Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за турист...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дайте идея за турист...

    С риск малко да изместя темата, но не мога да се сдържа-тоя Gold wing е и маневрен!


    А относно скоростта, лесно ги вдига, не мисля че ще е проблем да ги държи:


    За Германия говори колегата, най-вероятно...

    Коментар


    • #62
      От: Дайте идея за турист...

      За мене голдуинга не е мотор както и смарта не е кола. Това са хибриди някакви обслужващи интереса на много тесен кръг потребители.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #63
        От: Дайте идея за турист...

        е поостърга малко стъпенките, ама нейсе. тука работата е в баланса, не толкова в конете. по моето скромно мнение... приложеното видео май съм го пускал и друг път, но е едно от най добрите засега. https://www.youtube.com/watch?v=PgUOOwnZcDU

        Коментар


        • #64
          От: Дайте идея за турист...

          Возих се на задната седалка около 20км. на Голд Уинг преди няколко години-един приятел беше довлякъл от щатско едно такова...нещо.Много тежък,никаква маневреност(в градски условия е мъка,нисък просвет,на спящи полицаи с двама по сто кила стърже,габарити като на кола...Иначе комфорт несравним,задната седалка е буквално кожено кресло,подгрев на гръб и седалка,аудио система с незнамсиколко говорителя,подлакътници,стока за чаша,равни степенки и тн.В движение усещането е много странно,като кабрио само дето се накланя по завоите.Имаше ел.задна скорост,таблото за водача като на кола,подрев на ръцете,"парно" и тн.В общи линии някакъв странен "мотоциклет" за много дълги дистанции за хора на възраст,дето искат да карат мотор но без да се лишават от комфорта на автомобила...На мен лично не ми допада изобщо,дори да имах парите не бих си купил...Виж един V-MAX бих карал с кеф до като мога да стоя прав:http://www.yamaha-motor.eu/bg/produc...turestechspecs

          Коментар


          • #65
            От: Дайте идея за турист...

            Ако тази Хонда може да поддържа 200 това ще значи, че двигателя е достатъчно мощен. Все пак 130к.с. Не е много за 500кг мотор с голямо въздушно съпротивление. Харлей със същия момент и с 100к.с. Не може да поддържа повече от 180км/ч.
            А за това къде може да се кара с 200 - Германия.
            Аз когато пътувам към западна Европа , докато стигна до Словения ми е много скучно докато карам по магистралата от Ниш нататък със 140...
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #66
              От: Дайте идея за турист...

              200 ги държи без никакъв проблем на хубав път. На горния клип се вижда, че на четвърта при 115мили/ч е на малко над 5000об/мин. Та какво остава за пета... Колегите май не са споменали две от много важните екстри - темпомат (щом ще се кара много магистрално) и въздушното задно окачване (което не го прави автоматично много приятен за лоши пътища)...
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #67
                От: Дайте идея за турист...

                Добре де Германия , ама къде .. примерно от Берлин до Мюнхен . Ясно че има някви пътища , дето са без ограничения , ама кои точно , щото не са всички.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #68
                  От: Дайте идея за турист...

                  Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                  Карах цял ден Honda ST1300 Pan European и удобствата спрямо чопъра са несравними - двигателят V4 е като шевна машина, само се чува, без да се усеща, имаше сила от ниски обороти предостатъчно; ветрозащитата беше идеална и т.н.
                  Потвърждавам на 100%. Само,че при посочения бюджет този мотор е недостижим.
                  По горе Герчев се чуди, с какво да сравни трицилиндровия двигател на Тайгъра. Отговора е - само с V 4 на Хонда. С тази разлика, че V-четворката е по-добър. А на Кростуръра е направо фантастичен. И тъй като Кростуръра е доста по-лек от Пан европата, демаража и вървенето според мен нямат аналог сред тежките туристически ендура.
                  BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                  LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                  Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дайте идея за турист...

                    Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                    Потвърждавам на 100%. Само,че при посочения бюджет този мотор е недостижим.
                    По горе Герчев се чуди, с какво да сравни трицилиндровия двигател на Тайгъра. Отговора е - само с V 4 на Хонда.
                    Ти не пиши ,ами идвай да го видим и пробваме!Явно е страхотно животно това Кростуръра, ама и аз като в оня виц за Бентлито да питам: А ве като са толкова хубави , защо ги няма мнохо ...хехехе?. Серго , идвай да караме ,че се затъжих, а и да го видя на живо в движение това нещо,че само съм му се качвал , а ми е много интересно как върви. Аз и предполагам де. Преди си мечтаех двигателя на ВФР-а да е сложен на ендуро, а това е ВФР и половина. Сигурно много те кефи?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дайте идея за турист...

