Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странични куфари за Honda Africa RD04

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Странични куфари за Honda Africa RD04

    Малко раздвижване по темата.

    Нали се каня да пътувам насам натам из Европа .... та реших да закупя еднин от тия куфари за муниции.
    Тоя дето го купих обаче е малък ... и мисля да го монтирам на предния предпазител ... и в него да си държа иструменти (които се надявам , че няма да ми потрябват).

    Размерите са:
    Височина: 17,5см
    Дължина: 27,5см
    Дълбочина: 9,5см

    Най-удобно ще ми е ако го монтирам от дясната страна.
    Червените линии са от вътрешната страна ... т.е. там трябва да се завари захващането за предпазителя.



    Тук се вижда една скъсана заварка която трябва да се оправи :

    Най-интересното е , че при изправено кормило , куфарчето НЕ стърчи от мотора ... т.е. по-тясно е от кормилото
    Последно редактирано от Faca; 28-04-11, 09:58. Причина: Допълване на снимки
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • #32
      От: Странични куфари за Honda Africa RD04

      Не знам. Мисля, че първо става много грозно, второ много широко и трето при падане ще влезе навътре и ще ти прецака резервоара.

      Ще ти увеличи и челното съпротивление...

      Коментар


      • #33
        От: Странични куфари за Honda Africa RD04

        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
        Днес се разхождах в магазин за строителни стоки ... и ми дойде налудничевата идея ... да използвам 2 туби за гориво от по 20л.
        Вярно ... мястото ще е на половина за багаж , но пък ефекта ще е як (мен ще ме кефи, за другите не ме интересува)

        Идеята е да се отреже горната част на тубата ... да се сложи на панти ... и да се закачи ключалка за катинарче (или нормална ключалка ... зависи какво намеря по магазините.

        [ATTACH=CONFIG]321883[/ATTACH]

        Тия дни ще изрежа подобие на тубата от картон да видя как ще стои ... горе долу.
        Нещо късно я виждам тая тема.

        Ето ти пример какви недоразумения се получават ..... http://www.offroad-bulgaria.com/show...447#post429447

        когато ползваш готови продукти. Сега на всяко спиране ме разпитват бира има ли, колко струва бирата, студена ли е? Цистерна щях да продам до сега ако верно имаше бира вътре :-)

        Впрочем мислил съм и върху вариант - срязан на две по дължината му кег да стъпи от двете страни на мотора. Ама е тежичко за мотор. 2+мм неръждавейка е гадта. Но пък е здраво и лъскаво.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #34
          От: Странични куфари за Honda Africa RD04

          Faca - голям мераклия си да си раздереш някой крак или да одереш някоя кола с тази кутия. За ролбарите може да позлваш някакви малки текстилни дисаги щом толкова искаш да кичиш и тях. Аз вече се потретвам - Имаш чудесни стойки за Монокей куфаир, просто намери няккакви такива куфари на старо и ги слагаш и забравяш. Има нови на добри цени в луиса -
          http://www.louis.de/_20fae4e108a1723...nr_gr=10025920
          има и нови гиви-та ама са по-скъпи.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #35
            От: Странични куфари за Honda Africa RD04

            няма да събереш кой знае какво в тия дъргели ,само ще преличаш на тия бунтовниците в Либия

            Коментар


            • #36
              От: Странични куфари за Honda Africa RD04

              Поне за дизайн на куфарите може да погледнете този производител: Hepco & Becker, то че няма да си купите е ясно, ама ей така, за обща култура.
              В България не са известни защото са скъпи. Имат и стойки за почти всички модели мотоциклети, а имат и много други неща, като ролбари, Сиси бар (облегалка за гаджето), пачи крака и мн.други.
              И не , не ги продавам. В България никой.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #37
                От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                На мен GIVI са ми напълно достатъчни, че и облегалка има
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                  Облегалките на топ кейсовете гиви са много гадни, моята максия има такава, на вид е много готина, но реално приближава задния човек към теб с 4-5 см, и трябва да карам с интимни части, залепнали за резервоара
                  Затова съм я махнал облегалката, пък задния човек винаги е с яке с гръбначен протектор и не му убива.
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #39
                    От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                    Hepco & Becker ... има една оферта тук в един сайт , но дали ще станат на моята стойка ?

                    За сега намерих един куфар Givi 40l ... чакам да изпадне 2ри
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #40
                      От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                      Здравейте.Преди 2 дни ми пристигна аргон AC/DC за заваряване на алуминий.Съгласен съм да заваря на някой кутиите или куфарите напълно безплатно за да тествам машината.За предпочитане е да е от района на Пловдив.Заплаща се само газта и добавъчния тел,които ще ползвам при заварките.Така ,че ако някой има интерес може да ми се обади на моб. 0888 578-198.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                        Първоначално публикуван от magdanoozzz Преглед на мнение
                        Здравейте.Преди 2 дни ми пристигна аргон AC/DC за заваряване на алуминий.Съгласен съм да заваря на някой кутиите или куфарите напълно безплатно за да тествам машината.За предпочитане е да е от района на Пловдив.Заплаща се само газта и добавъчния тел,които ще ползвам при заварките.Така ,че ако някой има интерес може да ми се обади на моб. 0888 578-198.
                        Куфарите и мотора са в АВСТРИЯ!
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                          Госин Магдаоза е предложил да завари куфарите на някой, а не конкретно австрийските куфари, мисля че скоро не съм виждал толкова добро предложение, така че някой да се възползва!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                            След 1 час ще ходя (дал господ) да купувам куфари Гиви Монокей ...
                            Правени куфари , ще се правят , по-натам .... щото се оказа , че нямам нито време нито нерви за такиа изпълнения
                            Един е 45л другия 36л (за страната на ауспуха) ... човека ги е карал на Африка ....
                            Личи си, че са ползвани ... тъкмо хората ще си мислят , че съм голям пътешественик (няма да им казвате, че карам голям мотор , едва от 1000км )

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:85_-853943217.jpg
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:5274198

                            Ако всичко мине наред довечера, ще се похваля
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #44
                              От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                              Още ли мислите?!
                              Предпочитам да направя нещо хубаво,отколкото да си заварявам ламаринки.Пък и сега имам малко свободно време.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Странични куфари за Honda Africa RD04

                                За мен сагата приключи ... поне за сега. Днес закупих 2 броя Гиви Монокей за 75Евро и 2та.
                                Ето как стоят на мотора:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03052011314.jpg
Прегледи:1
Размер:153.8 КБ
ID:5274305
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03052011315.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5274306
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03052011316.jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5274307
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03052011317.jpg
Прегледи:1
Размер:162.8 КБ
ID:5274308
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03052011318.jpg
Прегледи:1
Размер:171.0 КБ
ID:5274309

                                Малко по-широки са от кормилото ... но като цяло , не мисля да се завирам между колите ... и няма да има проблеми (чукам на дърво)

                                Металните остават на заден план .... за сега
                                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X