Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    Не ми се вярва това 110-130, и да е комфортно. Ще има и вибрации, и вятър ... ама след неделя ще го видя, ако дадат проба.
    Нямам навика да говоря глупости колега.

    Нормално на дълъг път си го карах легнал /подпрял шкембето/ на резервоара и скрит зад стъклото. За вибрациите - никога не са ми "търняли" ръце и други чаркове след дълъг преход ако това е показателно. А дълъг преход за мен всъщност ще рече 400км. Над тази дистанция не ми е било приятно с нищо друго освен самолет и винаги спирам за почивка. Нали пътуваме за кеф?
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      Не ми се вярва това 110-130, и да е комфортно. Ще има и вибрации, и вятър ... ама след неделя ще го видя, ако дадат проба.
      Тогава вземаш като на Мони КТМ-а, слагаш му допълнителни резервоари и хубава седалка и се возиш комфортно със скорост 130-140 км/ч. Темата е именно в този раздел: http://217.18.245.107/showthread.php?t=55932&page=1

      Не за друго, ама сравнително по нова Ямаха е като таралеж в гащите по отношение на частите - има ги, ама боли от доставката и цената.
      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

        На 110-130 няма чак такъв вятър, че да създава проблеми, а и винаги може да се сложи голяма слюда. Аз вече тотално се обърках всъщност за какъв тип каране търсиш мотор.

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

          Ползата от форумно бърборене е събиране на информация и сондиране на мнения - кой колкото може да отбере и асимилира е оделен въпрос , ясно е че трябва да пробва . Аз не приемам сравнвнието между едноцилиндров ( тук фаворит ми е ф650гс ) и двуцилиндров мотор , и то в турист класа - абсолютно различно усещане за поведение на двигателя - от вибрации , вървене, теглене в различен оборотен диапазон и т.н. , и то при положение че таван там е до около 700 кубика , а както изтъкна питащия , на него му се струват малко . От друга страна , въпреки многото писане , въпроса е формулиран мъгляво , и е почва за странни спорове .

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

            След като става въпрос за асфалтови пътища, какви ендура, какви пет лева - вземай един фейзър1000/бандит1250S/ZRX1200S (важното е да са S версиите със спойлер) и ще се родиш - бърз, удобна изправена стойка, носи на багаж, перфектно поведение и по завои и в градски условия, добър разход (при разумни скорости). Не е проблем и да ги вкараш в черен път за малко, стига да не е нещо екстремно.

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

              Наистина е мъгляво, защото, не знам кое ще ми пасне най-добре. И е чудене.

              "какви ендура, какви пет лева - вземай един фейзър1000/бандит1250S/ZRX1200S" - зрх12 съм карал, почти като пистов, наведена стойка, бърза умора в китките от тясното кормило и неудобен /поне за мен/ захват. Два пъти съм си чупил китката на мотор и сега е капризна.

              Отделно, който иска с асфалтовото окачване, да мине пътя Мездра-Златна Панега, и пак ще си говорим за петте лева, ями и криви капли.

              Отделно че същото е положението и в Украйна, на пистово окачване, ще останеш без бъбреци, този път го въртя от много години България - Русия и знам положението.

              Едноцилиндрово ендуро съм карал доминатор и клх, но като гледам новото тенере 660, и КТМ 690 от на Мони темата, те не са типични дуал-спорт ендура, а според мен са повече адвенчъри, отколкото ендура. И съм тотално объркан.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                А Cagiva Navigator? Двигателят е от Suzuki V-Strom (или почти, че да не скочат собствениците на Сузуки), а понже е непопулярен модел се намира за читави пари.

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                  Сравнение между Ямаха Тенере 660 и Сузуки В-сторм 650 не може да се прави. Сузукито е двуцилиндрово и е много по-добър мотор за дълъг път и пътешествия от тази Ямаха.
                  Изобщо за по-дълъг път едноцилиндров мотор си е жива мъка, какъвто и ще модел да е. Силата и предимствата на едноцилиндровите модели не са дългите и далечни пътешествия, просто, защото комфорта при тях никак не е на висота. А тук, до колкото разбрах се търси комфорт.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                    А ако се потроши нещо по Русия или Украйна? Приказки мога да разказвам, как се намира чарк (и то за популярна там машина), когато се потроши в центъра на нищото. А ако е някаква екзотика ... егати приключението!

                    Офтопик: не съм ходил от известно време по оная част на света, та ми е любопитно, все още ми са им толкова скапани пътищата? С подскоците през 4 метра и тук-там дупка изненада, в която може да се загуби средно голямо комби?
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                      Не знам защо всички твърдят, че едноцилиндровите не стават за дълго. Карал съм доста време КЛР 600 и не съм се чувствал зле при никакви обстоятелства и не са ме тормозили никакви вибрации.
                      С Африката наистина е по-комфортно, но не откъм вибрации а по-скоро откъм ветрозащита. На черно определено ми е по-добре с едноцилиндровия. В града също.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        А ако се потроши нещо по Русия или Украйна? Приказки мога да разказвам, как се намира чарк (и то за популярна там машина), когато се потроши в центъра на нищото. А ако е някаква екзотика ... егати приключението!
                        Накъде биеш? Да не пътуваме изобщо ли?
                        You'll never find out - I got no key hole....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                          Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                          Накъде биеш? Да не пътуваме изобщо ли?
                          Или да караме ИЖ
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                            В същата къща в Дупница има и В-стром, та ще има база за сравнение.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                              Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                              Накъде биеш? Да не пътуваме изобщо ли?
                              Да бе ... точно от мен такава мисъл няма да чуеш, вярвай ми.
                              Казвам, че когато си на майната си и стане авария, е много по-лесно (и евтино), да ремонтираш нещо, за което в съответното "на майната си" са чували и поне в най-близкия (колко е близко е друг въпрос) по-голям град има я представителство, я сервиз, или поне ентусиасти на марката/модела.

                              Не карам колегата да си купива Иж-Планета
                              Въпрос на вкус и приоритети, Дъг обикаля с нещо, с което не бих посмял да отида и до магазина и се оправя някак.

                              П.П. ето на, изпреварили са ме за Иж-а
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                На черно определено ми е по-добре с едноцилиндровия. В града също.
                                Заглавие на темата : Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                                Хората пътуват и пеша и с колело , тук даже се сещам за колега с една 125 ца и т.н. Хора разни , вкусове разни , изисквания разни .

                                п.п. Да не се засегне някой , но въпроси от типа "Кой мотор ще ми се хареса най-много ? " са ми много странни . Готиното че се събират мнения , което е полезно . Като статистиката - казва много , крие много , и всеки си интерпретира по собствен вкус.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X