Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Така е най точно. Пълниш до горе. Нулираш брояча и тръгваш. Когато решиш да заредиш, пълниш пак до горе, и колкото литра бензин е събрал, делиш на километрите, които си изминал по брояча. Веднага получаваш средният разход. Ето сметката на колегата - 12,5л : 130км =....9,6 л/100км разход.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Делиш и умножаваш по 100

      Коментар


      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Да докладвам за не вЕрващите. София - Балчик - София 1 човек 2 малки дисаги и пълен куфар от зад.

        21 л. - 419 км = 5/100

        18.4 л. - 343 km = 5.4/100
        20.3 л. - 418 км. = 4.9/100
        Скорости около 90 - 140
        LZ1RED

        Коментар


        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Не знам какво правите с тези мотори, но ето това е моя разход:

          http://www.fuelly.com/motorcycle/hon...grayfox/356538

          Мотора в момента е на 5750 мили от както го купих чисто нов. Започнах да го засичам след като му смених маслото за втори път на почти 2000 мили с Silkoline пълна синтетика.

          Засичано е само от пълен резервоар до пълен резервоар на една и съща колонка на една и съща бензиностанция. Марката е BP и е 95 октана. Резервоара го пълня като мотора е на пачи крак. Понеже мотора е наклонен бензина започва да се допира в единия край на гърловината и постепенно да затваря. В края на зареждането сипвам много бавно. В момента в който нивото подпре навсякъде в гърловината спирам. Не знам дали съм го обяснил разбираемо, но гарантирам че това е много точен начин на засичане.

          За 6200 км разхода ми е 5.9
          Най-добрите ми постижения 5.3/100 и 5.4/100 са с пасажер+топ кейс (без странични куфари) на магистрала със скорости от 110 до 150 (плавно ускорение и внимателно използване на спирачките)

          Като цяло не съм го жалил много. Показател за това е че задната гума за тези 6200 (от както засичам разхода или 9200 км от както съм го купил) километра е стигнала до индикацията за смяна.

          Сега, приемам че може и да има разлика в бензина в Англия и този в България, но за това ще докладвам след Септември като разходя Варадерто по българските пътища с българският бензин, но често казано не ми се вярва да е толкова огромна.
          Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
          Honda Varadero XL1000 SD03 2011

          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
            Не знам какво правите с тези мотори, но ето това е моя разход:

            http://www.fuelly.com/motorcycle/hon...grayfox/356538

            Мотора в момента е на 5750 мили от както го купих чисто нов. Започнах да го засичам след като му смених маслото за втори път на почти 2000 мили с Silkoline пълна синтетика.

            Засичано е само от пълен резервоар до пълен резервоар на една и съща колонка на една и съща бензиностанция. Марката е BP и е 95 октана. Резервоара го пълня като мотора е на пачи крак. Понеже мотора е наклонен бензина започва да се допира в единия край на гърловината и постепенно да затваря. В края на зареждането сипвам много бавно. В момента в който нивото подпре навсякъде в гърловината спирам. Не знам дали съм го обяснил разбираемо, но гарантирам че това е много точен начин на засичане.

            За 6200 км разхода ми е 5.9
            Най-добрите ми постижения 5.3/100 и 5.4/100 са с пасажер+топ кейс (без странични куфари) на магистрала със скорости от 110 до 150 (плавно ускорение и внимателно използване на спирачките)

            Като цяло не съм го жалил много. Показател за това е че задната гума за тези 6200 (от както засичам разхода или 9200 км от както съм го купил) километра е стигнала до индикацията за смяна.

            Сега, приемам че може и да има разлика в бензина в Англия и този в България, но за това ще докладвам след Септември като разходя Варадерто по българските пътища с българският бензин, но често казано не ми се вярва да е толкова огромна.
            Нали знаеш(а най-вероятно не) че модел 2000 и модел 2011 имат лека разлика в двигателя?!На едното му викат карбуратор а на другото пълна инжекция,не по-малко маловажната и пет степенна срещу шест степенната скоростна кутия на модел 2011!
            Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 19-07-15, 06:23.
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
              :

              Сега, приемам че може и да има разлика в бензина в Англия и този в България, но за това ще докладвам след Септември като разходя Варадерто по българските пътища с българският бензин, но често казано не ми се вярва да е толкова огромна.
              Това ще ми бъде интересно от чисто любопитство.Една и съща машина,един и същи водач/стил на каране каква ще е разликата във l/km , и дали ще има разлика.Много се говори за разликата във горивата,предполагам,че подобен тест ще даде отговор.
              Сега - BMW R1200RT 2006 г
              Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
              По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
              По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

              Коментар


              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                Да докладвам за не вЕрващите. София - Балчик - София 1 човек 2 малки дисаги и пълен куфар от зад.

                21 л. - 419 км = 5/100

                18.4 л. - 343 km = 5.4/100
                20.3 л. - 418 км. = 4.9/100
                Скорости около 90 - 140
                В началото на юли ходих до Охрид( Македония ) и отчетох същия разход 420 км с 21л гориво.

                Коментар


                • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                  Това ще ми бъде интересно от чисто любопитство.Една и съща машина,един и същи водач/стил на каране каква ще е разликата във l/km , и дали ще има разлика.Много се говори за разликата във горивата,предполагам,че подобен тест ще даде отговор.
                  Дори в Румъния и Украйна моторите дават с по литър отдолу. Поне моят.

