Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Айде на новата "Африка"

    Привет, колеги.

    Мисля, че мненията и коментарите на този етап са прибързани, по простата причина, че за мотора все още няма достатъчно ясна и официално публикувана информация. Още по-малко са и впечатленията от мотора на живо. Как точно решихте, че мотора се конкурира с който и да е от показаната графика или с BMW HP2? По двете кални снимки от изложението, по цветните графики в по-горните постове или от клипа в Тубата, на който трудно може да се каже какъв мотор е това и дали е точно този, който коментирате!? Нека все пак да сравняваме ябълки с ябълки! Докато не излезе официална информация от Хонда и първите 100 ревюта от собственици, мисля че не би трябвало да се правят заключения. Дотогава само можем да се надяваме, че от Хонда няма да посрамят славния предшественик на този мотор.

    По отношение на графиката по пазарното позициониране на мотора ... Ако прочетем внимателно бележките под самата графика ще видим едно много интересно уточнение "... Спекулативно! Моторът е позиционират тук по спекулативна техническа информация ....". Освен това вижте с кого се "конкурира" в този пазарен сегмент: КТМ-а вече не се произвежда, останалите мотори от бележката, не се предлагат на Щатския пазар (друг е въпроса, дали са от същия сегмент), а за V-Strom-а ... Моите уважения, но това е асфалтова машина. Другото интересно нещо е, че до този момент на онзи континент Хонда Африка не е предлаган и американците само ближат конфитюра през стъклото на бурканчето! Те нямат реални впечатления от техниката, освен малцината, разбира се, които са успели да седнат на родопския катър и да пояздят. От хората с които съм говорил отвъд океана и които притежават и карат мотори, не съм чул някой да каже, че е виждал Африка на живо при тях (сумарно 7 човека). Разбира се, не претендирам за представителност на статистиката, но въпреки това факт е, че нямат преки впечатления от мотора и като дойдат тук, при вида на моя мотор, остават истински впечатлени, но не защото е моя, а от характеристиките му и от историята на машината! Повечето завършват с: "Бих карал такова чудо, въпреки годините му!".

    Или обобщено казано, както беше сторено в една бираджийска реклама: "Сега ... Чакаме!".

    Съжалявам за дългия пост!

    Бъдете живи и здрави.
    Поздрави.

    Коментар


    • #77
      От: Айде на новата "Африка"

      Само BMW HP2 и KTM Super enduro са с този размер задна гума и мощност около 100к.с. , обема на резервоара също е подобен. Може умишлено да са се забавили с проекта , и да са решили да пуснат истинско тежко ендуро а не паркетник.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #78
        От: Айде на новата "Африка"

        Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
        ...Мисля, че мненията и коментарите на този етап са прибързани, по простата причина, че за мотора все още няма достатъчно ясна и официално публикувана информация. Още по-малко са и впечатленията от мотора на живо. Как точно решихте, че мотора се конкурира с който и да е от показаната графика или с BMW HP2?...
        pj, аз пък ще ти кажа, че мненията и коментарите в тази тема въобще не са прибързани. Хората пишещи тук имат достатъчно опит за да могат да си направят правилни изводи и заключения, дори от грахчетата налична информация. Има неща, които много хора не биха забелязали дори, но ако си направиш труда да прочетеш още веднъж мненията напред в темата, ще видиш, че дори от оскъдните снимки на първото представяне на True Adventure, има поне 10 очевидни извода, които лека полека се потвърждават с появата на повече информация.

        Пламка, и си прав и не си. Honda си запълниха всичките (почти) сегменти с подходящи (според тях) модели. Единственото, което им липсва в конкурент на големият турър на KTM, с всичките му хубавини в посока извънпътно поведение. Няма по подходящ коз срещу него от възкресяването на легендата Africa Twin, но също с подходящите (и достойни да се опънат на КТМ) офроуд възможности. Дори погледнато от чисто маркетингова гледна точка няма как някой да си оскубе златната кокошка. Не ли?
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #79
          От: Айде на новата "Африка"

          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          .....а. Не ли?
          Не ми е приятно да го казвам, но си прав и по двата въпроса

          Ако няма смисъл да коментираме, то тогава ще има тема като за старата "Африка" където се обсъждат само дребни технически проблеми и нищо ново или лични мнения за един Велик Мотор.

