Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Kъде кълве?

    По въпроса на Румен66 ,пропадна ми риболова тази събота и неделя,да са живи и здрави метеоролозите/добре,че земеделските стопани не ги слушат,кога да орат и сеят/.Според познати на Камчия при с.Манолич в събота,уклей и гърбавица,в неделя на лошото време само и то много гърбавица.
    Днес за яз.М.Шарково ,вчера е започнала да дава едра таранка,там винаги е първа тя,следва уклея и след това червеноперата.
    Имам колебания дали да не отида през седмицата защото в събота и неделя ще е парад,ама с тези прогнози ще взема да уцеля лошото време.
    Стръв-бяло и пинки за уклея и гърбавицата,таранката/каракуда/ торен червей,калифорнийски също и бял на грозд.На язовира иска добра захранка имайте предвид,че ще има много хора и всички ще хвърлят по нещо.
    Поздрави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #92
      До: Kъде кълве?

      Тръгна рибата на яз.Лобош.
      В шавара излиза едра каракуда
      и ако имате късмет някой дядо лин.
      Кълве на всичко - пинки, бял, торен и троха,
      като постоянно си сменя вкуса,
      но най-добре май е на торен и троха.
      Съветвам да захранвате с жито,
      има много дребосък и опосква ситната захранка бързо,
      а и житото събира по-едрите риби.
      Като спре да дава в шавара пробвайте по-навътре.
      Захранете две места, в шавара и навътре,
      на 5-6м. пред шавара и ги сменяйте.
      Рибата е плашлива и се дърпа,
      ако има много гръмогласни "хващачи".
      Наслука
      Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 08-04-08, 18:13.

      Коментар


      • #93
        До: Kъде кълве?

        Днес ходих на един язовир, изоставен от арендатора си, за който знаех , че има останала риба. Пътят, който води до него е около 6-7 км през нивите и си е мек, натурален чернозем. Дотук добре, ама аз откъде да знам, че снощи е валяло? Още щом излязохме от асфалта и като го видях ми застърга под лъжичката... Реших обаче да рискувам и тръгнах по него разчитайки на синхрото, на една 160 килограмова , жива телесна маса за тикане /племенникът ми/ и не на последно място , че селото бе близо. Пасатът за пореден път се доказа, и макар че е само лек автомобил, не го сбърка да пердаши директно през оранта, тъй като някой умен тракторист бе разорал пътя по който се стига до язовира.
        Отначало риболовът вървеше на умряло заради силния вятър, но впоследствие ситуацията се подобри малко и започнаха да излизат каракуди от по около 200-300 гр., както и няколко по-едри екземпляра по около 600-700 гр. Ловихме до към 14,30 и се прибрахме , че "малкия" имаше работа, а аз отидох директно на автомивката, където от пасата смъкнаха един тон кал. Снимки няма , защото си забравих апарата у дома , ама от следващия риболов ще има. Честна пионерска!

        Коментар


        • #94
          До: Kъде кълве?

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          Днес ходих на един язовир, изоставен от арендатора си, за който знаех , че има останала риба. Пътят, който води до него е около 6-7 км през нивите и си е мек, натурален чернозем. Дотук добре, ама аз откъде да знам, че снощи е валяло? Още щом излязохме от асфалта и като го видях ми застърга под лъжичката... Реших обаче да рискувам и тръгнах по него разчитайки на синхрото, на една 160 килограмова , жива телесна маса за тикане /племенникът ми/ и не на последно място , че селото бе близо. Пасатът за пореден път се доказа, и макар че е само лек автомобил, не го сбърка да пердаши директно през оранта, тъй като някой умен тракторист бе разорал пътя по който се стига до язовира.
          Отначало риболовът вървеше на умряло заради силния вятър, но впоследствие ситуацията се подобри малко и започнаха да излизат каракуди от по около 200-300 гр., както и няколко по-едри екземпляра по около 600-700 гр. Ловихме до към 14,30 и се прибрахме , че "малкия" имаше работа, а аз отидох директно на автомивката, където от пасата смъкнаха един тон кал. Снимки няма , защото си забравих апарата у дома , ама от следващия риболов ще има. Честна пионерска!
          Не е честно!!!
          Разбрахме, че кълве, ама КЪДЕ....?!
          Иначе, по-добре да сменя заглавието на темата
          на "На едно място кълве, ама няма да ви кажа къде!"

          Коментар


          • #95
            До: Kъде кълве?

            Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
            Не е честно!!!
            Разбрахме, че кълве, ама КЪДЕ....?!
            Иначе, по-добре да сменя заглавието на темата
            на "На едно място кълве, ама няма да ви кажа къде!"
            Извинявам се - язовирът е в района между Долна Оряховица, Драганово и Върбица. Викат му Конски дол, и току-що разбрах , че е взет под аренда от двама мои познати.

            Коментар


            • #96
              До: Kъде кълве?

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Извинявам се - язовирът е в района между Долна Оряховица, Драганово и Върбица. Викат му Конски дол, и току-що разбрах , че е взет под аренда от двама мои познати.
              Бравос!!!

              Коментар


              • #97
                До: Kъде кълве?

                събота в района на нова черна 1 шаран 8 кгнеделя цял ден висене само един 2 кг
                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                Коментар


                • #98
                  До: Kъде кълве?

                  Пак на яз. Лобош.
                  Този път по-слабо,
                  но всичко останало същото,
                  като миналата седмица.
                  Закачих едно линче този път
                  и сега е в ти...., пардон шавара пак.
                  Маломерен, около 16-17 сантиметра,
                  пуснах го, да става възрастен, дядо ЛИН...!!!
                  Наслука

                  Коментар


                  • #99
                    До: Kъде кълве?

                    В петък на корекцията до с. Драганово - пълно капо. След това на яз. Кортен също. Той бе изоставен от наемателите си и някой се бе опитал да го изпусне, в резултат на което погина доста дребна риба и много раци. В събота на язовирчето от предния ми пост - около 6 кг каракуда. Интересното е , че не беше хвърлила още хайвера, за разлика от другите места. Явно там водата е по-студена, затова.

                    Коментар


                    • До: Kъде кълве?

                      Вчера на Дунава с.Нова черна един шаран около кило.Малко след това втори удар ама баш в сюблимния момент макарата ме предаде като се счупи дръжката и шаро веднага се възползва от ситуацията,заби се в едни клонаци, откачи се и отплува.И по стара рибарска традиция ми се стори,че беше по-голям от този който хванах'Ето снимка на шаранчето както и един щрих от пътя към Дунава:
                      Прикачени файлове
                      Николай Папазов

                      Коментар


                      • До: Kъде кълве?

                        Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                        Вчера на Дунава с.Нова черна един шаран около кило.Малко след това втори удар ама баш в сюблимния момент макарата ме предаде като се счупи дръжката и шаро веднага се възползва от ситуацията,заби се в едни клонаци, откачи се и отплува.И по стара рибарска традиция ми се стори,че беше по-голям от този който хванах'Ето снимка на шаранчето както и един щрих от пътя към Дунава:
                        тя истарваната риба е винаги най голяма жалко че си тръгнах
                        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                        Коментар


                        • До: Kъде кълве?

                          Днес на Долни Богров(гьоловете зад бензиностанцията) кълвеше слънчак(на богато) и дребен костур!
                          А Венци-малкия закачи щука,но скъса влакното!
                          По моя преценка а и на другото момче което беше с нас,щуката беше над половин метър(изкара я до брега и там скъса влакното)
                          NO PAIN NO GAME!
                          Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
                          gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

                          Коментар


                          • До: Kъде кълве?

                            Първоначално публикуван от ivanminkov1981 Преглед на мнение
                            Днес на Долни Богров(гьоловете зад бензиностанцията) кълвеше слънчак(на богато) и дребен костур!
                            А Венци-малкия закачи щука,но скъса влакното!
                            По моя преценка а и на другото момче което беше с нас,щуката беше над половин метър(изкара я до брега и там скъса влакното)
                            Половин метър щука се води още бебе! Интересни са тия над 75 см...

                            Коментар


                            • До: Kъде кълве?

                              То за новобранци като нас и това си е голяма риба
                              Но главата и(която видяхме над вода) беше една педя
                              NO PAIN NO GAME!
                              Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
                              gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

                              Коментар


                              • До: Kъде кълве?

                                Първоначално публикуван от ivanminkov1981 Преглед на мнение
                                То за новобранци като нас и това си е голяма риба
                                Но главата и(която видяхме над вода) беше една педя
                                Ваньо , щуката е като кашалота - устата й е 1/3 от тялото. Щука 72-3 см е около две кила, две и половина, до три. Мисълта ми бе, че 50-тина санта щука е още бебе и би било хубаво да я пуснете обратно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X