Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една идея за изработка на куфари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Една идея за изработка на куфари

    Ъглите ги правих сам и ми отне много време. Изрязвах, огъвах, псувах и така нататък. Захващането е с лепило и с нитове. Ако нямаш много нерви по-добре не се захващай АКо въпреки това искаш да се пробваш ще ти обясня разбира се по-подробно Иначе снимки ще кача, тия дни.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #92
      От: Една идея за изработка на куфари

      Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
      Приемам и идеи за захващане на куфарите към стойките с опция заключване и бързо сваляне!
      Супер са станали! По едно време и аз се бях ентусиазирал да правя и мислех да копирам захвата на Зеги-ти на туратек:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:X7j4w6-2.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5469365

      Като цяло изпълнението ми се струва доста лесно. Единствения проблем беше от къде или от какво да се направят тези гумени носачи/тампони/подпори или там каквото са.

      Отговора, който успях да намеря:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:784.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5469366
      Хокейна шайба
      Стандарните размери са диаметър 76,2 мм (три инча) и дебелина 2,54 см (един инч), изплагиатствани от уикипедия. А пък каучука е направен да носи яко на бой

      Така и не пристъпих към изпълнение (засега) просто споделям....
      Калин - О88 б579I9I
      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

      Коментар


      • #93
        От: Една идея за изработка на куфари

        Струва ми се трудоемко, а и тия шайби струват колкото двата куфара до тук Аз мисля да купя П образен профил от алуминий и да сложа 2-3 парчета и така куфара да се окачва на стойките. И някаква дупка, през която да прекарам някаква заключвалка, катинарче например.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • #94
          От: Една идея за изработка на куфари

          Шайбата за хокей струва 8 лева. Аз съм сложил такава на пачият крак на мотора.
          Куфарите на моят мотор се завинтват с болтове, гайките на които, пък от своя страна са заварени за стойките на мотора. Така че куфарите ги качвам, когато тръгна и свалям, когато свърши пътешествието. На други мои мотори имах куфари, които се свалят и качват с различни системи за секунди, но не ми се е налагало да ги свалям по средата на пътуване. Става въпрос за страничните куфари.
          Задният куфар съм свалял и използвал, като пътна чанта в разни хотели, но той не е бил саморъчно правен на моите мотори, а обикновенно е ГИВИ-Макси. Имал съм 45 литров и 50 литров, а сега 52 литров заден куфар.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #95
            От: Една идея за изработка на куфари

            Владич, на всички ни е добре ясно какво си имал през годините и какво имаш сега На мен ми се налага да ги свалям за да ги ползвам като столове, табуретки, маси, да ги разнасям напред назад и така нататък Варианта с гайките не е зле, може долу да е на П образен профил а горе по една гайка, хем ще играе роля на обезопасяващо средство срещу бърза кражба
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #96
              От: Една идея за изработка на куфари

              Е ти си знаеш, за какво ще ги ползваш. Аз за масички и табуретки куфарите на мотора си не ползвам. На този, последният ми мотор страничните куфари бяха със свободни капаци, за да се ползвали за масички според предишният собственик. Веднага ги обзаведох със панти и ключалки след покупката и приключих с масичките.
              В същност, ти от къде знаеш, аз какво съм имал и ползвал през годините? То това и аз съм го забравил вече, щото книжката ми е от 1973 година, от миналият век... Егати колко стар станах... Ама още ми се кара много...
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #97
                От: Една идея за изработка на куфари

                Ами от тебе знам, откъде иначе Моите също са с панти и ключалки, просто е гот като няма нищо подходящо да си седнеш върху куфара )
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #98
                  От: Една идея за изработка на куфари

                  Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                  На мен ми се налага да ги свалям за да ги ползвам като столове, табуретки, маси, да ги разнасям напред назад и така нататък
                  Да не забравиш да им сложиш колелца и телескопична дръжка

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  В същност, ти от къде знаеш, аз какво съм имал и ползвал през годините? То това и аз съм го забравил вече, щото книжката ми е от 1973 година, от миналият век... Егати колко стар станах... Ама още ми се кара много...
                  Всички знаем какво си имал, какво си ползвал и на прабаба ти тайната любов .
                  Ако си забравил, чети си постовете

                  Коментар


                  • #99
                    От: Една идея за изработка на куфари

                    Туй с ъгълчетата е било яко гърбене, но пък е станало добре... голяма работа е това мерака
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • От: Една идея за изработка на куфари

                      Ами гърбене гърбене....като си 2 месеца в отпуска и ако се намира някоя двулитровка бира наблизо нещата вървят по мед и масло Всъщност някой би ли се наел да ми направи стойки (само да огъне тръба във формата на правоъгълник) и да ми ги прати, че сега не успявам да намеря време? Срещу заплащане естествено
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • От: Една идея за изработка на куфари

                        Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                        ....
                        Тия не са ли по твоя вилает http://kma-varna.forumotion.com/t645-topic#1312
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • От: Една идея за изработка на куфари

                          Еми не....утре ще купя тръба и ще я мъча с горелката, както междувпрочем съм правил сегашните стойки, обаче не става прецизно....
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • От: Една идея за изработка на куфари

                            Всичко е готово, даже врътнахме една обиколчица на България с натъпкани до пръсване куфари и никакви пролеми. Дъжд ни валя два дена и дори капка не влезе

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA307884.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5491001Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA307883.jpg
Прегледи:1
Размер:181.2 КБ
ID:5491002
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • От: Една идея за изработка на куфари

                              Добре се е получило,само им залепи светлоотразители. За отпред на ролбарите дето имаш вързано нещо иди в някой веломагазин(аз си намерих в Практикер за по 4 лв броя), купи си 2 чантички , които да не са много големи(ама ако са по- големи пазят краката) и си готов. С тия куфари сега колко стана най- голямата ширина на Африката?

                              Коментар


                              • От: Една идея за изработка на куфари

                                Чанев, май ще трябва да сменяш задната пружина само от багажа щом кляка толкова....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X