          А в подкрепа на второто една сентенция: "Икономиста е специалист, който утре ще знае защо това, което е предсказал вчера, не се е получило днес." Да в името на жертви, Хонда са в състояние да поддържат един модел именно за да имат цялата палитра и да заместят по-слабата популярност на Варадерото със стари лаври. За мен голям недостатък, при всички модерни МПС-та, е множеството от специални компоненти които ползват, лагери, винтове, .... което прави поддръжката трудна и скъпа.
          И все още ми е интересен въпроса с полуавтоматичната ск.кутия и нейното представяне на "черно"
          Последно редактирано от fozy; 15-05-15, 08:49.
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #80
            От: Айде на новата "Африка"

            Може ли някои по-подробно да обясни каква е тази нова кутия и какво и е полуавтоматичното.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #81
              От: Айде на новата "Африка"

              https://www.youtube.com/watch?v=N35c9ksEKUo

              Коментар


              • #82
                От: Айде на новата "Африка"

                На мен специално тази тенденция, непрекъснато да повишават кубатурата на моделите (и то при условие, че на Дакар примерно я намаляват кубатурата) ми е малко странна и непонятна. То това се отнася за всякакви модели и марки мотоциклети, но тук имаме определен сектор, а темата е за определен модел, та ще разгледам само този сектор, а именно на двуцилиндровите големи туристически ендура с подчертана офроуд насоченост. Например БМВ започна от 650 - 700 и стигна до 800 кубика. КТМ 950-990-1050-1250. Кавасаки 500-650, а има и Версус 1000.Триумф 800-900-1050-1200, добре, че запазиха и развиха класа 800... А сега и при Хонда 650-750-1000. Повече мощност, повече конски сили ще каже някой, та за това. Да ама повече мощност и повече конски сили при сегашното развитие може да се постигне, и без да се увеличава кубатурата на модела. Защо почти всички непрекъснато повишават и кубатурата на мен ми е непонятно. Мислите ли, че ако сега Хонда бяха изкарали нов, двуцилиндров V-двигател 750 кубика той щеше да е пак със 62 коня, като на Африката RD 07? Едва ли. За какво им е тогава 1000 кубика? Да заместят Варадерото? Те двата мотора, Варадерото и тази новата Африка нямат нищо общо. Единствената им прилика е, че и двата са по 1000 кубика и са мотоциклети.
                Можеха да минат при тази нова Африка с 800-900 кубика и пак щеше да е 80-100 коня. Това щеше да им спести цена и тегло на модела. Но и 1000 става, като са я направили толкова... Дано да са и сложили резервоар минимум поне 20 литра за по-голяма автономност и по-здрава верига за ръбене по черно... Примерно верига 530, та не 30 000, ами поне 50 000 км да не се занимаваш с веригата. И по-здрава задница за да може да носи повече багаж, когато се наложи, магарето.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #83
                  От: Айде на новата "Африка"

                  Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                  pj, аз пък ще ти кажа, че мненията и коментарите в тази тема въобще не са прибързани. Хората пишещи тук имат достатъчно опит за да могат да си направят правилни изводи и заключения, дори от грахчетата налична информация. Има неща, които много хора не биха забелязали дори, но ако си направиш труда да прочетеш още веднъж мненията напред в темата, ще видиш, че дори от оскъдните снимки на първото представяне на True Adventure, има поне 10 очевидни извода, които лека полека се потвърждават с появата на повече информация.

