Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Якета и панталони-съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Якета и панталони-съвети?

    Колега погледни и нещата на Спиди,за този бюджет най вероятно ще си вземеш нещо доста над средно ниво.Аз отдавна карам с тази марка и съм много доволен.А ако те интересува подобен комплект,но употребяван пиши на лични!

    Коментар


    • От: Якета и панталони-съвети?

      Благодаря за отговорите. До колкото се ориентирах от разни ревюта КТМ са основно за топло време. Така че, тях ги оставям назад за сега. Разгледах Alpinestar Andes Drystar, хвалят го комплекта - здрав, удобен... но - не стават за топло време. Каквото казва и колегата Gichev. Сега видях, че има някакъв модел на Rev'it - Sand 2. Като цена - ме устройва. Някой има ли преки впечатления от него? На мене ми струва добър вариант..
      ------------------

      ... когда кто то тупой, это навсегда !

      Коментар


      • От: Якета и панталони-съвети?

        Погледни нещата на modeka . Една кака ги продава тук motorea. Аз си купих яке, ръкавици и панталон. Доволен съм, много са удобни като кройка и материята е качествена. А за 100 лв. ще си купиш 2 комплекта.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Якета и панталони-съвети?

          Я да ползвам темата и да питам следното:
          Имам едно старо кожено яке. Имам голямо желание някой да ми ушие едни гамаши (или Chaps). Някаква идея къде и евентуално колко би струвало това?
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • От: Якета и панталони-съвети?

            Аз карам с КТМ Рали 2014 , дрехите са супер. Якето е реално тройно - яке, мембрана и полар. От 42 градуса до 2 и сняг до 5 часа порой - нямам забележки. Не съм карал по-скъпо или Gore-Tex за да ги сравнявам но за тези пари и не трябва. Има много джобове, пинизи и проветрения. Панталона е удобен и за кросов ботуш - аз с такъв карам. Има врадена мембрана но си иска и термобельо за есен зима.
            IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

            Коментар


            • От: Якета и панталони-съвети?

              Аз също карам с панталон и яке KTM Rally - вероятно 2014-та. Якето ми е от тия със свалящите се яки за предпазна яка, което е неудобно, признавам. Ако ще вземаш търси го нормално (освен ако нямаш намерение да караш с някои от тия яки). Иначе екипировката е добра с някои забележки. Положителните страни са, че изглежда здрава, има много джобове, якето е с вентилации, джоб за camel bag и прочее. Това, което не ми харесва е широкия панталон, който не е с вградени протектори. Всъщност идеята да е такъв е за да го носиш със сериозна екипировка отдолу, плюс кросови ботуши. При мен се наложи преправяне на хастара вътре за да се сложат вградени протектори, плюс едни допълнителни лепки, за да ми прибират долната част на панталона, която обхваща ботуша - карам с туринг ботуши и доста се развяват иначе. Ще ми се наложи да правя и още допълнителни преправяния за да ми стане като хората. На долната снимка се вижда колко изсулено ми стоят панталоните особено в коленете, вярно, че и аз съм взел по-голям размер но все пак, не знам КТМ за какви брони точно са ги проектирали.

              Колкото до температурите - този екип не е за много студено. Поларът му е безръкавен и според мен комфортната температура му е над 15 (За горещо става - има доста вентилации). Да не говорим, че подплата за панталона няма. Нагоре по темата е говорено, но хора с "туринг" екипировки с по няколко ката подплати се оплакват от неудобство. Аз също смятам, че тия подплати са неудобни. За студеното просто обличам повече дрехи или дъждобрана. Макар да съм скептичен, относно такъв екип за дъжд - миналата година ме валя няколко пъти - якето държи доста докато почне да мокри навътре, панталона също. Но не бих разчитал срещу дъжда само на такъв екип - пази, но до едно време. За дъждове си има други екипи, но те по-често се срещат в Англия - аз имам един, който е като парник вътре, щото реално се е дъждобран...

              LZ2NKM

              Коментар


              • От: Якета и панталони-съвети?

                И аз гледам под елхата за зимен панталон,да видим ще падне ли,демек чета темата внимателно
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Якета и панталони-съвети?

                  Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                  Аз също карам с панталон и яке KTM Rally - вероятно 2014-та....
                  Екипът просто не е за теб, твоят мотор и карането ти.

                  Коментар


                  • От: Якета и панталони-съвети?

