Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

    Ценово, както написах, бмв 1200 и ктм 990 на по две-три години ми идват вповече. Всичко друго надолу е възможно. Въпрос на състояние и комплектация. До Русия са ми 2000 км, така, че това са километри за целият преход.

    Отделно нямам допир с инжекцион и нискооктанов бензин от типа на А-80. На Ренегада, инжекцион нямаше ламбдсонда, за да се настрои към горивото и чувствително се мръщеше на скапан бензин. Как ще е В-Строма? в това отношение?
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

      B-Строма се държа без проблем на оловния бензин в Сирия, на безоловния в Йордания и на скапания в Турция. Все пак, аз от тази година мисля да ползвам добавка за вдигане на октана на бензина за да видя каква ще е разликата, а и да не се притеснявам какво сипвам.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
        Иначе за ендуро за дълъг път трябва нещо по-малко. Сега след като се блъскахме по Африка с Мони той стегна 690 КТМ, а аз още съм в процес на купуване на Сузуки ДР 650. По-голямото си е мъка, ако ще се кара повече по черно.

        Но за твоите критерии, които си посочил В-Стром е мотора.
        За 650 леко ендуро, съм карал 650клх. До морето, което за мен е около 400км, г..за ми ставаше на незнам какво и си редувах лява половинка, дясна половинка. И вместо да се съсредоточиш на каране, съсредоточаваш се върху наместването на седалката. А при 1000км за ден, ще трябва не знам какво усилие. Малко ми помагаха ендуро гащите с подплънки на точката, ама пък много запарва хептен.

        Пък не знам, за Ендуро експедиция как ще е.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

          Защо не погледнеш и някои гол турист с тръбна рамка, някой от тях са по-високчки. Говоря за мотор като GSX, CB, FZS, ZRX и т.н.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

            Ако наистина мотора го взимаш за пътувания, гледай да е такъв, който лесно да можеш да персонализираш за твойте нужди. Колкото по-дълго е с теб, толкова повече ще можеш да разчиташ на него. Не е важен да е актуален... каквото и да значи това. Също така не се заблуждавай, че това ще е инвестиция... парите обратно няма да си ги вземеш.

            Не философствам за тия неща, казвам ти ги защото ако това са ти критериите, мотора няма да е много за пътуване.
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

              Много няма да е, аз си го знам. Работя много и имам прекалено малко време. Отделно семейство, семейни почивки. Но пък ходя на дълги пътувания, където вместо автомобил, мога да го заменя с мотор. Не е въпросът да е актуален, въпросът е да е удобен.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                Говориш за Русия. Ама то ..от Русия , до Русия....има разлика.Ако щеш вярвай Взех си Африката само заради Русия..иначе и ВФР-а щеше да ми свърши работа там по асфалта.Дори мислех за тая г. само да му повдигна кормилото(седалката вече я свалих и ефектът е ПОРАЗИТЕЛЕН в положителна посока- благодаря на Илича-МНОГО , МНОГО...и още бира ще го черпя , когато се видим за тая седалка. Ама там е работата , че за където и да тръгнеш винаги ще ти се налага да правиш компромиси ...винаги ще има асфалт и точно когато не очакваш .....ГАДЕН ЧЕРЕН ПЪТ ( асфалта в ремонт ) ...и ще съжаляваш , че ти го няма ендурото . Всичко е компромиси.Важно е на теб да ти хареса и да ти пасне . А тая Африка МЕ ИЗУМЯВА ...ебаси ремонтопригодния мотор дето са направили жълтите. Имам чувство , че и първолаче ще го сглоби. Ти виж с какво обикаля Дъг..... Съвети не давам...някой по- горе го писа ...ОСТАВИ ЗАДНИКЪТ ТИ ДА СИ ИЗБЕРЕ МОТОРА . Успех! И това е другия кеф...да си търсиш мотор .

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                  Вземай един V-Strom 650 - евтин, удобен, икономичен, здрав, че и върви прилично. Твърде прилично, ако ще то ползваш за самостоятелни пътувания. И не се опитвай да го сравняваш с KLX650 - нямат нищо общо.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                    Eто моето предложение:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DubbotoTrundle03.jpg
Прегледи:1
Размер:305.3 КБ
ID:5265470
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                      Бих поспорил малко за ползата от два цилиндъра при дълги преходи в диви места. Аз лично залагам на едноцилинровите. Никой не е споменал до тук Тенере 660. Моят опит до тук от собствени мотори го нарежда в челото. Смених го с КЛХ щото повече пътувам с трайка вече и мотора си го ползвам в града и гората /което при нашите пътища си е равнозначно/.

                      Понеже се споменават Русия, Турция и т.н. и не става въпрос до тук за Европа и цивилизация - основните качества които бих преследвал е надеждност ,идиотоустоичивост и не на последно място - ниска стойност. Последното всъщност е доста важно , ако се ходи наистина в пущинаците. Това главно заради риска да се връщаш пеша. Скъпите машини пораждат нечисти помисли у околните.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        И това е другия кеф...да си търсиш мотор .
                        Ето тук съм съгласен на 100%, да обикаляш, гледаш, мислиш и сравняваш си е кеф наистина.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                          Тенере 660 е също вариант. Особенно ето този, има предложение на такъв и в БГ, леко ми се вижда скъпа цената, а и Дупница ми е далечко. Но ще се разходя в неделя да го погледна и да се кача.



                          И си има необходимите неща за добър универсал.

                          - предна гума 21
                          - спици
                          - инжекцион
                          - 22 литра гориво, около 400км при нормално темпо,
                          - добър фар поне по отзиви.

                          - минусът е единият цилиндър, но два вала и инжекцион, трябва да са редуцирали вибрациите до минимум
                          - минусът е, че едва ли собствениците ще го дадат за тест
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                            А и за дълъг път, няма ли да са пречка 5те къси скорости, и не дотам висока комфортна, крейсерска скорост?
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              А и за дълъг път, няма ли да са пречка 5те къси скорости, и не дотам висока комфортна, крейсерска скорост?
                              Ъъъ! По спомени - поддържаше без проблем 110-130 км/ч. Ако това не ти стига - качвай кубатурата на 1200 :-)

                              ПП Аз си говорех за предишния модел. С петте клапана. Този не го познавам и си е наистина нов и следователно скъп.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос: за дълъг път Ендуро или Турист?

                                Не ми се вярва това 110-130, и да е комфортно. Ще има и вибрации, и вятър ... ама след неделя ще го видя, ако дадат проба.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X