Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Айде на новата "Африка"

    Определено малко са се поизхвърлили с тая кал. Няма ли накрая да я измият от тази кал, с която са я наклепали та да видим точно за какво става въпрос?
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #62
      От: Айде на новата "Африка"

      Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
      в този ред на мисли отидох да видя на живо при дилъра
      даа, дилъри много...и марки други много... и ако нещата около "Новата" - която вече не е нова продължават така още 3-6 месеца "подгряването" ще се превърне в прегряване...
      то бива, бива маркетинг... и кал, ама чак пък толкова...
      и сезона вече почна тук - няма кой да ги чака още дълго, ако си решил да вземаш нова машина...
      една, а не за колекцията в гаража...

      P.S. април, май най-късно... щото после изпускат пика (2 поредни години, новорегистрациите в D (най-големия пазар в Европа) показват сериозен ръст)
      и ако Африката от "явление" се трансформира само в поредната премиера след дългото чакане
      и завиши само с 2% дела на Хонда, които имат към 20 % тогава...
      та нали вече никой не прави нищо само за ценители... за серийните модели говоря
      + многото фирми за тунинг, преоборудване и екипировка...
      Има ли шанс още "легендата", която вече събира прах по страниците на вече старите списания - от нова да се превърне, не във факт, а във фактор?
      Та кой чете вчерашния вестник, ако ще го издават след месец или два?
      Или купува? Дългото протакане, не се ли превръща в дълго претакане?
      Последно редактирано от ivied; 15-03-15, 04:14.

      Коментар


      • #63
        От: Айде на новата "Африка"

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        ....P.S. април, май най-късно... щото после изпускат пика (2 поредни години, новорегистрациите в D (най-големия пазар в Европа) показват сериозен ръст) ....
        Африката навлиза в сегмент яко пренаселен и вече доминиран от европейски производители и пика отдавна са го изпуснали - дано предложат нещо наистина интересно! В противен случай ще се размие в множеството...

        п.п. D не е най-големия пазар в Европа... дори не е и втория по големина
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #64
          От: Айде на новата "Африка"

          Новата Honda Afrika twin официлно потвърдена и снимки. За продажба в края на сезона.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AfricaTwin1_770.jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5659167
          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

          Коментар


          • #65
            От: Айде на новата "Африка"

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CRF1000LAfricaTwin2.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5659172

            мдаа, засега само 2 снимки...
            по-добре късно, отколкото НЯКОГА
            не ви ли прилича на Yamaha XT 1200 Z Super Tenere?
            Ще има опция и с DCT (Doppelkupplungsgetriebe)
            Последно редактирано от ivied; 12-05-15, 20:21. Причина: DCT

            Коментар


            • #66
              От: Айде на новата "Африка"

              https://www.youtube.com/watch?v=f80o...ion_1890234863
              Honda
              Африка Twin
              2015-
              Honda XRV750
              Dual-спорта
              1000 сс (61 куб.м в),Parallel близнак
              ~ 80 кВт (110 к.с.)
              6-степенна, верижна предавка или трансмисия с два съединителя [ 1 ]
              Twin Spar Aluminum
              Front: 90/90 D21
              Rear: 140/80 R18
              ~ 207 килограм (£ 456) (сухи )
              ~ 218 килограма (£ 481) (мокра )

              Коментар


              • #67
                От: Айде на новата "Африка"

                Ако това горе е вярно , тоя мотор ще убие рибата!(може би защото съм пристрастен)

                Коментар


                • #68
                  От: Айде на новата "Африка"

                  Първоначално публикуван от ... Преглед на мнение
                  Ако това горе е вярно , тоя мотор ще убие рибата!(може би защото съм пристрастен)
                  Да бие - бие.....колко?
                  Пише "конкурент на КТМ, БМВ, ДУКАТИ.....т.н." Като гледам с тези гуми, седалка, малък резервоар... само до някъде на КТМ. Освен реклама, аз в 18" и 21" гуми друго не виждам. За масата аматьори като мен е еднакво трудно по черно с малки или големи гуми като имам поне 50кг багаж и 2-ри човек. А като се накичи с 1-2-3-4 неща и ще дойде и мине 250кг.
                  Аз нямам мнение (дори съм оптимист), но като знам наклонностите на повечето тук, нищо не коментирате за полуавтоматичната с.к., или за ХОНДА лошо няма
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #69
                    От: Айде на новата "Африка"

