Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за турист...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дайте идея за турист...

    Как им викаше оня от америката на тея .... HD мотори
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #47
      От: Дайте идея за турист...

      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
      За бързане - не бързам.. има какво да карам.
      Днес покарах варадерото на един авер - двигателят е точно това, което искам ( мощност още от ниските обороти ).. само дето се чувствах като шофьор на автобус с тази висока позиция.
      Пред един моторджииски магазин в Обединеното Кралство ми се случи да видя Капонрода (точно като този калния от снимката по-горе) Разгледах го много добре, поговорих си със собственика, той разгледа Варадерото, даде ми да седна на Капонрода (понеже изявих желание) и се разделихме. Човека не каза нищо лошо за мотора освен това което и аз самия успях да констатирам. Качеството на сглобката на пласмасите няма нищо общо с качеството на сглобката при Хондата. Обаче него това не го трогваше особенно. Просто като цяло хората на запад да доста по-прагматични. Неговия довод да предпочете Капонрода беше, че е бил на по-ниска цена от Варадерото и застраховката му е била осезаемо по-ниска.

      Разказвам го това с идеята да отбележа че като цяло двата мотора са почти идентични (дори и визията им е много подобна) и ако на Варадерото си се чувствал като шофьор на автобус, то на Капонрода ще е същото. Но нека това не те спира, просто след един два месеца каране ще си свикнал и няма да ти прави впечатление като се движиш (като маневрираш между колите и го буташ в гаража, обаче никога няма да се отървеш от чуството че си с автобус :-) )
      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • #48
        От: Дайте идея за турист...

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        Не знам на Гошо Триумфа дали го може там двигателя е сериозен, или и той иска обороти...
        На Гошо Тигъра го карах в Румъния около 60 -70 км от които 30 по АБСОЛЮТНО РАЗБИТ ЧЕРЕН ПЪТ(за капак беше кално ), а останалото на хубав асфалт с тук там дълги мазни завои . Трицилиндровия двигател е супер , АМА НЕ Е НАПРАВЕН ДА ГО КАРАШ С 60 НА 5-ТА(той май беше и с 6 ). За асфалт е ебаси кефа ама с тоя мотор не можеш да се влачиш с 50,60(не е направен за това , а да прави по 500 км всеки ден без да те измори) С лекота си достига 200+(също пробвано от мен), спира добре. Не се сещам с какво да го сравня, може би със стария Фейзър 1000, ама не е същото.Не бях карал Тигър и ме изненада много приятно . Гошо го продава и има и ГС 1200. Ама пролетта ще пътешестваме с Тигъра. Ако знаете как искам да го купи някой точно преди да тръгнем и да му гледам сеира на Гошо как ще тръгне да пътешества с ГС 1200. Те и други хора го караха и ако искат могат и да пишат. 3-ТЕ ЦИЛИНДЪРА НАИСТИНА НЕ ЗНАМ С КАКВО ДА ГИ СРАВНЯ.Във всеки случай е МНОГО ПРИЯТНО да се кара такъв мотор. След като се прибрах започнах да ровя и да гледам 800 ките на Триумф. В Румъния го сравнявахме с Тигър 1200(говорим само за мотори след 2010). Имаше едни румънци с голям и малък Тигър и се заговорихме на Трансфагарашан. МАЛКИЯ СЯКЪШ МИ ХАРЕСА ПОВЕЧЕ(спрени един до друг). Колегата е много прав,че НА ВКУС И НА ЦВЕТ ТОВАРИЩИ НЕТ!(аз на хромирано нещо не бих седнал. Карах 1000+ кубика Интрудер от Варна до Мадарския конник , а колегата ми кара ВФР-а и нито той искаше да кара моя мотор повече , нито аз неговия).
        ПП С тоя пост май само оспамих на колегата темата и му обърквам понятията за типове мотори за пътуване(за което се извинявам).

        Коментар


        • #49
          От: Дайте идея за турист...

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Редовият не се ли развърти над 4-5к никакъв го няма ( верно, че след това тръгва или на задна или на метла, ама тези скорости мен не ме интересуват ).Варадерото както му навиеш масура веднага поема.. няма значение дали си с 70 или 140.
          Тази теза е широко разпространена и прекалено преувеличена и абсолютизирана, да не казвам невярна, че ще сменим темата и е плод повече на маркетинг отколкото на реални технически показатели, мога много примери да давам, но да не изместваме темата.

          2 цилиндровите двигатели имат един малък пик на въртящ момент на 50-60% от оборотите необходими за максималния въртящ момент - това създава усещане, че имат по-голям въртящ момент от 4-цилиндровите, а като се загледа човек по графиките и сравнява двигатели 2 цилиндрови и 4-редови с еднаква кубатура, открива по-различна картина.

          Това на хартия, в реалния свят изникват още повече въпросителни.
          Големите (1000+) 4-цилиндрови двигатели, теглят здраво още от 2000 оборота на всяка предавка.
          Ако не ръчкаш реално ти трябват 3 предавки, 1-ва за потегляне, евентуално 3-та и последна за каране от 40-50 до 240-250 км/ч

          В конкретния случай:

          Suzuki GSF 1250 - Max Torque - 108 Nm / 3700 rpm - 100 са налични още при 2000 оборота

          Honda XL 1000V Varadero - 99 Nm / 6000 rpm

          Като се има предвид, че Бандита си е спънат, все пак има по-малко литрова мощност от най-новите Дачии.

