Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Само , че новата Африка си е чисто тежко ендуро , докато V-strom няма нищо общо с ендуро , с първия може да си направиш кефа , а с втория може да разходиш куфарите.
    Може и да си прав до някъде, ама двигател с такива параметри ми се струва безбадеждно остарял, а отгоре на това го пускат с години закъснение....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Може и да си прав до някъде, ама двигател с такива параметри ми се струва безбадеждно остарял, а отгоре на това го пускат с години закъснение....
      Тези параметри са напълно достатъчни за този тип мотори , а и не се знае при каква степен на сгъстяване са получени. А повечето килограми идват от съединителя и скоростната кутия.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        Никъде не видях максимална скорост.Вярно,че за тоя тип мотори това не е важно и няма как да е повече от 200 обаче RD O7 за бързи магистрални преходи си е куц кон от всякъде. Аз като тръгна да бързам и повече от 140 ме е страх да поддържам винаги с едното наум ,че двигателя няма да издържи.Тоя CRF1000 би трябвало 160-170 да ги държи безпроблемно.Определено ако скоростта му е под тая на големия Стром ще е разочароващо.Малкия Стром и Трансалпа са вече слаби мотори за съвременното движение.Не съм карал Ф800,но от колеги чувам само хубави неща за скоростта му.

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          няма как да е повече от 200 обаче RD O7 за бързи магистрални преходи си е куц кон от всякъде.
          Аз като тръгна да бързам и повече от 140
          ще ги вдига, ще ги вдигааа... и още как...
          всичките дето коментираме (800-1000 куб) ги вдигат 200-те - Хонда да не са луди да правят изключение...
          И колко ли от GS-те например се карат на черно? Сигурно 5% - останалите си пердашат по пътищата, това е...
          Верно, че БГ пътищата са "уникални" като за изпитателно трасе, ама...
          И спиците са "стайлинг", и фаровете, че и цената... Уикенд приложение - това е. И няма лошо.
          Ако ни допадне - ще остареем с този мотор.
          Ако се напънем да го купим, като всеки друг от този клас, закупен нов...

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Първоначално публикуван от ****
            Мда...
            Резервоар 18-19 л. е доста по-малко от 23 на RD07, което си е грубо 100км. по-малка автономност.
            .....
            Имайте предвид, че новия инжекционен двигател ще има доста нисък разход и без проблем почти ще достигне пробега на "старата" карбураторна АТ. (имам нагледен пример с новия LC на BMW) Така, че 350км са си приличен преход, а това че маса мотори се кичат с туби.... е просто поза.

            п.п. българско е да си повече критичен от колкото креативен
            в тази връзка, защо нищо не продумвате за "многото" електроника или Японската е мн. по-добра от Италианската и Немската или 19" отпред и 18" отзад ви замъгли съзнанието?
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              Първоначално и аз ахнах за многото електроника, след като Димо ми каза, че новата африка е АВТОМАТИК, но после видях че се предлагат и модели без DCT, та дори и без ABS.

              Много добре изглежда моторетката на пръв поглед.

              Някой видя ли някъде данни за хода на окачването?

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Съдейки по клиренса /250мм./ , трябва да е 200-220 мм.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Всичко това са сухи цифри....трябва око да види и ръка да пипне. Бил с 2 коня по-слаб от не знам си кво....голяма работа, старата африка тежи като валяк и върви също толкова, ама толкова народ я кара и се кълне в нея....тази може да се усеща доста по-лека, все пак е коренно различна конструкция. Не са важни цифрите, важен е ...как да го кажа....фийлинга, или усещането. Ако предлага усещане значи са си свършили работата.
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Ми не знам... това е втория най-чакан от мен мотор след Super Tenere и се очертава почти същото разочарование....Въпреки, че след спирането на 990 Adventure, то новата Африка няма конкурент между новите мотори....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Ako Super Tenere е разочарование, то значи вие нямате угодия.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Не е въпрос на угодия - врътнал съм бая километри на старото ST и просто си имах концепция за развитието му, в която 260+ килограмов мотор не се вписваше! М/у другото новата Африка е много по-близка то тази моя си концепция - но поне на хартия не се отличава особено от съществуващи отдавна мотори и това на фона на голямото закъснение малко ме разочарова...
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          Принципно кой го интересуват конете? Мен лично не. Ако можеш да си махnа 20% от мощността на КТМ 990-ката за още един литър надолу и някое килце щях да го направя. На един пътешественически мотоциклет му трябва да може да поддържа 160км/ч и то може и да не е с лекота, защото рядко се кара с толкова. 140км/ч с лекота е макс за моите навици.

                          Като знам колко излишно силен ми е КТМ-а бих казал че с долните цифри африката не само че няма да изостава а и ще върви повече поради по ниските обороти на максимална мощност.

                          Африката е 94hp@7500rpm и 98Nm@6000rpm

                          КТМ 990 е 96.5hp@8500rpm и 95Nm@6500rpm

                          Единствено КТМ-а ми би трябвало да има по висока скорост, но като се има в предвид колко е аеродинамичен, дълбоко се съмнявам.

                          Струва ми се че това се очертава следващият ми мотор

                          Оказа се че и хода на окачването е доста приличен. "230mm at the front and 220mm at the rear"

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Така де... И аз вече май три поста пиша все в този смисъл. Според мен не им трябваха 1000 кубика 96,5 коня, 95 нютонметра и 228 кила пълна, но без куфарите... Ако я бяха направили 800 кубика щеше да е към 80 коня някъде, и нютонметра също там някъде, щеше да тежи най-много 200 кила пълна, щеше по-малко да гори от 1000 кубика, а щеше, и да е по-евтина... Е те тогава щеше да е перфектиният мотор за дълго пътешествие с елементи на офроуд, точно, както беше и старата Африка на времето.
                            Колкото до километрите... Тя и старата Африка, която беше 62 коня съвсем спокойно си държеше 140/км/час и вдигаше до към 170 км/час, та тази ли няма да ги държи? Ще ги държи съвсем спокойно, даже и 800 кубика да беше, а пък камо ли 1000 кубика...
                            Колкото до рекламните клипове, на които качват някой състезател по мотокрос на въпросният мотор... След това се започва едно здраво подаване на газ, а моделът, който се рекламира полита през дерета, бабуни и препятствия, изхвърляйки килограми камъни, и чакъл от задната си гума, като накрая се загубва в облак прах в далечината.... Малийййй! Какво е нещо... Та с помощта на подобни рекламни клипчета (на БМВ са същите клипове) мен специално нямат никакъв шанс да ме накарат да си купя даден модел от дадена марка мотоциклет... Факт! По съвсем други критерии аз си избирам машините, които да ползвам, а не по това, по колко килограма чакъл изхвърлят след себе си при тръгване по черен път. Но пък кой съм аз, та да давам тон в живота на Хонда?
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 28-07-15, 11:15.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Владич , при по-ниска кубатура , двигателя ще работи на по-високи обороти , по-малко гориво ще се впръсква в цилиндрите , но по-често , и е възможно дори да харчи повече. 28 кг. , няма как да се свалят с намаляване на обема от 1000 на 800 к.см. , килограмите идват от друго.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                ВладиЧ рядко пише неща с които съм съгласен, но не мога да не навържа неговото мнение и предното на Sabin - при условие, че 990 е много силен и леко тежък, логично на хоризонта изкача F800GS с унилано икономичния двигател и Африката пак увисва (айде да не увисва, но това дълго забавяне я натоварва с високи очаквания на които, поне според мен, не отговаря).
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X