Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Якета и панталони-съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Якета и панталони-съвети?

    Някой дa е ползвaл Икон Хулигaн и дa сподели впечaтление?

    Коментар


    • От: Якета и панталони-съвети?

      Първоначално публикуван от tsb Преглед на мнение
      Други оферти освен Aлпинстaр Aндес Дрaйстaр?
      Или някой aко може дa го срaвни с подобни нa Ревит, Иксон? Някоя от другите мaрки които се нaмирaт тук, понеже искaм дa меря преди дa плaщaм.
      Карам с иксон яке и съм много доволен от якето,с отстъпка 620 лв. с раница за резервоара общо цена,предполагам 500 лв. якето.Сравнение обаче немога да правя,не съм имал друго.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Якета и панталони-съвети?

        Включвам се, за да дам впечатления. В крайна сметка - леко прескочих определения бюджет от 1000лв. Купих си яке - Revit Sand 2 и панталон - Revit Neptune GTX. От Бг не стана - скъпо и трябва да се чака поне 6 седмици. Попаднах служебно в Атина. Там обиколих 4 магазина. Имаха ги - но къси и малки. После ги поръчах от FC Moto. Приеха поръчката. След 2 седмици ми пратиха мейл, че за яке 3XL и панталон 2XL-Long трябва да чакам още поне месец. Накрая се сетих, че имам сестра в Амстердам, а там са все големи хора. Оказа се, че и там са най-евтини. Излязоха 630 евро.
        Първо - за размерите. Висок съм 188см. Тежа 100кг - +,-3кг. Якето го поръчах 3XL, защото мерих 2XL - къси са ми ръкавите и тясно в раменете. Тва е точно. Стяга се много удобно отстрани по хълбоците. Всички протектори са по местата си. Като хвана кормилото, ръкавите стигат малко след китката. Не ме ограничава и не се "върти" около мен. Панталонът е 2XL-Long. Като обща дължина е точен. При свит крак стига до глезена. Обаче коленният протектор стои ниско, въпреки възможността да се наглася. Трябва изрично да го повдигам, след като съм седнал вече, а това вдига и долния край на крачола. Кройката му е някаква такава, че нямаш много свобода да вдигаш странично крака и да се крачиш . Свиква се уж, но леко дразни.
        Първото ми излизане беше при минус 2 до минус 4 градуса, ниска влажност. Всички подплати са вътре - за дъжд и за студ. Отдолу - без нищо особено. Тънка вълнена фланела. Със самоуверена усмивка, като на сектант, потеглям и знам колко ще ми е комфортно. Със скорост 80-120км/ч минах 50км и сгънах. Пътувах на юг при силен северен вятър. Имах по-далечна цел. Промених приоритетите си. Облякох гумените си дрехи отгоре и тръгнах обратно. Срещу силния северен вятър. Прибрах се полужив.
        Времето за 2-3 дни се промени. Над 8 градуса (панталонът е без зимната подплата, якето - с всичкото си) - пълен комфорт. Кеф. Над 15 градуса - якето вече топли доста. Трябва да се сваля зимната подплата, но в движение може да се разкопчеят някои от зиповете за проветрение. Голям кеф. Дори при скорости около 120км/ч. Говоря за каране над 200км. За кратки разстояния - става и по тениски Един път само ме валя. За 60-70км не се бях намокрил.
        Като обобщение - точно тези дрехи за над 8 градуса осигуряват пълен комфорт. Предполагам, че за нишата - 2-8 градуса над нулата ще трябват някакви там термо -долни дрехи, които нямам. Около и под нулата - категорично НЕ.
        За топло - обещавам да кажа.
        Последно редактирано от flippo; 08-03-15, 13:34.
        ------------------

        ... когда кто то тупой, это навсегда !

        Коментар


        • От: Якета и панталони-съвети?

          С якето иксон до -5 градуса е нормално и топло,под якето с къс ръкав,тая зима слагам и термо бельо под късия ръкав,карах лятото в порой,колите спираха да отмине,обувките ми подгизнаха,от каската ми влизаше вода в гърба,отпред обаче бях сух.Когато карам под нулата,ми е студено на вътрешния край на бедрата към резервоара и обувките,ако не съм с правилните ръкавици,ми мръзнат и върха на пръстите,но под якето ми е топло.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Якета и панталони-съвети?

