Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За лова,дивите прасета и големите п..шки

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: За лова,дивите прасета и големите пушки

    ни мъ хвали,че ей ся ще ми скочат колегите,дето излагам гилдията,но то си е въпрос на личен избор,на някой хора цял живот не им стига да намерят друг начин да си изливат агресията
    Аз бих посъветвал всички които имат мерак да си търсят заместител на адреналина от убиването да пробват да карат ендуро в балканапомага...
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #47
      До: За лова,дивите прасета и големите пушки

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Колега не се познаваме, не знам откъде си, но и в моя край ситуацията е същата: Събрала се е ловната дружинка по обяд пие, напалила е голям огън дето всяко диво животно ще го помирише чак през балкана и пее. Като минем с АТВтата викат: ".....по-тихо карайте, че много пукате, плашите ни дивечо! Ако аз ви пукнем една сюрия съчме, ш'ъ ви видем колко бързо ш'ъ бегате!"
      Така са , не е лесно да си прост , па и с комплекси
      А на 4Х4 кат му видите аватара и кво пише отдолу , ще си направите някой изводиНие при нас сме им хванали цаката на така наречените ловци , та чак вият на умряло.А ма как точно за сега не казвам
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #48
        До: За лова,дивите прасета и големите пушки

        И АТВ и джипки и да тренират к'вото се сетят и карти и табла да играят също лекува.
        А един виц не е за тука, ама мод. да си го премести ако му пречи.
        Някой от Витоша стреля с оръдие, базука и т.н.т. Един изстрел към "Люлин", после дълъг към "Хаджи Димитър", леко лев към "Факултето" и пр...Спец части правят операция и залявът мъж на средна възраст, здрав порядъчно охранен с една дума мутра, да зарежда отново.
        "Ти какво правиш тука, защо стреляш по София?"
        Мутрата: "Ходих на лекар, имам проблеми... И той ми каза, че трябва да избивам комплексите... Че затова гърмя."
        Изводите: Е, направете си ги сами.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          До: За лова,дивите прасета и големите пушки

          Стефане, това което каза за лова че е изливане на агресия си е пълна щуротия ! В цял свят това е спорт - да свързан е с убиване, но това в никакъв случай не е изливане на агресия !!! Ако ти така си го почувствал ОК, но мисля че няма ловец който да се съгласи с казаното от теб Не е нужно да караме и ендуро...ние и без това сме в гората. Това дали ще го караме или не няма да промени по никакъв начин отношението към лова.

          Жалко че напускаш редиците ни , но и такива колеги има

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Ние при нас сме им хванали цаката на така наречените ловци , та чак вият на умряло.А ма как точно за сега не казвам
          Колега верно не е лесно "да си......" както сам се изказа по горе...имаш ли си на идея, че ние сме на законен лов и стреляме ? Имаш ли си изобщо на идея, че се стреля не с въздушни пушки, а включително с автомат Калашников, карабини и какво ли не ? Знаеш ли навирайки се м/у нас каква беля може да стане...знаеш ли че до 1500м куршума си лети и не пита ти АТВ ли си хукнал да караш или не....намерил им бил цаката...това го разправяй на децата може и да ти се върже някое....и тогава обаче ако стане грешка нека на твоята съвест тежи щото ти им даваш акъл да се навират м/у ловци в ден определен от закона за лов !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А знаеш ли че там където караш има табелки и пише : ЛРД "....еди кое си..." заковани на дърветата ? Ловно поле...чул ли си това понятие или само АТВ и Ендуро ти е у главата ? А знаеш ли че си има места за каране и едва ли е най редно да се завираш м/у ловците??? Правиш ли си сметка кви бели са се случвали точно така от безгрижно влизане в гора в ловен ден ?

