Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на Дунава за офф-риболов

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

    Здравейте на всички,обичащи дунавския оффроуд.
    Понеже никой не се реши да дойде тази седмица на риба пак бяхме само с колегата Меха.И то пък за късмет имало защо да идем.Първо си запознахме съпругите и изкарахме много весела вечер./добре,че си нямат телефоните да се питат къде сме за ......риба/.
    Та както писах имало за какво да сме там.Колегата да вземе да сложи едно цяло прасе /цяло ,ама попово/на куката и хвана един цял 5-килограмов сом.Няма лъжа ето ги снимките.
    А как го е хванал да пише той самият!
    Прикачени файлове
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

      Браво на вас!

      Коментар


      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Браво на вас!
        Браво на Мехата,а на мен слаб,че като ходих до село да закарам жената ми се разви пробката на картера и познай.-два часа ядове
        Пробката не я намерих .Влачих джипа до селоДруга пробка нямах и се наложи да развия от един захвърлен заден мост от Москвич.Пет литра масло и на третия час бях на Дунава,ама Мехата си беше свършил сам работата със сома.
        Така е който има късмет си го има!
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

          най после слънцето огря и мен кефа наистина беше голям жалко че колегата чавдар го нямашета добре че беше жената да ми подаде кепа сома се предаде без много бойинтересно даже и званеца не се чупросто като погледнах ,, въдицата се беше навела да пие вода от дунава ,, малко да се пооправи времето пак съм там
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

            По кое време удари сома?
            Николай Папазов

            Коментар


            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

              Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
              По кое време удари сома?
              на теб съм ти писал неизвинено отцъствиеходиш ли за пъдпъдъци тази седмица ще е много готино ще има много кал на дунава
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                утре съм на панаир като се върна мисля да отида за няколко дена на дунава пък каквото сабя покажечаро ще ти се обадя точно каде съм коко ако не е на лов да заповяда и той и всички които обичат дунава и риболова
                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                Коментар


                • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                  Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                  утре съм на панаир като се върна мисля да отида за няколко дена на дунава пък каквото сабя покажечаро ще ти се обадя точно каде съм коко ако не е на лов да заповяда и той и всички които обичат дунава и риболова
                  В събота съм на откриването на свинския лов ама ако в неделя си още там може да дойда да гръмна някой шаран
                  П.С На панаира гледай шоуто на JSB страхотно е!
                  Николай Папазов

                  Коментар


                  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                    В събота сутринта съм на Дунава/блатото/ на първи свински лов.За целта днес съм измил уставно "Кроки"-нали ще го представям на колегите ловци и след лова ще търся къде е колегата Меха да решим къде ще се риболува.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      В събота сутринта съм на Дунава/блатото/ на първи свински лов.За целта днес съм измил уставно "Кроки"-нали ще го представям на колегите ловци и след лова ще търся къде е колегата Меха да решим къде ще се риболува.
                      Колега,светни ме къде да хвърля на Дунава-мисля Мартен,Сандрово,Хижата или Бръшлен.От бая време не съм бил по реката и се чудя къде да утрепя хубавия утрешен ден?

                      Коментар


                      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Колега,светни ме къде да хвърля на Дунава-мисля Мартен,Сандрово,Хижата или Бръшлен.От бая време не съм бил по реката и се чудя къде да утрепя хубавия утрешен ден?
                        В момента не мога да ти препоръчам нито едно от тези места.Знам със сигурност,че на Бръшлен не дава нища,но поне път до там има и за лека кола даже/каменен/.На другите места не съм ходил.Пиша със закъснение,понеже вчера 4.10 бяхме на лов и не съм влизал във форума,но един колега каза,че е ходил на о-в Батин и е уловил сом с тегло 21кг. и други по малки.
                        След вчерашният неуспешен лов отидахме с Андре/колега/ при Мехата,който беше на пясъчника след тръбите на Калимок,но и там нямахме слука.Ето ви малко снимки:
                        Прикачени файлове
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                          ;пуснах си няколко дена отпуск ;започнах подготовка за един дългосрочен излет на нищо не даващия дунавдунава инат аз по инат ще стоя докато дунава се смили над мен и ми даде няколко красиви шарана за целта съм сменил всички влакна с нови купил съм маркови куки един чувал със царевица полвин със кюспе и полвин със смляна царевица в момента един приятел е на дунава вече 12 ден аз ще го заместя най вероятно събота приготвил съм си и ракийка барбекюто няма да забравя жена ми се мръщи малко но ще и мине тя знае точно мястото и може да идва да ме навестява и да ме зарежда с напитки хранаайде чао че отивам и два три червея да измъкна от някаде
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар


                          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                            Не знам дали тука му е мястото, но все пак ще го побликувам тук!
                            В неделя 12.10.2008 от 08.30 часа ще се проведе турнир по спинингов риболов гр.Мартен до помпената (на Дунава).Записване на място.Ще има и международно участие!

