Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на нарезна ловна пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на нарезна ловна пушка

    Колеги, моля за малко помощ и насоки от ваша страна относно избор на нарезно оръжие.Предстои ми закупуване на нарезна пушка, която както вече е ясно ще ми е първа.Дайте конкретни предложения съобразени със следните критерии:нарезна ловна пушка, самозарядна.По принцип харесвам предимно армейските оръжия, така че ако знаете за ловна, която е развита на базата на армейско оръжие и е сполучлива като качества, моля споделете.
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: Избор на нарезна ловна пушка

    В такъв случай си купи калашник.
    Не уточняваш нито вида лов нито предпочитания.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      От: Избор на нарезна ловна пушка

      Предпочитанията са ми към нещо като свд или пък снайперски пушки, естествено развити за ловни цели, затова критериите ми са занижени и основното е да е самозарядна,далекобойност и точност.Критерии като тегло и приложение при видовете лов в България за сега са второстепенни.Изначално в мен не е заложено да гоня високо спортно майсторство в лова, всичко е за удоволствието и разбира се за удоволствието от притежаването на желаното оръжие.Та за търсената пушка са важни далекобойността и точността, но задължително при самозарядност, па макар и да съм наясно, че може да не ми е удобна за гонка и като цяло да ми е трудна лов.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #4
        От: Избор на нарезна ловна пушка

        Точност на пределни дистанции и самозарядна карабина малко не се връзва ...Все пак дай някакъв ценови диапазон и калибър , за да можем по точно да ти отговорим . Друг е въпроса защо точно самозарядна искаш , защото съвременните болтови карабини презареждат почти толково бързо ...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          От: Избор на нарезна ловна пушка

          Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
          ..........Та за търсената пушка са важни далекобойността и точността, но задължително при самозарядност, па макар и да съм наясно, че може да не ми е удобна за гонка и като цяло да ми е трудна лов.
          Тука изби и рибата и раците и прасетата на водопой наблизо! Вкара много изключващи се неща: далекобойност/гонка; самозарядност/точност.......... а при последното ме учудва за какво ти е, искаш ли го или си мазохист!?
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на нарезна ловна пушка

            Абсолютно си прав и съм съгласен, че самозарядност и точност на пределни дистанции се бият, и то няма как да е по друг начин.Защо самозарядна? - трудно е да се обясни- усещането, което ми дават самозарядните просто по някакъв начин ме радва.Не случайно си взех сайга при все, че съм наясно със всичките й минуси и всичките ми приятели ми се смееха и ми казваха, че това оръжие не е за лов.Но на мен си ми е удобна и ми ляга, и ми е кеф да я влача по баирите и да си гърмя с нея.И честно казано ама никак не ме яд, ако изпусна прасето.За ценовия клас, когато събера информация за няколко модела, ще преценявам коя най си заслужава и с колко пари да се разделя.За болтова и то с по-як калибър мисля още от сега, но това със сигурност ще е след доста време.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: Избор на нарезна ловна пушка

              Цецо човеко му требе пулемьот Калашников и всьо......
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                От: Избор на нарезна ловна пушка

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Тука изби и рибата и раците и прасетата на водопой наблизо! Вкара много изключващи се неща: далекобойност/гонка; самозарядност/точност.......... а при последното ме учудва за какво ти е, искаш ли го или си мазохист!?
                Може да ти е странно, но приеми че съм мазохист.То и мои близки, ловци, и те мислят така.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на нарезна ловна пушка

                  Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                  Цецо човеко му требе пулемьот Калашников и всьо......
                  Бе, Старши, може и да си прав....
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на нарезна ловна пушка

                    Аз какво казах още в началото.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на нарезна ловна пушка

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:loveca.jpg
Прегледи:2
Размер:29.5 КБ
ID:5443403Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gligan.jpg
Прегледи:2
Размер:23.2 КБ
ID:5443404 Те това е утрепано с руско комбине, абсолютно дърво и некачествено изработено, на което и двете цеви биеха доста на криво, а както личи и от облеклото, бяхме излезли на разходка просто като на шега.Ма те на слука ли е, късмет ли е незнам.Само няма да казвам къде се е случило, че нали се сещате...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на нарезна ловна пушка

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snaiperista.jpg
Прегледи:2
Размер:29.7 КБ
ID:5443410 Ето намерих снимка и от преди като съм я прострелвал тая тояга, ма на понякога и с гега да тръгнеш по чукарите и пак може да излезе късмет.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на нарезна ловна пушка

                          SLR и AR са най-разпространени. Обаче не си мисли, че качеството на СЛР е като на старите АК. СЛР-а е евтин и срещу скромна сума (примерно 4 пъти по-висока от цената му) може да се тунингова (добър бързомерец под 1000лв няма). АР-а си има също своите силни и слаби страни, за които е писано много. Най-добре е да постреляш малко с някой Ремингтон 700 и да видиш, дали няма да ти пасне като оръжие и дали не можеш да си "пречупиш" поне малко виждането карабините. Ремингтона е страхотно пушкало, предлага се в доста калибри на доста ниска цена, оптика пак около хилядарка, ако искаш истинска де. Но стрелбата вече с този тип оръжие е съвсем различна и никак не лесна.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на нарезна ловна пушка

                            Арсенал7.62х39, дългата цев. Това според твоето търсене. Другото е Драгунов/Тигър но предвид цена и качество първото.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на нарезна ловна пушка

                              Ако не се лъжа Тигър-а беше навремето около 4500лв, поне тук в един магазин за толкова го продаваха, сега не знам колко е. А за СЛР-а задължително 7.62х39, всичко останало е грозен експеримент на тази "пушка".
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X