Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Малко да се намеся по темата за разхода.
    Грубо 1 зъб повече отпред е равен на 4 зъба помалко отзад.Посмятаите с калкулатора и ще видите.
    Аз съм с ТрансАлп '95 ,тежа 120кг и винаги го карам с топкеис.Отпред съм сложил един зъб повече и (сигурно много хора няма да повярват на това) до скорости от 110км ми дава 3.8 - 4.0.Градско 5.0-5.1. На дълго при по-висока скорост ~140 пак 5.0. По заводски предписания ми дават средно 6.5 !!! Доволен съм.
    Причините да ти харчи повече са много.Една от тях може да е и мръсен въздушен филтър.Беше писал ,че "изглеждали нови".Смеи ги ти за да си сигурен и засечи пак.
    Друга причина може да са аспусите.Едно момче си смени на ТДМ-ката оригиналните с някакви "ПО-ДОБРИ" незнаина марка от най-евтините.Верно е че мотора му почна да звучи доста по-добре (даже се замислям и аз да сменя моя) другото е , че казва че и разхода му е паднал от 6.5 на 5.5 градско.Усещало се разлика и в ускорението.Това си е тунинг , но да не би твоя нещо да е запушен и да задържа?!
    Гледам и в каталога че машините за някои еропеиски държави (Швеицария) заводски са спънати.Твоя от къде е вкаран?Да не би нарочно да е направен така?!
    Относно това дали ще има разлика в показанията на километража след промяна на предавателното отношение на главното предаване - не би трябвало,ако километража е закачен както на ТрансАлпа на предното колело.Само ще се усеща, че предавките са станали по-дълги.
    Един приятел от групата в която карам си взе чисто нов ТрансАлп '09 и въпреки че в рекламите го хвалят ,независимо от увеличения обем и намаления резервоар изминавал по голямо разстояние благодарение на по-прецизното управление на работния процес - мотора му харчи ~7.5 когато моя харчи 4.0 (караме заедно).Общо взето там където тои прави 2 зареждания - аз правя 1.
    Толкоз от мен.Ще се радвам ако съм бил полезен.

    Коментар


    • #47
      От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
      ...

      Предни спирачки – комбинирани-6 цилиндрови
      Двоен диск
      Задни спирачки – комбинирани -6 цилиндрови
      Един диск
      ...
      Нещо не схващам.
      Гледам целия мотор е в спирачни маркучи и ми се виждат свързани предни с задни ... да разбирам ли, че като хвана предна спирачка лови и задното колело и обратно ???
      Ако някой ги разбира тез неща, моля да поясни!
      Последно редактирано от К.Наков; 28-06-10, 17:14.

      Коментар


      • #48
        От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Да - Варадерото (както и някои други модели на Хонда) е оборудвано с DCBS, т.е. двойно комбинирана спирачна система. Ето малко инфо тук.
        За туристически мотор си е ОК - даже ако е с АБС (но за това поколение на Варадеро мисля не се е предлагало) ще е още по-добре от гледна точка на безопасност; за спортно каране мненията са по-скоро негативни; а за черни пътища системата е откровено неприятна - гадно е примерно при спускане да искаш да присуркаш задната гума, а да ти хваща и предна спирачка...
        Чел съм по чуждите форуми за конверсии към независима ("нормална" за мотор) спирачна система - особено за първата серия на ВФР800 и ЦБР1000Ф/1100блекбърд.
        Последно редактирано от Shider; 28-06-10, 17:58.
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #49
          Точно така при натискане на предната спирачка сработва и задната на сега не се сещам колко процента,,нещо ми се вьрти в главата 60 на 40 или 70 на 30

          точна така едното от варадерото беше моето с три куфара ,,6 -100 ,,разход ,, нужно е малко играчка по карбовете и става ,ако някой е близо до софия мога да помогна
          Последно редактирано от giorgio; 28-06-10, 18:18.

          Коментар


          • #50
            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
            churov, някак си не мога да се убедя, че 5% разлика в мощността и при това на такъв "силен" мотор ти създава осезаемо усещане за разлика...
            Мощността е константа! Разлики има само във въртящия момент.
            Друг е въпросът, в какъв оборотен диапазон се кара предимно...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #51
              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
              Ето малко инфо тук.
              Благодаря за линка , горе долу схванах за какво иде реч ...въпреки , че и човека писал статията на моменти не е сигурен дали има полза от тази система.

              Коментар


              • #52
                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                Първоначално публикуван от reising Преглед на мнение
                Точно така при натискане на предната спирачка сработва и задната на сега не се сещам колко процента...
                Тази система има няколко поколения, но мога да споделя как е при VFR 2003.
                При натискане на предната спирачка левият апарат участва само с 4-ри от 6-те си бутала. Съответно апарата е на ос и се мести в посока на диска, като по този начин натиска помпа, която предава усилието на 2 от 6-те бутала на задния апарат през серво клапа за регулиране. При натискане на задната спирачка, част от усилието минава през клапа за контролиране на усилието към предната спирачка и въответно отново се предава към задният апарат през серво клапана.
                Ефекта е че колкото по-силно натискаш предната толкова повече усилие се предава на задната, без да надвишава някакво отношение. При натискане на задната, част от усилието се предава на предната гума, като то се коригира от клапата.
                Ето и една схема:


                Усещането е за много бързо и стабилно спиране, без особено потъване на предницата.
                Черпете ме, не ме щадете!
                _________________
                (\__/)o*******_
                (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                Коментар