                  Пламка, и си прав и не си. Honda си запълниха всичките (почти) сегменти с подходящи (според тях) модели. Единственото, което им липсва в конкурент на големият турър на KTM, с всичките му хубавини в посока извънпътно поведение. Няма по подходящ коз срещу него от възкресяването на легендата Africa Twin, но също с подходящите (и достойни да се опънат на КТМ) офроуд възможности. Дори погледнато от чисто маркетингова гледна точка няма как някой да си оскубе златната кокошка. Не ли?
                  Привет,

                  Не ми се иска да превръщам темата в обичайния спор, кой крив и кой прав, но въпреки това искам да защитя тезата си. Между впрочем в по-долните постове, без да искат колегите напипаха това, което имах предвид, но заради скъсяване на поста не изложих изцяло.
                  Първо, нека да уточним няколко момента ...

                  @fozy: Хайде да не четем постовете си като Дявола Светото Евангелие ... Не съм казал, че няма смисъл да коментираме, а че е прибързано да се прави, особено по техническите характеристики на машината, защото те са все още спекулативни и че не би трябвало все още да се правят заключения. Останалата част от твоя пост е твоето мнение, което уважавам и имаш пълното право да го изразиш!!!

                  @Ilarioncho: Никога не съм подлагал на съмнение компетентността на никой от пишещите тук и това, че познават, поне някои от вас, машините си до последното болтче. Въпросът е в това, че има ТТ данни, които слава Богу, показват иновативност в сектор, в който не можем да сме сигурни в нейното представяне - като полуавтоматичната СК например и ред други. Сигурен съм, че малките, жълти ръчички са направили всичко по силите си да я направят бетон, още повече, че с този мотор подсказват накъде се целят - в Африката, а не поредния паркетник с вид на офроуд звяр. Просто ще попитам ... Какво, ако ... този модел се окаже толкова недокумясан, колкото първата версия на Варадерото? Какво, ако ... папка по 8-9 лтр, че и нагоре, като му стъпиш на шийника, както стана с първата версия на Адвенчъра на КТМ? Преди 3 години на събора на Афиките в Украйна бяха дошли колеги "африканци", наскоро сдобили се с КТМ-и, защото им изглеждали красиви. Коментарите им бяха еднозначни ... "Высше 120-ти, жрет ... Ой, мама!!!". Ето за това говоря за поне 100 мнения от реални потребители. Има и още нещо .... Небезизвестния дизелов, боксеров двигател на колата от подписа ми, беше най-очакваното събитие на годината в гилдията на почитателите на тази марка. И какво стана? 4 усукани и счупени колянови вала за 1 година само в България? Японците от ФХИ бяха на милиметър от това да спрат, поне за известно време, оборудването на коли с такъв мотор. Ето, за такива работи говоря. И понеже от мотори не разбирам чак толкова, защото нямам време за ровене в тях, а само за каране, ще ви кажа и следното ... Не заради това да се пъча, а да разберете, къде се корени скептицизма ми. От 10 години се занимавам само с неща свързани с изследователска и развойна дейност на индустриална електроника. От мотори може да не разбирам чак толкова, но от това как нещо, което не е вряло и кипяло там за където е предвидено и проектирано може да те предаде баш когато най-малко очакваш, разбирам. Та, заради това ви казах, че е добре да се изчакат поне първите 100 ревюта на реални потребители, които ще покарат по чукарите, по места, където баирите са 30%+ и няма 50 м прав участък ... Та, ето тези момци, като слязат ухилени до ушите и с мухи между зъбите ... мога да кажа, че имаме конкуренция. До тогава ... Това остава прототип, който има да измине поне още две фази на развитието си преди да стигне до поточната линия. Не забравяйте, че първата серия обикновено се нарича 0-ва (нулева) и предназначението и е да провери и отстрани потенциалните възможности за грешки на поточната линия. Това също влияе на имиджа на машината и пазарното и представяне на по-късен етап. И още нещо ... Някой да ми покаже къде е масленият радиатор на новия мотор!? А дали на това място, ако се вижда, ще функционира както се очаква?