                  Коментар


                  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Миналата Събота три прохода 140км със 10литра а95.Като два пъти минах Кашана и почти постоянно карах 1-2скорост.
                    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                    Коментар


                    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Тук и бензина е мааалко по-лош, пък и примерно в 10 литрова туба можеш да събереш и да платиш поне 11 литра по брояча на някоя частна бензиностанция.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                        Нали знаеш(а най-вероятно не) че модел 2000 и модел 2011 имат лека разлика в двигателя?!На едното му викат карбуратор а на другото пълна инжекция,не по-малко маловажната и пет степенна срещу шест степенната скоростна кутия на модел 2011!
                        Добро утро колега,

                        "Нали знаеш, а най вероятно не" че моторите Варадеро с алуминиев предпазител на картера, като този на аватара на колегата NNNNIKKKK който казва че "такъв разход е невъзможен" се произвеждат след 2007 година и са с онова нещо дето му викат пълна инжекция и със шест степенна скоростна кутия?

                        И понеже ме познаваш дотолкова добре, че дори си в състояние да предполагаш какво знам и какво не, би трябвало да знаеш че преди да инвестирам заплатата за 3 години на един държавен служител в милата ни татковина в един мотор, аз съм проучил всичко около дадения модел.

                        Вярно, че заглавието на темата е за Варадеро 2000г. но дискусията за разхода в последните постове е за моделите с инжекционна система. Дискусия за разхода между инжекцион и карбуратор не смятам че има. Там всичко отдавна е уточнено. Карбутаторните модели са с по висок разход.


                        П.С.

                        Извинявам се на всички за лирическото отконение от темата, но подобни изказвания за абсолютно непознати хора страшно ме дразнят, а когато пък се отнасят лично до мен се чувствам длъжен да отговоря.
                        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                          Добро утро колега,

                          "Нали знаеш, а най вероятно не" че моторите Варадеро с алуминиев предпазител на картера, като този на аватара на колегата NNNNIKKKK който казва че "такъв разход е невъзможен" се произвеждат след 2007 година и са с онова нещо дето му викат пълна инжекция и със шест степенна скоростна кутия?

                          И понеже ме познаваш дотолкова добре, че дори си в състояние да предполагаш какво знам и какво не, би трябвало да знаеш че преди да инвестирам заплатата за 3 години на един държавен служител в милата ни татковина в един мотор, аз съм проучил всичко около дадения модел.

                          Вярно, че заглавието на темата е за Варадеро 2000г. но дискусията за разхода в последните постове е за моделите с инжекционна система. Дискусия за разхода между инжекцион и карбуратор не смятам че има. Там всичко отдавна е уточнено. Карбутаторните модели са с по висок разход.


                          П.С.

                          Извинявам се на всички за лирическото отконение от темата, но подобни изказвания за абсолютно непознати хора страшно ме дразнят, а когато пък се отнасят лично до мен се чувствам длъжен да отговоря.
                          Виж....че се дразниш от едно мнение.С което абсолютно не съм искал да се заяждам- проблема си е твой,а това колко и къде си инвестирал хич не искам и да знам!И щом се мислиш за голяма работа,с инвестираната заплата за три години на мишоци като нас ,ОК!А е със здраве!
                          HONDA DOMINATOR 650
                          ОРЕЛ ASTRA
                          РСПБЗН-Приморско

                          Коментар


                          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Някой има ли идея от къде може да се намери фар за варадеро на "по-народни" цени?
                            Това, което успявам да намеря започва от 400 еврака без доставката ( сша, япония... ). По английско вървят пак толкова но в лири.
                            Има ли някакви китайски заместители или единственият вариант е дебнене на нещо втора злоупотреба ( макар, че при инцидент яйцето и фара и обикновено първи заминават )?

                            Коментар


                            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              0888211968 Емил с.Яхиново за втора употреба, но оригинално все пак!

                              Коментар


                              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение

                                Снимки ще кача по-късно като успея да го измия (първото каране беше в дъжд както си се полага в Англия)
                                Понеже днес ме смъмриха че така и не съм качил снимки а съм бил обещал, ето ги и снимките:

                                Тука е след първата мивка както бях писал, просто така и не стигнах до качването на снимките:






                                Това е на границата между Шотландия и Англия. От другата страна на камъка пише England:




                                Тука съм на едно красиво място (Whitley Bay) на което ходех да гледам морето и да си проветря главата след работа:




                                Друго интересно място на което отидох само за да го видя - Electric Brae (https://en.wikipedia.org/wiki/Electric_Brae) Един от така наречените гравитационни хълмове. Това са места където илюзията е че се изкачваш докато всъщност спускаш. Интересно място. Още по интересно е да видиш как почти всяка кола която минаваше от там спираше и след като угаснеха стоповете, колата тръгва бавно по баира "нагоре"



                                И тука за последно за де не омръзвам. Пред нас малко преди да тръгна за България в деня когато монтирах стойките и куфарите. Зад Варадерото на втората снимка се вижда Кавазаки Върсис 1000 на съквартиранта ми:

                                Последно редактирано от Grayfox; 04-02-16, 23:01. Причина: Най-накрая оправих снимките
                                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X