                • #53
                  От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Имах инжекционното Варадеро и ми даваше разход към 6 - 6.5, но пък аз си карам кротко. Основния ми проблем беше дългата втора скорост, на практика в града с по-ниска от около 45 км/ч на 2-а не може да се кара. При задръствания - постоянно съединител. С по-малък зъбак отзад става още по-лошо. А мотора беше със 6 скорости, при варианта с 5 скорости втората няма да е по-къса. Иначе двигателя е много еластичен и комфортен.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Да кажа и аз нещо . Мотора явно е създаден за по-спокойно каране от колкото съм свикнал.След смяната на задния ,,зъбак'' разхода по показания на километража не се промени - т.е. теоретично е паднал с 5 % . По време на пътуването ,не можех да се нарадвам на голямата туристическа слюда Kappa. Разхода при скорости до 80-90 км/ч. падна под 6 литра . При скорост до около 120 км/ч разхода е около 7,5 л/100км .До 140 около 8,5-9 литра.Над 140 - 10 !!! Тези огромни разлики, плюс кошмара при изпреварване и разминаване с ТИР-ове (невероятно люлеене) ,м е наведе на мисълта м,че имам проблем с аеродинамиката. СЛюДАТА!!! Вярно е ,че при няколкото проливни дъждове в ,които карахме бяхме абсолютно сухи ,но почти успешните опити да паднем при разминаване с камиони ,ме накара да експериментирам с оригиналната (малка) слюда.Ефекта е на лице. В Румъния ,през планините, въпреки динамичното каране ,но в крайна сметка ,ниска средна скорост ,разхода бе 7л/100км.В петък ходихме до Стара Загора (без страничните куфари) .При изключително натоварен трафик,завоите на Слънчев бряг,Поддържане на доста динамично темпо и скорости 120 -160 км/ч. разхода бе 7,2 л/100км.
                    Като цяло машината е изключително удобна за дълъг път с двама човека.Комфорта на пътника (а той е много важен ,защото това е жена ми ) е отличен.Скорости над 140 км/ч ,обаче са ,,некомфортни''.Това не ми харесва ,най -вече на магистрали.Свикнал съм там да ,,наваксвам'',но явно скоростта не му е основно качество. Аз съм повече от доволен.
                    Последно редактирано от churov; 22-08-10, 17:38.
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #55
                      От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Искам да попитам ,знаещите. Убеден съм ,че задната пружина е уморена.Не съм сигурен ,обаче ,че ако взема нова тя ще е по-твърда.Моторът ми ,основно се кара натоварен.Има ли някакви варианти да ,,втвърдя'' задното окачване? Дали няма начин да се ползва някаква по-сериозна пружина от нещо? Дали има вариант да се замени задния амортисьор с такъв ,като на инжекционното Варадеро , но примерно втора употреба ,че не ми се дават 1100 лв.за нов?
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #56
                        От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        http://www.touratech.com/shops/008/i...56d1f824ad8731

                        http://www.motorco.biz/catalog/index...sort=3a&page=1 tuk с запитване ! защото я нама качена , но си мисля ,че трябва да предлагат !

                        Ако го претоварваш мотора е нормално да го усещаш "мек" !
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • #57
                          От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                          ...Ако го претоварваш мотора е нормално да го усещаш "мек" !
                          Затова искам да го ,,втвърдя'' ,,олинс'' не предлагат задна ,а ,,хиперпро'' не споменават да е усилена....
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #58
                            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            ДА споделя и аз.
                            Вчера монтирах туристическата слюда на Kappa, но с предварителна уговорка с продавача, че ако не ми хареса ще я върна... и... не ми харесва!
                            Много е висока и ме принуждава да гледам през нея, но гледането не е истинско, в смисъл изкривява дори и минимално картинката на пътя, особено като караш бавно.
                            Другия недостатък е ,че променя аеродинамиката, мотора взе да се клатушка при насрещен вятър и при изпреварване на ТИРове.
                            Но основното предимство е ветрозащитата, можеш да си запалиш цигара без да ти я издуха вятъра.
                            И сега съм малко пред дилема да я запазя ли или да я върна???

                            П.П А за разхода на гориво все още нямам наблюдения, но с ниската слюда средно харчеше към 6-6.5л/100км.
                            Последно редактирано от К.Наков; 22-08-10, 22:48.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                              Затова искам да го ,,втвърдя'' ,,олинс'' не предлагат задна ,а ,,хиперпро'' не споменават да е усилена....
                              Е олинс си имат амортисьор с пружинка ама е 900+ евра !
                              А на Хиперпро е малко по-серт от фабричната ти ! и Другото не е изморена от годините ! Каквото и да е оригиналната е на 9-10 години
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                                Искам да попитам ,знаещите. Убеден съм ,че задната пружина е уморена.Не съм сигурен ,обаче ,че ако взема нова тя ще е по-твърда.Моторът ми ,основно се кара натоварен.Има ли някакви варианти да ,,втвърдя'' задното окачване? Дали няма начин да се ползва някаква по-сериозна пружина от нещо? Дали има вариант да се замени задния амортисьор с такъв ,като на инжекционното Варадеро , но примерно втора употреба ,че не ми се дават 1100 лв.за нов?
                                Нямаш ли опция за натягане чрез въртене на голяма гайка на корпуса на задният амортисьор? Обикновено така се натяга пружина.

                                Исках и друго да ти кажа, нестабилността може да се провокира и от много меко окачване. Скоростта изисква по-твърдо окачване за да си стабилен. Имаш ли кликъри по амортисьорите? Колко потъва мотора отпред и отзад мотора от собственото си тегло спрямо максимално разпънат на централна стойка? Мери по дължина на предницата и от оста на задната гума право нагоре към калника. Колко ти е хода на амортисьорите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X