                    Факт е че само името е същото. Стари лаври, и нов мотор. Със сигурност е добър, но закъснял. Тоя сегмент се препълни с качествени предложения.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Айде на новата "Африка"

                      С тези гуми , може да е конкурент на KTM Super Enduro и BMW HP2 , само , че на BMW HP2 сухото тегло е 175кг.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #71
                        От: Айде на новата "Африка"

                        Нали се сещате ,че този тип мотори се налагат не спонтанно , а с времето. Лично очаквам от мотор литров клас,с мощност повече от 100к.с, успореден двигател(което ще рече добра динамика , малко нервност, но и висока средна скорост), верига(за мен това е предимство, а не недостатък-веригата я броиш за консуматив за 30 000км)и с прословутата издържливост на жълтите за 5-6г. да се наложи като един от основните конкуренти на ГС, КТМ и СУПЕР ТЕНЕРЕ. Ама Гошо е прав, че го извадиха късно. Например новото СУПЕРТЕНЕРЕ1200 вече 3-4г. се продава, но НИКЪДЕ не съм прочел отрицателни отзиви за него. БМВ няма да си изтърват толкова лесно пазара разбира се , но пък цените дето ги обаждат и на части и на консумативи винаги са ......

                        Коментар


                        • #72
                          От: Айде на новата "Африка"

                          Х-хм.., motor_men е прав. Ето къде се позиционира...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:perceived-gap-on-adv-market_zps0jt6l66h.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5660409

                          Коментар


                          • #73
                            От: Айде на новата "Африка"

                            Аз бих си купил една Афричка ако има нещо общо със старата и ми хареса на външен вид! И към новото Супер Терсене нямам забележки. Тези два модела винаги ще ги харесвам, най-малкото заради спомените от младоста.
                            Виж БМВ и КТМ не са ми на сърце, въпреки много добрата им техника.
                            Това значи, че и в този клас избора е до голяма степен емоционален.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #74
                              От: Айде на новата "Африка"

                              Гледайки графиката на ARTDENTAL избрали са правилно сегмента. Не е пренаселен, като другите кубатури и е ясно с кого точно си го мерят. Което в случая е добро обещания, имайки предвид отзивите за и възможностите на точно тоя KTM.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • #75
                                От: Айде на новата "Африка"

                                търсенето и предлагането. Пазарните цени показват на потребителя какво и колко трябва да пожертва за да се сдобие с желаното благо, а на производителя - кои са предпочитаните стоки за потребителя.
                                Това, че сегмента е рядко населен е заради по-слабото търсене а то е заради по-професионалните умения за шофиране които са необходими. Тук не искам да акцентирам върху икономическите механизми, а да ви намекна, че НЯМА да бъде толкова по различна от останалите и ще има доста стреет прформанс

                                Здрава, колко да е здрава? Здравината с езика на парите звучи: преоразмерено, високи производствени разходи, свит марж на печалбата заради цените на конкуренцията, намалени продажби на рез.части, силен пазар на употребявани машини <-> щастливи българи. Като се подставят тези неща на везни и ...

                                Както казаха по-горе, взема се само със сърце.

                                п.п. Като се загледах в графиката детайлно забелязвам, че адвенчър серията на БМВ за 800 и 1200 е позиционирана по стреет от нормалната ГС серия?????
                                Лисва HP модела, едва ли не се предлага в USA????
                                Загледах се в БМВ защото тях познавам маааалко по-добре, нищо преднамерено
                                Последно редактирано от fozy; 14-05-15, 10:03. Причина: за графиката
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X