Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Аз също имам висока слюда Kappa и общо взето впечатленията са ми положителни. При дълго каране, постоянния вятър в лицето все пак уморява. Погледът ми обаче се пада палко над нея, така , че намам проблема с видимостта. Все пак ми се струва, че не е добър вариант ако гледаш през нея. Интересно, че не съм забелязъл някаква разлика в раазхода с оригиналната и голямата слюда. Вярно, че не карам агресивно, но според мен в случая повече влияние оказва високата скорост. Дори си мисля, че високата слюда създава по-малко челно съпротивление от раменете и главата.

    Разхода при моето каране варира около 6.5 (аз съм с карбове). Под 6 почти не ми се е случвало както и над 7. Интересно, че почти не намирам разлика дали сме двама, със странични куфари или съм сам - което пак ме навява на мисълта за скоростите - карам 100 до 140. Това е с иридиеви свещи и филтър BMX (мисля, че след смяната на филтъра падна малко разхода, но го смених почти в началото, така, че точни наблюдения нямам.). Сипвам 98 обикновено.

    На мен също ми се вижда меко окачването отзад, главно като сме двама с куфари. В този случай държа preload-а на максимално положение или 7-8 врътки от него, а когато съм сам - карам на 15-20 врътки от началото. Може би е такова окачването, не знам. Във всеки случай като сме двама ми се случва да ми закача централната стойка при по-изпъкнали лежащи полицаи - досадно е. Но цената на новите амортисьори е още по-досадна...

    Коментар


    • #62
      Сабине, имам такава опция и пружината е натегната докрай.Въпреки това ,когато се натоварим ,кляка доста и относително лесно ,,удря на тампон''.Усещам предницата някак си ,,лека'' По черно и малко камъче подвърля предницата в страни.На завои с изкачване имам усещането ,че отпред направо си отлепя.За съжаление няма кликъри на амортисьора (задния) ,а да закупя такъв нов не си заслужава-струва колкото половин мотор.Предните лесно могат да се втвърдят - смяна на маслото с по-гъсто.Пружините ,които Моторко продават са ,,нормални'' ,а Олинс имат предни за Варадеро,но не предлагат задни - техните са усилени.Говорих със завода за пружини в Крън.Казаха ,че ,,квот искам ,такова ще ми направят''.Притесняват ме ,обаче ,колко време ще са пружини или да не вземат да се счупят.Тази вечер ще направя измерванията.

      Sotislav -е , разликата в стабилността на мотора с двете слюди при мен е очевадна.Включително при страничен вятър.Вярно е ,че е много по-комфортно с дългата слюда ,но ако няма силен вятър и не изпреварваш ТИР-ове каращи с 100+ км/ч.Разхода се промени драстично при по-висока скорост с малката слюда. Разход от 6/100 ми направи само веднъж при каране 60-80 км/ч. ,,Рекордно'' нисък разход при мен е 7,2.Основно се върти около и малко над 8л/100.Не знам вече ,кой да мму погледне карбураторите....
      Помагайте за задното окачване
      Последно редактирано от viki terzieva; 27-08-10, 17:01.
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #63
        От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Нормално е предницата да я чувстваш така щом задницата кляка толкова много. Трябва да си оправиш клякането на задницата и по този начин ще се прехвърли и повече тежест на предницата и нещата ще заспят. Също е добра идея да качиш малко коловете нагоре, т.е. да щръкнат примерно 1см. от горният мост. Това ще свали предницата малко и ще ти е по добра геометрията на мотора. Знаеш ли какъв ти е размера на задната пружина да видя дали нямам нещо? Трябва вътрешният диаметър, дебелината на врътките, броят им и общата дължина на пружината в покои. Ако знаеш и спецификацията още по добре.

        Коментар


        • #64
          От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Първоначално публикуван от churov
          Sotislav .Не знам вече ,кой да мму погледне карбураторите....
          Правил ли си синхро на карбовете ? Това би трябвало да окаже влияние

          Коментар


          • #65
            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            churov да не би да претоварваш мотора!
            Не съм убеден че ще стане само с пружина. Работата (колебанията) на пружината се гаси от амортисьора. С по силна пружина, ......ще се държи като биче на корида особено ненатоварен.
            Какво ще ограничи по голямата сила в обратна посока на разтягане да не скъса амортисьора?
            Имах подобна зайгравка, макар и с 4х4.
            Разбира се че няма невъзможни неща но на каква цена.
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #66
              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Еее, чак пък да скъса стержeна на амортисьора...