                  Поздрави и бъдете живи и здрави.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Айде на новата "Африка"

                    Няма да цитирам колегите, а направо ще питам:
                    1. Какъв е приличният разход според Вас на 1000 см3 мотоциклет натоварен с багаж за Африка и колко литра се очаква да е резервоарът му?
                    2. Защо хонда гледайки данните за NC серията изостават по мощност от другите компании? Примерно ktm990 е около 120к.с., а типичните асвалтови мотоциклети от 600см3 вадят пак толкова.
                    3. За веригата сравнявайки машините в нас верига 520 на АТВ изкарва 2 год. зверска експлоатация, а на мотоциклета ми ЦРФ 250Х 200г. още съм с оригиналната. Но него почти не го караме в сняг. Оказва се, че по-често сменям верига на газоразпределението отколкото на задвижването. Мисля си, че ако веригата се поддържа поне малко ще изкара повече от 50 000 км или поне 5-6 години, /което дойде първо/.
                    4. За ендуро в съчетание с асвалтови пътища не е ли по-добре дву или три цилиндров двигател като на Версис или този новия на ямаха 3 цилиндровия?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Айде на новата "Африка"

                      Между другото, добре, че се присетих за нещо ...

                      Извинявам се, че поствам това в тази тема, но ми се искаше първо да проверя готовност да се отзовем и тогава да пусна нова тема за събиране на агитка.

                      Та, накратко ... С Емо Герчев имаме един приятел от Литва, който онзи ден ми разказа много интересна история. Имат една кака там от тяхната гилдия, която няма пари да си купи расов мотор за сериозни пътешествия, но пък има кураж за целия ни форум. Въпросната кака си е купила някак си един 125 сс китайски дрънгел и до тук е обиколила с него, ще цитирам по памет и предварително се извинявам за неточностите, Европа, Северна Америка, Южна Америка, а в момента планира и подготвя обиколка на Африка. Толкова е притисната от немотия, че дори няма и багажна система, а кара с една раница вързана с ластици за седялката зад нея.
                      При по-сериозен интерес към тази история ще пусна линк към сайта й.

                      Та, въпросният наш приятел има в Литва Африка RD07, която кара сравнително рядко напоследък, поради липса на време. Както се изрази самият той:"Я как собака на сене! Сам не ем и другим не даю!". Решил е да и подари мотора си! Всички му казват, че е луд, но ако се замислите ... дали!? Според мен такава постъпка трябва да бъде подкрепена и доразвита. Ще питате защо споделям това? Ще ви кажа ..... Сещате ли се вече?
                      Ако има желаещи, можем да спретнем една пратка за тази кака и да си поделим разходите за доставка някъде по маршрута или да я пратим директно в Литва!? Примерно раница за баката, дисаги, масло за двигателя ... такива работи ... и едно страхотно писмо за невероятния и кураж!!!
                      Спирам! Хайде ако има мераклии пускайте на ЛС и да отворя нова тема да разглася мероприятието ... Пък каквото може ще направим.

                      Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Айде на новата "Африка"

                        Не трябва да бъркаме "детски болести" с "куц модел". А относно офроуд и Africa Twin в едно изречение, мисля сме на ясно всички - има десетки уговорки, но ние си знаем какво имаме предвид. Аз лично се радвам, че го виждам в новата Africa.
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • #87
                          От: Айде на новата "Африка"

                          Понеже е много загадъчна цялата работа ... няма как да знаем дали видеото е вярно. Пък и горе в ъгъла някой е написал CRF, обаче това било видео от тестове на новата Африка:

                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Айде на новата "Африка"

                            И още малко клюки - http://www.motorcyclistonline.com/mo...uring-to-speed
                            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                            Коментар


                            • #89
                              От: Айде на новата "Африка"

                              Лека полека се открехва завесата...."Мноо убава"... Както викат по наше село. Май наистина ще оцелят в десятката Хонда с тоя модел и ще заместят достойно легендата Африка Туин.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #90
                                От: Айде на новата "Африка"

                                Много убава , ама са забравили да и нарисуват задния амортисьор.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X