                      Лелеее. От къде тръгна темата и до къде стигна. От каращи от малки до такива дето на дърти години за сефте пипат мотор (на тия казвам, че за разликата от критическата при жените, при мъжете просто е по-интересна). Човека просто има желание да се вози напред назад. Ошашави му се мисленето. От скутер до "циганската мечта" Голд уинг (ммммм бе много светка с ламБетата беее!?).
                      Викам да си земе нещо с удобна стойка и да му е удобно на гъза за по-дълго от 2 /300 км. и е ОК.
                      Аз не съм критерий де и акъл за марка и модел не мога да дам. Ма XJR1300 или GSX1400?
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дайте идея за турист...

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        Ти не пиши ,ами идвай да го видим и пробваме!Явно е страхотно животно това Кростуръра, ама и аз като в оня виц за Бентлито да питам: А ве като са толкова хубави , защо ги няма мнохо ...хехехе?. Серго , идвай да караме ,че се затъжих, а и да го видя на живо в движение това нещо,че само съм му се качвал , а ми е много интересно как върви. Аз и предполагам де. Преди си мечтаех двигателя на ВФР-а да е сложен на ендуро, а това е ВФР и половина. Сигурно много те кефи?
                        Оспамихме темата на колегата, ама тя без това отиде е..ем страна. Толкова много и различни мнения се дадоха, че ще се чуди и мае кво да избере. Ама както някои казаха по-горе, иска каране, пробване на де що мотор може да се качиш, сравняване, четене и купуване на тва, което ти е най на сърце. Което не винаги значи, че е правилният избор. Важното е обаче да те кефи. Ама процеса на избиране също е част от удоволствието.
                        Емо, малко търпение, братле. Просто до сега не е имало хубав почивен ден, да става за каране с кеф. При първа възможност ще прескоча за по кафе. Което, както е тръгнало може да стане и след Мароко
                        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дайте идея за турист...

                          Абе пишете бе.. поне да видим кой с какво пътешества или иска да пътешества ахахаха

                          По-късно мисля да систематизирам вички предложени машини


                          А аз пак да засегна пътуванията с чопъри.. та както вече споменах - преди години засекох един японец на 250цц да кара от Япония за Европа. Коста помните ли го? Също по пътя на костите с чопър ( но доста по-голям от 250цц ). Та за товарене - товари се. По черно върви ли - върви колкото джиповете - демек колкото е прежален. Само дето ( пак се повтарям ) - може и с чопър, може и с пистарка, ама козата си сака прЕч.

                          Айде специален поздрав за феновете на големите параходи - https://www.youtube.com/watch?v=ITDoIPJ2mtw .. ама и аз споделям мнението, че това не е мотор.

                          Между другото, едно от нещата, които не харесах на пистарката, е че всичко се случваше прекалено лесно... с чопъра за да взема един завой на макс, то трябва да изпълнявам всичко по книга - спиране преди завоя, изнасяне на тежестта в посоката на завоя и към задното колело, от апекса на завоя навиване на масура .. и всичко това за да задера степенка ... а пистарката влиза с 50% по-висока скорост и сама завива като пита за още.. само се возиш.. скука!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дайте идея за турист...

                            Тоя от филмчето се мъчи Голдуинга да го кара като пистарка на състезание. Не че не може, но не е в това смсълът да караш такъв мотор... Ето филмче от същото място и със същият мотор, но човека се кефи на карането на макс, а не се опитва да се прави на Валентино Роси с Голдуинг. https://www.youtube.com/watch?v=yP9TZMCh98w

                            Ето и едно рекламно филмче, какво точно представлява този мотоциклет. https://www.youtube.com/watch?v=WkX09bVV8nc
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 12-03-16, 10:52.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дайте идея за турист...

                              Айде оставете Голд Уинга на мира.
                              Топ модела на Хонда, се оказа "циганска мечта" и "не мотор". Браво на вас.
                              След тези оценки аз твърдо се насочвам към него! Надявам се скоро да покараме заедно по пътищата и да сравним различните мотори.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дайте идея за турист...

                                Циганска мечта викат на Мерцедес 190 Е, а мечтата на бащата на циганина викат на Мерцедес 200 Е.
                                Аз циганин да кара Хонда Голдуинг, такова чудо никога не съм виждал и едва ли някога ще видя...
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X