              Чуров, а защо не пробваш с по-дълги линкове на задното окачване - много по-добро решение от свалянето на предницата от амовете. Предполагам стругар ще ги изработи за смешни пари (иначе примера на снимката е от каталога на луис), а смяната е по-малко от час с моткането...
              Последно редактирано от giorgio; 26-08-10, 09:16.
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #67
                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                С тях ще го вдигнеш, но няма да го втвърдиш !
                Последно редактирано от giorgio; 26-08-10, 09:17.
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                  ....Какво ще ограничи по голямата сила в обратна посока на разтягане да не скъса амортисьора?
                  Имах подобна зайгравка, макар и с 4х4.....
                  FOzi, за 4х4 ,мога да ти дам решение на този проблем ,мога да ти го изработя ,мога да ти го покажа....
                  Сещаш ли се кога си го предизвикал този проблем ? късал съм не веднъж амортисьори на джипа ,но ако на тежко ендуро успея да го скъсам ,грижата ми ще е как да се лекувам след ,като се приземя ,а не какво е станало с амортисьора ( да не дава Господ) .Шегата на страна.Това е теоретичен проблем...

                  Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                  Еее, чак пък да скъса стержeна на амортисьора...

                  Чуров, а защо не пробваш с по-дълги линкове на задното окачване - много по-добро решение от свалянето на предницата от амовете. Предполагам стругар ще ги изработи за смешни пари (иначе примера на снимката е от каталога на луис), а смяната е по-малко от час с моткането...
                  Очаквай утре обаждане

                  Сабине, свалих предницата и сякаш се попромени влизането в завоите.В събота ,ще натоваря мотора и ще тествам.Сега обаче се промени позоцията на тялото-легнах си на ръцете.За пружината се опитвам (безрезултатно) да намеря в нета някаква спецификация иначе ще се наложи да я сваля ,за да я измеря ( но ако се наложи...)
                  Последно редактирано от viki terzieva; 27-08-10, 16:59.
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #69
                    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Не се хващайте за глагола. Късането на стержена е последна фаза. Първо ще блъска в крайно разтегнато положение, после ще се отрази на двете точки на закрапване на амортисьора и т.н. Да на теория е, но като ме съмнява теоретично .....

                    Споменах 4х4 защото там така постъпих, "само" малко по-твърди пружини и после се наложи да се доработи.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #70
                      От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      При мотоциклетите проблем със късане на оста не съществува като при джипките, поне не съм чувал за такъв. Мотора от собствената тежест трябва да сгъва окачването 10% а при товар 33%. Това са общо взето водещите параметри.

                      Янко, това че завива по добре е сигурно, тежестта ти е много по напред сега, без да е натоварен, като го натовариш ще се поизправиш. Сега ако го караш сам просто го охлаби от зад.

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        .... Янко, това че завива по добре е сигурно, тежестта ти е много по напред сега, без да е натоварен, като го натовариш ще се поизправиш. Сега ако го караш сам просто го охлаби от зад.
                        Ок , благодаря ти . Утре ще му отделя време и по черно .Ако има ефект ,ще върна коловете в крайно горно положение и ще сложа по-дълги линкове отзад. Да видим ,какво ще се получи...

                        Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                        ...Споменах 4х4 защото там така постъпих, "само" малко по-твърди пружини и после се наложи да се доработи.
                        ДОработката се казва ,,ограничителни колани''
                        Последно редактирано от viki terzieva; 27-08-10, 16:58.
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #72
                          От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Сабине ,относно пружината - Височина 215мм. , външен диаметър 81мм. ,вътрешен диаметър 58мм. ,дебелина на материала 12,5 мм. брой витки -6,5 .Не го пускам на лично ,защото тази информация може да е полезна и на друг. Дано немриш нещо в ,,торбата с хитринките''
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #73
                            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
                            Правил ли си синхро на карбовете ? Това би трябвало да окаже влияние
                            Янко, това е важно!
                            Разходът ти може да се промени драстично. Процедурата я има описана, не е кой знае колко сложна, можеш и сам да си ги провериш и синхронизираш.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Процедурата е правена в сервиз - надява се съвестно,но...
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #75
                                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Искам да изкажа огромни благодарности на Павката (CJ) и Благой (Banjo) за това ,че ми се вързаха на акъла и за отрицателно време ми изработиха и монтираха подложна шайба на пружината.Сега имам още за натягане.Първи впечатления - вкарах го в макадам и мотора е много по-уверен.Предницата не ми ,,бяга'' неконтролеруемо.Там където преди ми беше максимума на натягане сега е долу-горе в средата.Т.Е имам да натягам още и още- при това няма опасност витките да се удрат една в друга.Като боnус ,Благой ми оправи и отписаното поради удавяне в Карпатите разговорно.Значи вярната марка е CARDO
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X