазено (без охлузвания или нещо спукано по споилери) и ми хвана окото.
              Колега, с какво си заслужил този даунгрейд
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                здравейте от скоро съм собственик на Варадеро 2001г пише че е на 61200кмама не ми се вярва,за първите 500км който съм минал ми е изгорил 200гр масло и при вас ли е така,или да го водя на доктор.кат за начало мисля едни гумички на клапаните да сменя или да да се заигравам по надолу

                Коментар


                • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Здравей, като начало му смени маслото, че сигуно не се знае кога и с какво е сменяно и го покарай едно хубаво поне един месец и после му мисли за ремонти.

                  Доколкото знам Варадеро-то показва колко пъти му е превъртан километража при подаване на контакт. Това важи, разбира се, за електронния километраж, но не съм сигурен твоя дали е такъв.

                  Тоест ако да кажем твоя е превъртан един път би трябвало да почаже цифтара 1 при контакт и малко след това въпросните 61х. км.
                  Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                  Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                  Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                    Здравей, като начало му смени маслото, че сигуно не се знае кога и с какво е сменяно и го покарай едно хубаво поне един месец и после му мисли за ремонти.

                    Доколкото знам Варадеро-то показва колко пъти му е превъртан километража при подаване на контакт. Това важи, разбира се, за електронния километраж, но не съм сигурен твоя дали е такъв.

                    Тоест ако да кажем твоя е превъртан един път би трябвало да почаже цифтара 1 при контакт и малко след това въпросните 61х. км.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_001428.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5720462
                    За тази единица ли става дума колега?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_001423.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5720463
                    От днес

                    Коментар


                    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Ами не точно това. Имах прдвид че първоначално на мястото на "Total" за кратко се показва цифрата 1 например (всъщност то май точно за 1 не става даума а по скоро са 2 и нагоре) и после се показва пробега.

                      Ето този герой тука е направил 300 000 км:

                      http://unavaraderotrotona.blogspot.b...-20-meses.html

                      Като гледам го пише и в менюъл-а на мотора. Ще погледна къде го пише и ще му щракна една снимка за да я кача тук.
                      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                        Ами не точно това. Имах прдвид че първоначално на мястото на "Total" за кратко се показва цифрата 1 например (всъщност то май точно за 1 не става даума а по скоро са 2 и нагоре) и после се показва пробега.

                        Ето този герой тука е направил 300 000 км:

                        http://unavaraderotrotona.blogspot.b...-20-meses.html

                        Като гледам го пише и в менюъл-а на мотора. Ще погледна къде го пише и ще му щракна една снимка за да я кача тук.
                        Да - на снимките на този се вижда къде го пише - при мен няма такова нещо. Това е единственото което се появява при стартиране. А наистина много се съмнявам да съм купил мотор 2003 г. - тоест 10 г. мотор с пробег 23800 км. и без да му е манипулиран километража Пък и в моя мануал никъде не съм видял да пише нещо подобно. Сега ще му хвърля едно око пак ама доста подробно съм разглеждал и щях да забележа и това

                        Коментар


                        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Ами пише го на стр. 26.

                          Сега ще кача и снимка
                          Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                          Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Ето я и снимката:



                            Нямам идея защо е надолу с главата. Опитах се да го редактирам, но не успях

                            На FTP си е нормално:
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/G...801_192208.jpg
                            Последно редактирано от Grayfox; 01-08-16, 18:43.
                            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Да - разбрах за какво става дума. Трябва да погледна пак внимателно В моя мануал нямам инфо за тези неща. На ПДФ ми е. Ако имаш този твоя на ПДФ или някакъв друг формат - ще съм ти благодарен да ми го пратиш. Предполагам машините нямат кой знае какви разлики въпреки различните години

                              Коментар


                              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160801_192208 (Copy).jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5722078
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X