Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странични куфари за Honda Africa RD04

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Странични куфари за Honda Africa RD04

    Ей честито! Верно мотора става като автобус, ама имаш място да си вземеш половината чеиз Аз на твоя място мжое би бих подсилил леко стойките, че знам ли.....
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #47
      От: Странични куфари за Honda Africa RD04

      Единственото необходимо усилване на тези странични куфари е от зад със шина, или тръба някъде, около номера на мотора, за да не се клатят, като големи т...ци. Колегата гледам, че го има това усилване, но разбира се трябва да се тестват пълни на пътя.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #48
        От: Странични куфари за Honda Africa RD04

        Мина повече от година откакто се бях навил да правя куфари ... остана си само на идея.
        Вчера ровейки в интернет ми попаднаха много интересни материали за разни части изработени от карбонов плат.
        Чета по форумите , че хората смело правят предни капаци, калници и тнт за автомобили ...
        Дали не е добра идея да се направят странични куфари от карбон ?
        Ще са по-леки от алуминиеви ... за здравина може да се спори ... а за цена ... със сигурност ще са по-скъпи.
        Какво ще кажете за идеята ?
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #49
          От: Странични куфари за Honda Africa RD04

          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
          ...
          Какво ще кажете за идеята ?
          Като цяло съм скептично настроен:

          - Самеия матрериал е скъп, а и обработката му също не е нито евтина, нито много лесна. Освен карбон са необходими разни смоли/лакови покрития и тем подобни композитни материали.
          - Карбона е крехък, при полягване/изпускане върху неравност - камък, бордюр или нещо друго което да концентрира цялата енергия от удара в една зона най-вероятно карбона ще се счупи/спука, докато алуминия/пластмасата само ще се деформират. В общия случай де... Предполагам че ще са проблемни и точките на закрепване на кутията поради същата причина.
          - С течение на експлоатацията лаковото покритие на карбота ще се драска/лющи и куфарите ще "погрознеят" драстично.

          Все пак да си призная че опита ми с карбона се свежда то чупенето и ремонта на няколко карбонови въдици
          Последно редактирано от sardokar; 24-04-12, 13:55. Причина: грешки
          Калин - О88 б579I9I
          Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

          Коментар


          • #50
            От: Странични куфари за Honda Africa RD04

            Хубавите куфари са в магазина ,всичко друго е губене на време ,пари и накрая да видиш каква си я свършил

            Коментар


            • #51
              От: Странични куфари за Honda Africa RD04

              +1

              R&D-то е най-скъпото нещо при направата на успешен продукт. Ако наистина можеш да създадеш нещо успешно и за по-малко пари от тези в магазина при това и от 1-ви път, то си толкова способен, че би трябвало да нямаш проблем да си купиш дори най-скъпите

              Коментар


              • #52
                От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                +1 тези в магазина при това и от 1-ви път, то си толкова способен, че би трябвало да нямаш проблем да си купиш дори най-скъпите
                А ако в България наистина заплащането беше според способностите .... ехехеее мечти, мечти!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #53
                  От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  А ако в България наистина заплащането беше според способностите .... ехехеее мечти, мечти!
                  Добре би било - факт. Ама Faca живее в Виена, Австрия.

                  Въпроса е принципен. Ако изключим удоволствието да си направиш нещо сам не мисля, че е финансово изгодно, но всеки сам си решава

                  Коментар


                  • #54
                    От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                    Карбонът не е най-добрата технология за изработка на куфари, които да стават за нещо повече от пред кафето. Не е толкова голяма философия, но си иска оборудване, което става смислено, ако пускаш големи серии. Поне вакуум помпа, матрици и т.н.
                    Карбонът е около 50лв кв/м., а прилична смола около 5лв. Остава изработката, което си е секс...
                    Лично аз предпочитам пластмасовите куфари, които са от ПВЦ-високо налягане и са много по-издръжливи от всичко. Единственото в което алуминият е по-добър е при пожар.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                      Интересно при влачене по асфалта кое издържа повече ПВЦ или алуминия? Някой има ли наблюдения?

                      При пластмасовите куфари не знам как е със стойките. Повечето са направени така че лесно да се чупят, което пак е плюс в едни ситуации и минус при други.

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Странични куфари за Honda Africa RD04

                        ПВЦ- ВН е по-устойчиво на триене.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Re: Странични куфари за Honda Africa RD04

                          Привет на всички!
                          За да не отварям нова тема, ще попитам тук. Дойде ред да се оглеждам за куфари за моето RD04 и ще съм благодарен, ако може да помогнете с идеи от къде мога да се сдобия със стойки/скари на приемлива цена. Ако могат да бъдат направени по модел на оригиналните и някой има, с радост ще почерпя.
                          Между другото да не забравя, от София съм.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                            Мога да споделя резултата от падане и суркане близо 40 метра с ПВЦ куфари ,надрани и нищо друго и можеби това че са ПВЦ на мен ми няма нищо ,дрехите на парцал като се има предвид че мотора с куфарите мина през мен ако бяха алуминиеви сигорно щяха на ме потрошат целия,,,,,

                            Коментар


                            • #59
                              От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                              СЪбине , и аз имам - няколко падания (все на ляво - плаша се ) , 5 завъртания по асфалт (тунизийски) и суркане по камъни в Рила (кой ли ми даде трак...) - Ако ти покажа куфара ,няма да разбереш къде се е жулил -няколко едва доловими чертички.Стойките имат повече опит в паданията от куфарите ми не са мръднали и мм.
                              Евентуален недостатък,но не доказан за мен е ,че при дълго оффроуд каране захвата на куфара към рамката може да се износи.Захвата им ,категорично е по-удачен от оригиналният на БМВ! Товара се носи от опашката само частично ,а основно от задната степенка..
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X