Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груповият лов - 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груповият лов - 2009

    Някой разполага ли с информация за ловните излети през празниците?
    Става въпрос за групов лов на дива свиня.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • До: Груповият лов - 2009

      Информация за ловните дни по празниците:
      http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=35537
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • До: Груповият лов - 2009

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Информация за ловните дни по празниците:
        http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=35537
        Благодаря
        На слука и Весели празници.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • До: Груповият лов - 2009

          Днес на един колега му се случи ето това:




          Първо му излиза едно прасе по което стеля, след около 15-20минути му излиза още едно и след като стреля и по него се получава точно това. Той е убеден, че не е имоло сняг или каквото и да е друго нещо което да е попаднало в цевата през дулото, защото е държал пушката в ръце през цялото време.
          Цветан Петров
          "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
          0888865583

          Коментар


          • До: Груповият лов - 2009

            Според мен това може да се случи само при запушване на цевта
            Или адреналинът от предишното прасе му е дошъл в повече и не се е усетил кога е станала белята, или....
            Какъв модел е пушката?
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • До: Груповият лов - 2009

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Според мен това може да се случи само при запушване на цевта
              Или адреналинът от предишното прасе му е дошъл в повече и не се е усетил кога е станала белята, или....
              Какъв модел е пушката?
              Колегата е с голям стаж и умее да се владее, пушката е руска "МП" магнум, но скоро е имал малък проблем със смняемия шок- тоест втулката се е била развила малко. Според мен проблема идва от шока или от боеприпаса.
              Цветан Петров
              "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
              0888865583

              Коментар


              • До: Груповият лов - 2009

                Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                Колегата е с голям стаж и умее да се владее, пушката е руска "МП" магнум, но скоро е имал малък проблем със смняемия шок- тоест втулката се е била развила малко. Според мен проблема идва от шока или от боеприпаса.
                Хмммм какъв ли ще да е пък този боеприпас!?! Пък и МП-то си е за магнум!?! Да не е някой самоделен?- да се е попрестарал човека,но не ми се вярва щом казваш не е аджамия да прави глупости. Това за леко охлабената втулка на шока-колко леко? Ако е няколко витки ясно, но и това не ми се вярва.Абе много чуденки ме налягат. Аз и не съм привърженик на ловните автомати, а на сменяемите шокове-никак. Класиката си е в цафарата, ако те бива и два изстрела са ти достатъчно.
                Между другото съм с надцевка два пълни шока и не малко бренеке съм прокарал през тях. Номерът е в правилно подбраният куршум

                п.п. Разглеждайки по-усърдно първата снимка-проблемът май идва от шока. Точно там е и разривът.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • До: Груповият лов - 2009

                  Добре че няма наранени.

                  Коментар


                  • До: Груповият лов - 2009

                    Вчера времето беше отвратително.На две гонки бях на пусия в едни борове натежали от мокър сняг,който при всеки порив на вятъра с удоволствие се изтърсваше ,във вид на преспи във врата ми.А съответно и в цевта на пушката ,ако е на рамото ми.Та причината за разрива може да бъде наистина сняг,без собственика на пушката да се е усетил.И в тази връзка се сещам колко полезни са презервативите.!!!
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • До: Груповият лов - 2009

                      Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                      Колегата е с голям стаж и умее да се владее, пушката е руска "МП" магнум, но скоро е имал малък проблем със смняемия шок- тоест втулката се е била развила малко. Според мен проблема идва от шока или от боеприпаса.
                      Predi 3 години излезе една серия ремингтън магнум.Жесток боклук.Не менте а дефектна серия с неперавилно дозиране и затваряне на гилзите.Резултата беше че оръжейниците не могат да смогнат да разглеждат раздути и пръснати цеви.Развита втулка предполагам че може да нанесе такива щети ако 2 дремки се забавят на изхода.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • До: Груповият лов - 2009

                        Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                        Колегата е с голям стаж и умее да се владее, пушката е руска "МП" магнум, но скоро е имал малък проблем със смняемия шок- тоест втулката се е била развила малко. Според мен проблема идва от шока или от боеприпаса.
                        Ако е от боеприпаса проблема щеше да е още в патронника и затворната група . Възможно е кондензирала влага да е замръзнала и да е скосила още повече шока. Аз като презареждам 27цата винаги поглеждам в цевите но при полуавтоматите няма тази възможност. Добре че няма пострадали.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • До: Груповият лов - 2009

                          Вчера цял ден на пусията сняг и вятър.Прасета пак нямаше, ама се показа една кума лиса и резултата е на снимките-от около 80м с бренеке
                          Прикачени файлове
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • До: Груповият лов - 2009

                            Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                            Колегата е с голям стаж и умее да се владее, пушката е руска "МП" магнум, но скоро е имал малък проблем със смняемия шок- тоест втулката се е била развила малко. Според мен проблема идва от шока или от боеприпаса.
                            Как е гръмнал последния патрон преди инцидента-слабо, нормално?!

                            ...при най-честите подобни случаи -заседнала тапа...

                            Коментар


                            • До: Груповият лов - 2009

                              Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                              Развита втулка предполагам че може да нанесе такива щети ако 2 дремки се забавят на изхода.
                              Точно така, шоковата втулка беше загърната от две драмки. За сега се чака мнението на оръжейник.
                              Цветан Петров
                              "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                              0888865583

                              Коментар


                              • До: Груповият лов - 2009

                                Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                                Как е гръмнал последния патрон преди инцидента-слабо, нормално?!

                                ...при най-честите подобни случаи -заседнала тапа...
                                И двата изстрела са били "нормални" дори след втория на колегата не му е направило впечатление за нещо по особенно......до като е видял цевта.
                                Цветан Петров
                                "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                                0888865583

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X