          @Владич, да не го приемеш като заяждане, но всеки 4 цилиндров редовак с подобен обем може много повече от боксерите на БМВ, включително като въртящ момент, включително и да не им се запалят съединителите при тръгване на 2-ра и 3-та. Наздраве !

          Коментар


          • #50
            От: Дайте идея за турист...

            Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
            ...... Значи Бъргмана си държеше 130 БЕЗ НИКАКЪВ ЗОР .
            Човеко,с един такъв Бъргман една нощ една нощ се тествахме. Тука на Сливница,от Ботев до Опълченска(около 600м,май) това животно беше на 160 и продължаваше да ускорява,ама трябваше да спираме че дойде завоя на Шел-а! За комфорта му трябва да ти е ясно!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #51
              От: Дайте идея за турист...

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Я дай да ги видя
              Беше една Джилера,ама си я намери че сега съм с тел и не ми е удобно! Беше някъде от 2008-2009 май!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #52
                От: Дайте идея за турист...

                Карал съм 9/10 ти от изброените нагоре в темата мотори, определено са в различни графи. Няма как някой да знае какво ще се хареса на друг, макар че има универсални според мен неща - добро окачване , спирачки и двигател ( достатъчна мощност, ниски вибрации, разход и т.н.) . От това което съм виждал при подобни терзания, най-важният фактор остава финансовия, каквото и да си говорим, все пак обсъждаме мотори на старо.
                Понеже гледам че няма много опит с трицилиндрови, ще напиша и тук - като усещане са си точно по средата между голямо В и четирицилиндров - мощ и въртящ момент от ниски, липса на вибрации и развъртане като на спортен. Конкретно за Триумфа - от почти празен ход (1500 рпм) потегля без вибрации и недоволство дори на 6 та , над 4000 рпм (100 км/ч) се усеща и кик идващ от нарастване на мощността. Наскоро се возихме с един приятел от форума с Капонорд - за справка - там където карах на 6 та, той бе на 2 ра...
                И отново се връщаме на това - преди купуване, сядаш, караш, трупаш впечатления. Моя мотор не съм го отказал на никой например . Мотосбирките са подходящи за тестове и инфо.
                Накрая взимаш каквото те грабне, някой път и за собствена изненада.

                Коментар


                • #53
                  От: Дайте идея за турист...

                  Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                  Ти Питона не го гледай ! Той е бамбашка . Надали някой с чопър ще тръгне като него ...хехехехехе!!!!!
                  Кавазаки Дрифтър влиза ли в чопърите? Че се сещам за един пич от Созопол! Всички му се чудеха на акъла за къде е тръгнал,при положение че мотора му опираше и на по ниските гърбици в София!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дайте идея за турист...

                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    Мерси за предложенията, тези дни ще ги рагледам по-подробно.

                    М/у другото вчера цял ден се въртях ту на варадерото, ту на един firblade (?) хилядарка. Еми никак не съм печетлен от тази хилядарка. За моят стил на каране въобще не става ( а за майката на "стойката" въобще няма да говоря! ).
                    Аз съм свикнал още на 50км да съм на последната предавка и от там - като скутер и само при намаляване или спиране да свалям.
                    Редовият не се ли развърти над 4-5к никакъв го няма ( верно, че след това тръгва или на задна или на метла, ама тези скорости мен не ме интересуват ).
                    Варадерото както му навиеш масура веднага поема.. няма значение дали си с 70 или 140.
                    Та определено V-то много повече ми допада. Все тая, де ще разгледам по-подробно предложените машини и май този път изборът ще е по книга и комфорт, а не по външен вид ( са шЪ мЪ извинявате ама всичките тия пластмасови мАтори на фона на един лъснат до неприличност чопър или крузер ми изглеждат като играчки от шоколадово яйце, ама както се знае... на вкус и на цвет товарищей нет).
                    За съжаление не мога да препоръчам модел в бюджета ти (защото така се е случвало, че всичко дето съм пробвал беше над бюджета), но напълно те подкрепям в желанието да минеш от чопър към турист за дълги преходи. Аз съм сравнително висок (197) и затова взех преди две години и половина Yamaha XV1900A, тъй като имаше най-дългата база от всички големи чопъри и мислех, че това е един от ключовете към комфорта при дълго пътуване... но сбърках - на мен лично, този уж връх на сладоледа при чопърите, ми е доста неудобен... меко казано. Като чопър е осезаемо по-добър от други големи чопъри (сравнявам с Honda VTX1800 конкретно), има балансиращи валове и вибрациите сякаш ги няма спрямо Хондата.

