Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Kъде кълве?

    Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
    peppy не беше ли Батак?
    А между другото с този аватар изби рибата отвсякъде
    Еййй , все тая Батак, Дуспат, Долна баня важното е, че избихме рибата
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

    Коментар


    • #47
      До: Kъде кълве?

      Браво Цвети , верно си беше Батак

      П.П. ми така е, в 5 сутринта след тази тежка вечер щом не помня на кой гьол съм бил-"добре съм"
      между другото и ГПС-а показва, че до Доспат въобще не сме стигали, така че си 100% права
      LZ1PER

      Коментар


      • #48
        До: Kъде кълве?

        Днес за два часа на корекцията на Янтра при с. Драганово един удар на щука около 2 кила. Имаше много вятър и с изключение на дребосък и една каракуда около 300 гр. нищо друго не бутна. Важното е , че малкия рибар остана доволен.



        Коментар


        • #49
          До: Kъде кълве?

          днес на дунава срещу нова черна два шарана по кило и двайсетина таранки
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #50
            До: Kъде кълве?

            Здравейте,

            Най-после и аз да се отчета в тази тема Бях прекъснал риболовната си практика известно време, но сега я обнових тук във Филаделфия. През града минава една доста голяма река пълна с риба и точно на техния им празник 4-ти юли реших да отида да видя какво става. Предварително се бях разхождал там и слушах разкази за шарани по 10кг та за това си купих едно здраво кепче за всеки случай, защото се лови от доста висок бряг и малко по-голяма риба ще е невъзможно да се извади.
            Тук нямам и свястна въдица...взех си най-малкото телескопче от България, че нямах място в куфарите Тук американците не ползват захранка...продавача в рибарския магазин ми се чуди какви работи ползваме за шараните в Европа, беше му много смешно как някои ползват електронни индикатори....тука понеже реките им бъкат от риба - повечето са много немърливи откъм тъкъми. Никой не ползва звънчета...монтажите им са много грубо направени...никакво съобразяване с текущите условия и т.н. Разбира се, изключвам от тази категория мухарите и търсачите на bass и щука които си знаят работата
            Друго интересно нещо е, че шарана тука е смятан за много долнопробна риба. Дори в риболовния закон е в една грава с часовника (слънчевка) и още такива гадни дребосъци (panfish) за които няма ограничение на минималния размер, може да се ловят целогодишно и може да си сгънеш 50 броя на ден

            Всъщност...като зажаднял за риба по-голяма от педя българин останах много доволен от излета, който продължи към 3 часа.
            Хванах три сомчета - две канални и идно нормално (абе не беше много нормално щото беше кафяво) и за капак един шаран, който не можах да претегля, защото нямам кантарче. Но е малко над 60см. дълъг.
            Много се изкефих, защото с тази малка въдичка (1.60м) се отчетох така както в България не съм правил. Естествено...ползвах си захранка и си намачках на оловото малко от захранката ...на пук на другите рибари За основна стръв ползвах царевица...всичко се хваща на нея - шарани, сомове костури

            Ако хвана нещо по-голямо ще пускам снимки
            Прикачени файлове
            No bike - no fun!

            Коментар


            • #51
              До: Kъде кълве?

              Дидо,здрасти поздравления за успеха,но имам въпрос,тази риба която пишеше ,че е шаран всъщност не е ли т.н."буфало",която се въди в Америка,нещо в устата има нередно за шарана.Чисто любопитство.Още веднъж поздрави.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #52
                До: Kъде кълве?

                Здрасти rova,

                Не бях се и замислял дали това не е бъфало, но никъде не съм чувал в този район да има такива.
                Това съм сигурен че си е нашенския шаран който си знаем. Може би устата изглежда по-различно на снимка, но си е баш шаранска...има си мустачките (бъфалото май няма...поне на снимките в нета които видях).
                Още по-точно това е "common carp" т.е. обикновен шаран.
                След малко отивам пак да преслушам рибетата какво правят

                Поздрави!
                No bike - no fun!

                Коментар


                • #53
                  До: Kъде кълве?

                  наслука.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Kъде кълве?

                    Снощи на Струма в района на "Беседката", преди Пастух излизаше мряна на дъно на зеленки. Аз със мухарката - два клена Пардон - кленчета. На плувка - бял червей - умряла работа.
                    На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Kъде кълве?

                      Здравейте,вчера на 29.07. на язовир "Малко Шарково",пристигане около 07.00 часа.Захранка-четири пакета универсална за шаранови риби,един пакет печена галета,един пакет жито и конопено семе,както и един с царевица.Зърното леко сварено.На дълбочина около 2-2.50 м. с директни телескопи-7 м. и 6 м.,както и една пръчка спининиг 3.50 м. с подвижна плувка.Около 30-35 каракуди/таранки/,един по-приличен скобар и един костур около 300-400 гр.,много дребен костур за съжаление гълтат ,като идиоти почти всички измряха от нараняванията при ваденото на куките.Костура около 2 кг. общо.Към 15.00 часа си тръгнахме.Интересното е,че въпреки жегата -около 32-34 градуса не спря да кълве.
                      Стръв-бяло и пинки,калифорниийски червей-влакно 14,16,20,куките,16,10 и 6.
                      Една дънна въдица на царевица -не мръдна,не ми се занимаваше с пружина.
                      Невероятно удоволствие на директните пръчки да вадиш по -големите риби.Не скучахме изобщо със жената,от време на време нямаш как да запалиш цигара даже.Времето сутринта беше около 18 градуса,към 14.00 часа 32.
                      Пропуснах ,язовира е много голям водата продължава да пада,явно изпускат,бяхме на "Полянския" ръкав-юг от към с.Воден е подхода
                      Прикачени файлове
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #56
                        До: Kъде кълве?

                        Последното не е риба ,а съпругата,като делеше рибата в банята за роднините.
                        Поздрави,Наско
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #57
                          До: Kъде кълве?

                          Аааа браво .... добър улов !!
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #58
                            До: Kъде кълве?

                            И от мен ,малко ,но качествено,и от сърце.
                            За три часа ходене по реката,около трйсетина балканки.
                            Не споменавам реката по понятни причини.
                            Прикачени файлове
                            Густо майна , пътят свърши !!!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Kъде кълве?

                              Браво,чудесни екземпляри.Рецепта за рибката.Изчистена с главите.В тава където се събират ,като в редичка.Сол.черен пипер,масло лимонов сок и орехи смлени.Намазваш я с маслото посоляваш и черния пипер от двете страни.Печеш във фурната на 160-180 градуса само отгоре.Мажеш от време на време с масло и поливаш с лимонов сок.Когато се запече леко ги обръщаш всичките и същата процедура.Отново обръщане поливащ обилно с лимонов сок/въпрос на вкус/ може и по-малко ,масло и поръсваш със смлените орехи.Допичаш ,вадиш ,през главата захват и издърпваш цялата арматура.Гарнитура според сезона,за пиене всичко което се сетиш.
                              Опитай мисля,че няма да съжаляваш.
                              Наслука и да ти е сладко.
                              Пък и други могат да опитат.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #60
                                До: Kъде кълве?

                                На 28 ми и 29 ти бяхме на Доспат от страната на Сърница и на втичалотона Сърнишка река - излезе за два дни малко червеноперка към кило и толкова. Кафала се виждаше и хвърляще хайвер но не взимаше на нищо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X