Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Иииии след 2600км из Гърция, от които 200км магистрала а останалото планинско-селски пътища, да ви споделя.
    Направо не е за вярване каква разлика има с тия Cogent DDC джиджавки в коловете! Мотора е МНОГО по-стабилен и като предобря някой завой вече не се налага да си пера гащите. Горещо препоръчвам ако има как да си ги набавите. Което ме кара да се замислям, задния амортисьор не е пипан откакто някой японец го е сглобил преди 18 години и може би е време да се погрижа.
    Също така, тия гуми Dunlop Trailmax Mission далеч надминаха очакванията ми.
    Разход 3,7/100 за цялото пътуване, като никъде не съм вдигал над 105кмч.
    На връщане ми протече кранчето на резервоара, поръчах си вчера някакъв ремонтен комплект и ще го правя заедно с новия резервоар, когато дойде.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2026-06-09_11-03-44-051.jpg
Прегледи:191
Размер:1.08 МБ
ID:7042119
    LZ1NDI
    DR650SE K8

    Коментар


    • Дано имаш успех с този ремонтен комплект.
      При мен се оказа абсолютна загуба на време и пари.
      Беше на 1/2 от цената от ОЕМ кран а не свърши НИКАКВА работа.
      Крана продължи да си тече както преди и се оправи с нов от Миркат за период от около 4 години.
      След тях нямах нерви за още едно и преминах на безвакуумен от Ямаха.
      С него мисля и в момента е чук.

      Иначе брабус за разходката.
      Защо не с африката?
      Или от носталгия?
      Враг усраине

      Коментар


      • Аааа и африката беше там, но я караше един приятел от Австрия.
        Тя пък, с тая пенсионерска скорост даде разход 4 на сто.
        LZ1NDI
        DR650SE K8

        Коментар


        • Дойде ремонтният комплект, марка Всички Топки!. Салатата ми мирише на бензин. На прима виста се справих, чакам резервоара и ще видим дали ще тече пак.
          Мотора изглежда изнемощял някак….

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_955285.jpg Прегледи:85 Размер:481.7 КБ ID:7043184
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_955286.jpg Прегледи:85 Размер:667.8 КБ ID:7043185
          Последно редактирано от nii; 22-06-26, 12:18.
          LZ1NDI
          DR650SE K8

          Коментар


          • Същите празни топки
            Дори наскоро изплува лепенката от някаква кутия.

            Всъщност сега се сещам, че при мен проблемът, който това НЕ ПОПРАВИ беше леко различен.
            При изгасен двигател крана НЕ спираше бензина към карбуратора и то не винаги.
            От преливника му течеше вследствие на това, не от самият кран.
            Враг усраине

            Коментар


            • СУзукито разглобено, чака резервоар.
              Изкарах уикенда Африката до Елена и обратно, тъкмо спирам пред вкъщи и опаааа вземи тоя винт. Пак добре, че пред гаража, а не някъде на сокаците над Твърдица...
              Май трябва да изкарам от хибернация мотора на жената, че останах обезмоторен някак...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2026-06-21_16-46-31-495.jpg
Прегледи:80
Размер:206.3 КБ
ID:7043592
              LZ1NDI
              DR650SE K8

              Коментар


              • Дойде резервоара, монтирах го.
                Качеството на изработка е няколко нива по-зле от Ацербиса дето имах и продадох на Еспер. Пластмасата и цвета съвпадат 100% с калниците на мотора, това е добре.
                Събра 14,5 литра. Капачката е огромна.

                Лошото е, че скапаното кранче пак тече и ще поръчам днес ново в Миркат.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2026-06-26_07-25-02-426.jpg
Прегледи:40
Размер:239.7 КБ
ID:7044088 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2026-06-26_07-25-02-994.jpg
Прегледи:41
Размер:221.1 КБ
ID:7044089 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2026-06-26_07-25-04-056.jpg
Прегледи:42
Размер:244.9 КБ
ID:7044090 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2026-06-26_07-25-04-693.jpg
Прегледи:42
Размер:216.4 КБ
ID:7044091
                LZ1NDI
                DR650SE K8

                Коментар



                • На Ацербис не бяха ли 20 литра резервоарите? Е с тия бяхме с Миро в Памир през 2023 год. И двата бяха с 20
                  литрови резервоари. Спокойно се минаваха 400 км без проблеми.


                  Последно редактирано от ВладиЧ; 26-06-26, 08:44.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • Еми аз ти казах, че тия ремонтни комлекти са гъша хуйня и пари на вятъра.
                    Както и че чисто новия живее няколко години.
                    И после пак нов...
                    Модерни времена.

                    ВладиЧ този резервоар не е ачербис.
                    Затова не е 20 литра.
                    Ачербис имат и по-голям от 20л модел за дъргела но не по-малък.
                    Всъщност ми е адски странен избор на не-прозрачен резервоар.
                    Аз например никога не бих купил различен ако имам избор ама хора - всякакви.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Разбрах, че следваш някаква естетика.
                      В случая е въпрос на баланс между нея и фунционалност.
                      При мен и то за такъв тип мотор естетиката е с нисък приоритет.

                      Иначе за конкретният случай лично мнение:

                      Имаш 2 кила надолу, 1.5 литра гориво в повече и откровено много по-зле изглеждаш резервоар спрямо твоя фабричен.
                      Доколкото виждам на цена от около 250 афро?
                      Ако гониш вид мисля, че не се е получило

                    • nii
                      nii коментира
                      Редактиране на коментар
                      Прав си дагаева, изглежда като изсран малко.
                      Ама ако беше прозрачен, щеше да е още по-зле според мен.
                      ма па е лек.
                      Той железния ми освен че беше смачкан отляво, почна да ръждясва отдолу.
                      Кот такоа.

                    • the slow heart
                      the slow heart коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е ще си го пръснеш една перфе синева и си шес точки...,

                  • Ацербиса е 20л. Имах такъв преди 10 години и го продадох на Еспер.
                    После карах много години с ламаринения, и си купих сега пластмасов на CLARKE, 14 литра.
                    Нямат общо двата.

                    Ламаринения тежи около 4кг и е 13л.
                    Ацербиса тежи около 3.2кг и е 20л (проблема е, че като го напълниш става тежка предницата)
                    Кларкето е около 2кг и събира 14.5л, което за мен е перфектен компромис.
                    LZ1NDI
                    DR650SE K8

                    Коментар


                    • Препипах кранчето, бях смачкал един оринг, смених го, оправи се. Свалих стойките за дисаги да видя дали ще олекне мотора, не олекна, ще ги сложа пак. Тежат под 1 кило двете.
                      на Африката 2 нови гуми Continental trail attack3, и сега ме сърбят ръцете да счупя нещо , че ми е скучно така.
                      Тва кризата на средната възраст не е шега работа.
                      LZ1NDI
                      DR650SE K8

                      Коментар


                      • ВладиЧ
                        ВладиЧ коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тия са шосейни гуми... Що не взе такива? Continental escape Аз съм ги пробвал и бях много доволен.

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 4 потребители онлайн. 2 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

                    Зареждам...
                    X