Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на нарезна ловна пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на нарезна ловна пушка

    Значи на дистанциите на които се ловува обикновено у нас, свд-то със сигурност няма да има проблем да събори дивеч, не се съмнявам.А тигър не бих взел не само заради намаляващите ми финансови възможности, а просто защото ако ще взимам ще е армейско.

    Ако в момента имах възможност, слб-то щеше да е в калибър 308 уин.Защото щях да имам 417 и щаер ссг 08, да са ми унифицирани под еднакъв калибър.Както знаем мечтите са безплатни...
    Последно редактирано от Самодържец; 13-04-13, 21:41.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Избор на нарезна ловна пушка

      Имам известен опит със СВД от казармата.Едно време служих във ВВ, а там патрони за стрелби, включително и със СВД, имаше доволно! Наскоро си купих ловна карабина Тикка Т3 Батю Лайт в .308win, така че мога да направя някакво сравнение. Вярно едната е болтова, а другата самозарядна, но независимо от това, за лов двете са несъпоставими! Тикката е 2,8 кг. без оптиката, 50 см. цев, полимерен приклад.СВД-то, по спомен беше около 5 кг, поне с една педя по-дълго. Даже с моята минимална подготовка датираща от преди двадесет години, след 150 патрона с Тиката правя група от 3-5 см. при положение, че използвам оптика с увеличение 1-4х24. Не помня, навремето да сме правили такива групи с СВД-то.
      Последно редактирано от emil5koff; 13-04-13, 23:24.

      Коментар


      • От: Избор на нарезна ловна пушка

        Тика-та е светлинни години по-напред, макар че двете пушки нямат нищо общо като концепция. А и е сигурно 2 пъти по-евтина от СВД.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Избор на нарезна ловна пушка

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          И кое му е желаното?...
          Желано си е. Друг е въпросът, че основанията за това обстоятелство имат много малко общо с рационални подбуди. Митове и легенди - както неведнъж е ставало въпрос. Той и СЛР-а преживя апогея си преди години, на абсолютно същите основания - възможността за притежаване на "Калашник". При него и цената е съвсем състоятелна, та в момента е едно сносно оръжие на съвсем адекватна цена. Същото би било СВД/Тигър за 1000 лв.

          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
          ...Вярно едната е болтова, а другата самозарядна...
          Само за протокола. "Болтова" и самозарядна не са контрапункти, СВД също е с "болтов" затвор, АК - също, както впрочем огромното количество съвременно оръжие.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Избор на нарезна ловна пушка

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

            Само за протокола. "Болтова" и самозарядна не са контрапункти, СВД също е с "болтов" затвор, АК - също, както впрочем огромното количество съвременно оръжие.
            Вярно, използвал съм "болтова" карабина в добилия гражданственост смисъл, който не е точен, но е популярен сред ловците.
            Последно редактирано от emil5koff; 14-04-13, 10:56.

            Коментар


            • От: Избор на нарезна ловна пушка

              Колега в крайна сметка взимай каквото си решил , но не забравяй калибъра , щото за да падат и то от по голямо разстояние освен точност ти трябва и кинетична енергия. Естественно не е хубаво да прекаляваш защото хем те боли рамото , хем те боли джоба,хем от калибъра също зависи прецизността на един изстрел.
              30-06 Спрингфиил е остарелият армейски калибър преминал в ловен. Той в никакъв случай не е прецизен /или снайперския/ освен , че има повечко резерв от енергия. Според мен е по добре да се спреш на 308 , има пренебрежимо малка разлика в сравнение с 30-06/т.е.почти същата енергия/, има по мек откат , малко по ефтин и най важното е по прецизен от 30-06. И пак да се повторя . Полуавтоматичната /самозарядна/ има по лоша прецизност заради по големите производственни разлики в патронниковата част на цевта.Колкото по дебела цев толкова е по прецизна /има по малки усуквания,вибрации/ при преминаване на куршума през цевта , но пък е тежка. Е нали знаеш ,, Не може и к-ра в оная работа и душата в рая,,.
              Поздрави и наслука!!!
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • От: Избор на нарезна ловна пушка

                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                Колега в крайна сметка взимай каквото си решил , но не забравяй калибъра , щото за да падат и то от по голямо разстояние освен точност ти трябва и кинетична енергия. Естественно не е хубаво да прекаляваш защото хем те боли рамото , хем те боли джоба,хем от калибъра също зависи прецизността на един изстрел.
                30-06 Спрингфиил е остарелият армейски калибър преминал в ловен. Той в никакъв случай не е прецизен /или снайперския/ освен , че има повечко резерв от енергия. Според мен е по добре да се спреш на 308 , има пренебрежимо малка разлика в сравнение с 30-06/т.е.почти същата енергия/, има по мек откат , малко по ефтин и най важното е по прецизен от 30-06. И пак да се повторя . Полуавтоматичната /самозарядна/ има по лоша прецизност заради по големите производственни разлики в патронниковата част на цевта.Колкото по дебела цев толкова е по прецизна /има по малки усуквания,вибрации/ при преминаване на куршума през цевта , но пък е тежка. Е нали знаеш ,, Не може и к-ра в оная работа и душата в рая,,.
                Поздрави и наслука!!!
                Поздрави колега, от опит, с 308 по не падат. Ако има магнум след 308 бирата е друга! Според мен, 30-06 е добро за полуавтомат на гонка.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X