                    Благодаря! Мненията на хора с преки впечатления са най-ценни.
                    Разгледах разни варианти. Мисля, че вече съм избрал - Rev'it Sand II - яке и панталон. Цената им е 1100-1200лв. Във всички ревюта хората се кълнат, че реално стават и за много топло и за температури близки до нулата, че наистина са непромокаеми, че са леки и удобни. А и в тази тема много се хвали тази марка. И ако не ми мине котка път, ще взема тях. Имат си някакви протектори.
                    А сега от мерак гледам да карам, когато имам време, независимо от времето. Минавам едни безцелни 120-150км на излизане. В началото под всички дрехи слагах 3мм неопрен и се връщах сгънал от студ. Напоследък от опит разбрах, че много по-силна защита е хубав, гумиран дъждобран, който пази вятърът да не влиза през дрехите. Така че на един хубав екип, като му се сложи отгоре дъждобран, ще става и за по-студено време.

                    та така.. ако някой не излезе тука съвсем категорично да ме откаже от моя избор, след време - аз ще дам мнение как е.
                    ------------------

                    ... когда кто то тупой, это навсегда !

                    Коментар


                    • От: Якета и панталони-съвети?

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Екипът просто не е за теб, твоят мотор и карането ти.
                      Има нещо вярно - частично сбърках с този екип, особено панталона. Просто някои неща ми станаха по-ясни твърде късно - особено грешката, че панталона лесно ще стане както трябва. Якето, обаче, си е доста добро. Свалящата се яка също я прецених грешно- като нещо, което не е проблем - но после се оказа не така. В крайна сметка съм си го купил и ще го нося - нямам толкова пари да взема още един екип на това ниво...
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • От: Якета и панталони-съвети?

                        Името на якето предполага каране с екипировка за ендуро, там има натоварване и повече зор :-). Определено не е туринг, според е по-добър вариант за динамично каране и експедиционно / различни терени и температурни амплитуди/ Относно яката, моделите са два, взел си грешният. Аз пробвах преди да купя, видях че това е супер глупаво изобретение и си поръчах нормално. Панталоните се карат с наколенки и термо бельо при студено. А и според мен този панталон ти е голям :-)



                        Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                        Аз също карам с панталон и яке KTM Rally - вероятно 2014-та. Якето ми е от тия със свалящите се яки за предпазна яка, което е неудобно, признавам. Ако ще вземаш търси го нормално (освен ако нямаш намерение да караш с някои от тия яки). Иначе екипировката е добра с някои забележки. Положителните страни са, че изглежда здрава, има много джобове, якето е с вентилации, джоб за camel bag и прочее. Това, което не ми харесва е широкия панталон, който не е с вградени протектори. Всъщност идеята да е такъв е за да го носиш със сериозна екипировка отдолу, плюс кросови ботуши. При мен се наложи преправяне на хастара вътре за да се сложат вградени протектори, плюс едни допълнителни лепки, за да ми прибират долната част на панталона, която обхваща ботуша - карам с туринг ботуши и доста се развяват иначе. Ще ми се наложи да правя и още допълнителни преправяния за да ми стане като хората. На долната снимка се вижда колко изсулено ми стоят панталоните особено в коленете, вярно, че и аз съм взел по-голям размер но все пак, не знам КТМ за какви брони точно са ги проектирали.

                        Колкото до температурите - този екип не е за много студено. Поларът му е безръкавен и според мен комфортната температура му е над 15 (За горещо става - има доста вентилации). Да не говорим, че подплата за панталона няма. Нагоре по темата е говорено, но хора с "туринг" екипировки с по няколко ката подплати се оплакват от неудобство. Аз също смятам, че тия подплати са неудобни. За студеното просто обличам повече дрехи или дъждобрана. Макар да съм скептичен, относно такъв екип за дъжд - миналата година ме валя няколко пъти - якето държи доста докато почне да мокри навътре, панталона също. Но не бих разчитал срещу дъжда само на такъв екип - пази, но до едно време. За дъждове си има други екипи, но те по-често се срещат в Англия - аз имам един, който е като парник вътре, щото реално се е дъждобран...

                        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                        Коментар


                        • От: Якета и панталони-съвети?

                          Днес се обзаведох с панталон Ixon chalenger,нищо особенно,текстил,удобен,не шуми,има мембрана.За 215 лв.бива.
                          Прикачени файлове
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Якета и панталони-съвети?

                            Между дру. гото пробвах зимен вариянт,не се трай ,летния с термобельо е приемлив вариянт.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Якета и панталони-съвети?

                              Така снима съпорта,една година по късно ,на същото място.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Roninn; 21-12-14, 15:21.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Якета и панталони-съвети?

                                Тоя тапатолк,след всеки упдейт става по калпав
                                Прикачени файлове
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X