Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kъде кълве?

    Първоначално публикуван от lz3no Преглед на мнение
    За пореден път се убедих,че когато риболова не върви добре въпреки,че използваш всички знания и стари записки е време за нестандартни решения.И аз като всички колеги които бяхме днес на яз.Копринка се насочихме към устието и плитчините на всички ръкави.Където обикновенно по това време се ловят доста бели риби на тролинг.След 2ч.влачене с плитко газещи воблери и слизащи до4и5м.в переспективните спрямо други години райони,хванах 5-6 маломерки които си тръгнаха,и само една стойностна рибка 800гр.Тогава реших да пусна тежката артелерия която принципно е за есенния сезон,тези които газят над 6м.и се насочих към по дълбоката част на язовира.И стана чудоуспехът ме споходи.на дълбочина от 15-19м.хванах 2 класни риби съответно 2.300и4кг.Повъртях се още около 30мин.из района ...нямаше повече удари...и реших да не насилвам повече късмета.ПОЖЕЛАВАМ НАСЛУКА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ
    Колега някаква информация за сом и бял амур на Копринка да имаш?

    Коментар


    • До: Kъде кълве?

      Хванаха се някое друго сомче на влачен след забраната.Зпочнхме да го мъчим и на кльок но не се е активизирал с пълна сила все още.За амурите не мога да кажа нищо защото не практикувам този вид риболов но ще разпитам колегите за повече информация и ако има такава ще я споделя с вас.

      Коментар


      • До: Kъде кълве?

        Здравейте,
        Плановете за Кърджали се провалиха и изкарах с приятелчето на яз. Искър цялата седмица. Влачихме и кльонкахме доста ама резултата е сравнително слаб. На кльонка се ловеха дребни сомета и само бастисваха каракудите. Приятелчето хвана и пусна 7 или 8. На влаченето имаме две бели, едната 2 кила а другата 3,5 кила. Хванахме и четири сомета, едно 6,5кг от сряда, (снимах снощи жената с него, че като ги вадехме от водата при тръгването апарата вече беше някъде из "подреденото" в джипката), две по около 2,5кг и това от вчера (на снимката с кепа) не съм го мерил ама е някъде към 4-4,5кг. Основния ловящ воблер, дето се хванаха двукилограмовата бяла, двете по-големи сомета и едното от по-малките се вижда на снимката - магнум каунт даун 9см BSRD разцветка. По-голямата бяла е на хъски FT 10см дълбокогазещото, а другото соме не помня на какво се хвана. Закачихме и пуснахме и няколко дребни сомета и сулки хванати на тейлденсъри. Приятелчето имаше много здрав удар на зелен тейлденсър, отнесе част от дървото от опашката на воблера ама не се закачи.
        Поздрави!





        Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

        Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

        Коментар


        • До: Kъде кълве?

          Браво на вас колеги,а аз си ловях платика и каракуда на яз. Искър.
          899152366

          Коментар


          • До: Kъде кълве?

            Някой да е ходил скоро на язовир Сопот? Планираме няколко дни на палатка там от страната на планината и не зная за какво да подготвя въдици и стръв.
            LZ1DWW

            Коментар


            • До: Kъде кълве?

              Някой да е ходил скоро на язовир Сопот? Планираме няколко дни на палатка там от страната на планината и не зная за какво да подготвя въдици и стръв.

              Аз на този язовир ходя със всякъкви такъми.Пожелавам ви късмет.
              И после да пишете какъв е улова.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • До: Kъде кълве?

                Ходил ли си скоро?
                Аз от доста години (10-15 примерно) не съм стъпвал там
                Сподели, моля те. Там около заливчетата мислим да сме на палатки.
                LZ1DWW

                Коментар


                • До: Kъде кълве?

                  Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
                  Някой да е ходил скоро на язовир Сопот? Планираме няколко дни на палатка там от страната на планината и не зная за какво да подготвя въдици и стръв.
                  Колега мои познат ходи във вторник на яз.Сопот (незнам точно на кое място е бил) но ми каза че от брега се хваща бяла риба на плувка и каракуди(таранка) по 400/500гр. на дъно.Това ми е информацията за този язовир дано см бил полезен.Дано имате слука пък като се пребереш даи инфо къде си бил и какво си хванал.
                  Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                  КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                  Коментар


                  • До: Kъде кълве?

                    Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
                    Ходил ли си скоро?
                    Аз от доста години (10-15 примерно) не съм стъпвал там
                    Сподели, моля те. Там около заливчетата мислим да сме на палатки.
                    Не съм ходил от октомври-2008г.Но пътя от към планината е доста разбит.Успех.
                    Последно редактирано от Тихомир; 28-06-09, 22:24.
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • До: Kъде кълве?

                      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                      Казвали са ми, че див шаран потапя туба от 10 л. на Цонево
                      Сто килограма човек не може да е потопи,а кво остава за шарана.
                      Не пишете такива съчинения.

                      Коментар


                      • До: Kъде кълве?

                        Благодаря много на всичики
                        То ще е след 2 или 3 свдмици за 3 дни (петък, събота, неделя).
                        Като се завърнем ще споделя как е.
                        LZ1DWW

                        Коментар


                        • До: Kъде кълве?

                          Вчера,колеги,ходих на Челопечене,бях заметнал към 13 ч. Първите 4-5 кълванета,с изключение на едно само изтървах,поради малка кука...та,после сложих една десетка и....общо взето почти нямах изтървано кълване.Равносметката е между 4 и 5 килограма платика,по 350-400грама и червеноперки,по педя и нагоре,на бял червей,по един нанизан на куката.
                          Поздрави.
                          Който пие бира не умира,но не трябва пил да шофира :!: ;)

                          Коментар


                          • До: Kъде кълве?

                            Първоначално публикуван от franko74 Преглед на мнение
                            Сто килограма човек не може да е потопи,а кво остава за шарана.
                            Не пишете такива съчинения.
                            Не съм бил свидетел...
                            Мисля си обаче, че между човек и риба има огромна разлика. Защо човек може да вдига огромни тежести, а рибата да не може да потопи такива? Това е само образно казано... хич нямам идея за нещата.
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • До: Kъде кълве?

                              Потапя я.Само че шаран не шаранче.А сто килограмов човек сме си правили бъзици (хора без работа) връзване с колан и корда 0,33 да се прави на риба и да го вадим.Не отваряше такъв ряз колкото 3,4 килограмово шаранче.

                              Коментар


                              • До: Kъде кълве?

                                Колеги рибари и риболовци някои ходил ли е скоро на яз.Ал.Стамболийски и по точно ка Крапешкото дере (Севлиево)
                                Мисля да съм там през почивните дни ако някои има информация нека да сподели.Предварително благодаря.

                                Поздрави Ивелин!
                                Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                                КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X