            Пристигна ми новия екип на Modeka - Tacoma.

            Първи впечатления: Много добра изработка. Шевове, ципове и други. Протекторите са Sas-tec http://www.sas-tec.de/en/home/ в студа стоят много твърди, особено гръбния, но като се затоплиха поомекнаха, в по-горещо време сигурно ще се напасват още. Много джобове и варианти за вентилация. Две подплати - термо и за дъжд. Изработено е от Tactel http://www.wisegeek.com/what-is-tactel.htm.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-03-11 11.32.07.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5647325
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-03-11 11.32.22.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5647326

            Изпробвах го в работна среда. Днес беше около 2-3 градуса, въпреки слънцето. Панталонът защитава супер - никакъв вятър, никакъв студ. Якето малко ми студи на гърдите при над 130 км/ч. Може би защото термо подплатата не е точно до ципа отвътре, а е с около 5 см навътре.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-03-11 12.46.35.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5648050

            Тук екипът е представен с повече снимки и разяснения http://www.motogen.pl/Modeka-Tacoma-...erz,20853.html

            Дано не съм нарушил някое от правилата за реклама.

            Коментар


            • От: Якета и панталони-съвети?

              Супер,колан за панталона ползваш ли?
              Термоподплатата не ляга зад ципа,но има две дебели части които влизат една зад друга,понякога дразни но студ никакъв
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Якета и панталони-съвети?

                Има тиранти.

                Коментар


                • От: Якета и панталони-съвети?

                  Новата придобивка Klim Badlands pro , много качествена изработка . Размерите не съвпадат с европейските . Другото ми яке е XXL , а това е L но ми пасна . Нямаше размер панталон като за мен , ама ще потърся другаде .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090403.jpg
Прегледи:1
Размер:398.6 КБ
ID:5672674 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090404.jpg
Прегледи:1
Размер:349.0 КБ
ID:5672675 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090405.jpg
Прегледи:1
Размер:426.5 КБ
ID:5672676

                  Коментар


                  • От: Якета и панталони-съвети?

                    И допълнението панталон Badlands pro размер 36 . Този размер отговаря на стандарта , налични са в нормална и удължена версия . Отлична изработка на якето и панталона , като още един плюс - доживотна гаранция при фабрични дефекти . Какво повече да желае човек , освен време да ги ползва .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090410.jpg
Прегледи:1
Размер:757.7 КБ
ID:5673886 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090414.jpg
Прегледи:1
Размер:1.00 МБ
ID:5673887 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090416.jpg
Прегледи:1
Размер:917.6 КБ
ID:5673888 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090419.jpg
Прегледи:1
Размер:653.5 КБ
ID:5673889

                    Коментар


                    • От: Якета и панталони-съвети?

                      Един съвет, обличай екипа и се мятай под душа за половин час. Ако протече го пращай на Gore-tex веднага. Тяхната гаранция е силно зависима от нивото на износване и състоянието на екипа, нищо че пише lifetime warranty.
                      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                      Коментар


                      • От: Якета и панталони-съвети?

                        Понеже стягам багажа,се оказа че не си намирам подплатата на панталона,има ли решение,или да прежаля още едни 300 лв.Трябват ми и летни не много скъпи ръкавици,претенции имам само към зимните,за летни ми е все тая,стига да са удобни,старите се прокъсаха пък и не съм доволен от тях,естествена кожа бяха.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Якета и панталони-съвети?

                          Още някакъв панталон, вместо подплата и ако имаш термо бельо (клин да речем)?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Якета и панталони-съвети?

                            Знае ли някой магазин за мото екип с големи размери

                            Коментар


                            • От: Якета и панталони-съвети?

                              мдааа ама трябва да идеш до ж.к. дружба- при Геле. другото май е олх.бг

                              Коментар


                              • От: Якета и панталони-съвети?

                                мдааа ама трябва да идеш в софия до ж.к. дружба- при Геле. другото май е олх.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X