                    Пиша това, за да ти дам другата гледна точка, т.е. ако би имал много добър чопър, това (поне според мен) не е правилното решение за дълъг туризъм, така че много правилно си решил да го сменяш с турист. Моят има страхотни достойнства - 155 Nm, ремък, разходът съм го свалял до 5/100 ако карам със 70-80 км/ч, красив е (субективно) и някой недостатъци - тежък е (330 кг суха маса), не е особено маневрен, малък резервоар за дълъг път - 17 л, задната гума не е никак евтина - 420 лв и живее един сезон... но се отказах да планирам каквито и да било пътувания с него извън България, въпреки че точно затова го взех, и съм се насочил към големите японски туристи, конкретно Kawasaki GTR1400.

                    Карах цял ден Honda ST1300 Pan European и удобствата спрямо чопъра са несравними - двигателят V4 е като шевна машина, само се чува, без да се усеща, имаше сила от ниски обороти предостатъчно; ветрозащитата беше идеална и т.н.

                    Карах на един тест-драйв на BMW следните модели по около 40 мин всеки: R1200R (гол), R1200RT (турист), R1200GS Adventure, K1600GT - изводът ми беше, че за дълъг път най-удобен на мен, може би защото съм висок, ми беше Адвенчъра - боксера на БМВ дърпаше уникално в ниски обороти и нямаше практически вибрации - същото или по-добро от на моя чопър като сила.
                    Много ми допадна и R1200RT, може би заради двигателя.
                    K1600GT - светият граал на туристическите мотоциклети - аз лично останах крайно разочарован от него, но това е друга тема.

                    Карал съм и друга категория - Honda NX750 - много лек и немощен мотор, също сравнително неудобен се оказа лично за мен.

                    Изводите, до които съм стигнал са няколко:
                    1. При никой от туристите не усетих великото удобство на чопъра да сменяш скоростите с огромна свобода на крака, която дава чопърската степенка. Като висок човек, нуждата лявото стъпало постоянно да ми седи във почти фиксирана позиция заради лоста на скоростите, го намирам за много неудобно спрямо чопърите. Ако моторът ми е нисък например, ходилото ми трябва да стои в неестествен ъгъл докато сменям предавки - това вътре в ботуша ме напряга ненужно и съвсем нормално ме изморява. Същото и с лоста на задната спирачка - ако моторът не ми е достатъчно висок, дясното ми ходило го държа доста встрани от лоста заради ъгъла и напрежението.
                    Затова колкото по-голям турист, толкова по-удобен, а най-удобен до момента ми е бил Адвенчъра на БМВ;
                    2. Колкото се може по-голям двигател на концепцията, която съм избрал, или да го прецизирам - колкото може повече въртящ момент в ниски обороти;
                    3. Колкото се може по-спокоен двигател (с по-малко вибрации), аз лично, ако не е боксер, не бих избрал двуцилиндров пред четирицилиндров;
                    4. Ветрозащита - възможно най-добрата за избрания клас машина - при мен никоя слюда от регулируемите не беше достатъчно висока и винаги имах остатъчни вихри около каската, предпочитах да карам със свалена слюда отколкото с вдигната на тези мотори, на които се регулираше електрически;
                    5. Багаж - според нуждите.

                    Та така - съвет не мога да дам какво точно да вземеш, но опитай доколкото можеш да се напънеш за по-нов и по-голям турист, това че изглеждат пластмасови спрямо чопъра нека не те спира .
                    Задължително обаче пробвай нещо в клас адвенчър - може да се окаже, че стойката там ще ти допадне повече дори от турист, и макар ветрозащитата в този клас да е осезаемо по-слаба, умората пак може да е по-малко в края на деня.
                    Успех!
                    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дайте идея за турист...

                      Кажете нещо за Голд Уинг . Има хора с опит които може и да са го изпробвали.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дайте идея за турист...

                        Хонда Голдуинг е 6-цилиндров боксер 1800 кубика, толкова спокоен и балансиран, че като закрепиш един метален лев на ръбът му вертикално на двигателя на този мотоциклет и запалиш мотора левчето не пада, а си остава вертикално на ръбът... Мои приятел кара такъв мотор и ми го е демонстрирал това чудо. Луксът и удобството са несравними в сравнение с други мотоциклети. Предавката естествено е с кардан. Седалките са направо кресла, а не седалки. Ветрозащитата е на 100%, от слаб дъжд също пази. Стерео музиката се слуша спокойно от тонколоните даже и при скорост 160 км/час. Багажниците на този мотоциклет са огромни. Това си е направо лимузина лукс класа, за който може да си го позволи... Да минеш 1000 км на ден преход с такъв мотор не представлява никакво усилие, или трудност, не те натоварва, уморява и изтощава, и собствениците на Голдуинг го правят често, но без да се хвалят особено с това, защото го смятат за нещо обикновено, и нормално такъв преход. Колко е “нормално“ това, обаче го знаем ние, собствениците на разни други модели мотоциклети.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дайте идея за турист...

                          Дали може да поддържа 200км/ч?
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дайте идея за турист...

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Дали може да поддържа 200км/ч?
                            Айде сега ..... къде е законно да караш с такива скорости ?
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дайте идея за турист...

                              Сети се сам. Има им такива места из Европа ...
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дайте идея за турист...

                                Аз ако знаех, щях да се сетя. Та питам сериозно къде?
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X