                            Подробности:

                            Магазин "Синия Дунав" със съдействието на спининг клуб "Стари Видри" организира ежегодното си спинингово състезание на река Дунав.
                            Състезанието ще се проведе на 12.10.2008
                            г. (неделя) от 9:30 часа в района на гр. Мартен (до Русе) по регламента на Спининг лига "Стари Видри"



                            Записване - на място от 8:30 часа
                            Брой участници - неограничен
                            Такса участие - няма
                            Продължителност на състезанието: 4 часа


                            регламент написа: 1. Организация на състезанието

                            Всеки състезател е длъжен да се яви в уречения час на водоема за запознаване с регламента и условията за риболов.
                            Състезанието е индивидуално, със свободно избрани места. Придвижването с МПС в хода на състезанието е забранено.
                            Всеки състезател поема разноските си по участие.

                            2. Измерване на улова и точкуването му

                            Измерването на теглото на улова се извършва изключително и само с електронния кантар на спининг клуб "Стари видри" от съдийската комисия на състезанието. За всеки грам улов се начислява една точка (напр. 300 грама тегло на риба носи 300 точки, 1500 грама - 1500 точки и т.н.). Зачитат се само екземпляри, влизащи в позволения линеен размер, определен от ЗРА. За по-голям линеен размер на всеки уловен екземпляр се начисляват допълнителни бонуси както следва:

                            - распер -мин.размер : 25см.
                            распер над 45 см - допълнителни 100 точки и така нататък в прогресия през 5 см

                            - мъздруга -мин.размер : 25см.
                            над 35 см - допълнителни 100 точки и така нататък в прогресия през 5 см.

                            - костур - мин.размер 12см.
                            над 20 см - допълнителни 100 точки
                            над 25 см - допълнителни 200 точки
                            над 30 см - допълнителни 300 точки и така нататък за всеки 5 см увеличение на размера

                            - бяла риба -мин.размер 45 см.
                            над 55 см - допълнителни 100 точки и така нататък за всеки 5 см увеличение на размера;

                            - щука -мин.размер 35 см.
                            щука над 50 см - допълнителни 100 точки и така нататък в прогресия през 10 сантиметра

                            - сом -мин.размер 65см.
                            сом над 75 см - допълнителни 100 точки и така нататък в прогресия през 10 сантиметра (85 см, 95 см и т.н.)

                            За всеки вид уловена риба състезателят получава допълнителни 50 точки. Всеки участник получава и допълнителни 50 точки за участие в състезанието Крайният точков актив на всеки участник се формира от точките за тегло, плюс евентуалния бонус от точки за линеен размер, плюс 50 точки за участие.

                            3. Крайното индивидуално

                            класиране се съставя на базата на този актив. При равен брой точки се взима предвид по-големият линеен размер на отделен екземпляр, при ново равенство - линейния размер на втория по големина екземпляр и т.н.

                            4. Разрешени примамки

                            Блесни - от всички видове, в това число и мухоблесни; Воблери - от всички видове; Туистери - от всички видове; Кастмастери, пропелери и всякакъв друг вид метални примамки, отговарящи на понятието "спинингов риболов".

                            Всеки състезател има право да монтира на въдицата си само по една от горепосочените примамки, и да ги заменя без ограничения.
                            Разрешено е използването на допълнително утежняване на линията, употреба на различни видове поплавъци, сбирулино, бомбарди, оловни тежести и т.н. Разрешено е и монтирането на един брой стример върху риболовната линия.

                            5. Абсолютно е забранена

                            употребата на всякакъв вид естествена стръв, поставянето й върху изкуствените примамки и подхранването.
                            Състезателите имат право да употребяват различни видове ароматизатори на примамките.

                            6. Организаторите

                            си запазват правото да внесат корекции в правилника до началото на самото състезание.


                            7. Организаторите не носят отговорност

                            в случай на инциденти, възникнали в хода на състезанието, преди или след него.

                            8. Състезанието може да бъде прекратено

                            от организаторите в случай на непредвидени обстоятелства - влошаване на времето, гръмотевици и т.н. В такъв случай състезанието се счита за приключило, ако от неговото начало са изминали повече от два часа. Ако времетраенето е било по-малко, резултатите не се зачитат, и се насрочва ново състезание.

                            Още информация:http://forum.fishing-mania.com/viewt...er=asc&start=0

                            Е ще има и гледачи(пиячи)!
                            Последно редактирано от Mortum; 10-10-08, 16:07.
                            <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                            Коментар


                            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                              [quote=Mortum;492170]................................................
                              ................................................................................[/quote

                              Колеги,качете след състезанието някоя снимка да видим за какво иде реч.
                              Последно редактирано от Тихомир; 12-10-08, 08:14.
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар


                              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                                Класирането е:

                                1. Стамен Дулевски - София - бяла риба 2.4 кг.;
                                2. Даниел Йорданов - Бургас - два распера 2.1 кг. общо;
                                3. Павел Павлов - Русе - бяла риба 2 кг.

                                Eто снимка на победителите:


                                Eто и бялата на Павката:


                                Павката това лято хвана и два сома на блесна!
                                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X