          Едва ли нали....важното е тук в нета да се покажеме на герой викаш пред колегите. ОК тук го прави, но в гората съвет от мен...недей !
          Последно редактирано от 4x4; 19-10-07, 16:09.
          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

          Коментар


          • #50
            До: За лова,дивите прасета и големите пушки

            Е някои от кога са "ловци"
            Ама отворени вече Че то сега е много модно.
            Ама то и други неща са модни , например залитането на ляво
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17264
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #51
              До: За лова,дивите прасета и големите пушки

              Кво се смееш, момчето 2 месеца сол влачи.
              Я да те видим теб, за колко време ще прекараш 2 тона царевица

              Коментар


              • #52
                До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                Хаахахах...нееее непозна...пуснах за да видя кой кво ще каже, колега и гледам ти се върза...дребен маркетинг ако си шаран...нали знаеш "с гола кука те ловя"

                а сега да покажа кво значи собствено противоречие :

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Комплексарска работа , седи с карабината с оптика и чака прасето от 500м.Ми излезни с един нож срещу него кат си толкоз ербап.
                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                А за оня дет подгонил 150 кг.диво прасе с нож , добре че е бил прост милия та не е знаел прасето ако се обърне кво го чака.
                абе имаше един лаф : ебаваш ли старото - ооо ти старото ли ебаваш...ааа ти не ебаваш стария а ? или си го забравил от казармата ?

                та викам и твоита такава я докара....

                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                Кво се смееш, момчето 2 месеца сол влачи.
                Я да те видим теб, за колко време ще прекараш 2 тона царевица
                Момчето малък Венци е на 48г ...е мерси все пак де - ще почерпя при случай !

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Ама то и други неща са модни , например залитането на ляво
                Верно залетя у лево като нарече 200 000 ловци "пияна сган"
                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                Коментар


                • #53
                  До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                  Тая тема е много взривоопасна, нещо като преди избори да наречеш ромите "мангали"!

                  Ще ми се да сондирам мнение...

                  Аз ходя на лов само за хищници и отвреме навреме за някоя мръвка, която се изяжда до дупка от семейството и чак тогава фризера се пълни отново...

                  Та за лова на хищници, нямам никакви резерви, при всяко пълнолуние, примерно другата седмица в средата съм на позиция...
                  Стоя си примерно 20 часа на едно място, намръзна се хубаво и на изгрев, току виж съм трупирал някой чакал, трофей от който се гнуси всеки ловец, ама за мен си е тръпка...

                  Такъв лов нормален ли е или трябва да гоня чакала с нож в ръка?

                  Сериозни трофеи нямам, но се гордея че винаги слагам само един патрон в карабината и никога не съм ранил животно, в смисъл че всеки изстрел е завършил успешно /за мен/...

                  Коментар


                  • #54
                    До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Бил съм за малко ловджия и се отвратих.Пияна сган която аха да се изпотрепе взаимно.Прави ми впечатление наглоста на ловджийте , като караме с моторите ни гледат на криво кат че ли гората е тяхна и сме им криви нещо.Смешници.
                    Няма ловджия за малко...има ловджия в сърцето или си или не !

                    Тяхна е драги момко на тяхното ЛРД е дадена а ти си гост там !!!!!!!!!!!!!!!

                    Убаво че верно не си попаднал на пиян ловджия да ти играе едни 10ки да видиш колко бързо ша се уметеш с мотора и иди се жали на ерменския поп после...

                    Вдена ли ?
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • #55
                      До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                      Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                      Стефане, това което каза за лова че е изливане на агресия си е пълна щуротия ! В цял свят това е спорт - да свързан е с убиване, но това в никакъв случай не е изливане на агресия !!! Ако ти така си го почувствал ОК, но мисля че няма ловец който да се съгласи с казаното от теб
                      Виж аз отдавна съм престанал да осъждам който и да е,нито да давам квалификации.Приел съм светът какъвто е,но каквото зависи от мен го правя за да е по хубав.
                      Личното ми мнение го казах,за да убиваш за кеф,трябва да не си порастнал,просто това не ми пречеше да убия първата си сърна на 16 години,и просто неискам да изброявам,но с времето човек се променя,щом се харесваш такъв ОК.Да си жив и здрав.
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар


                      • #56
                        До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        ...но се гордея че винаги слагам само един патрон в карабината и никога не съм ранил животно, в смисъл че всеки изстрел е завършил успешно /за мен/...
                        Волк така ли :


                        ....неуспях......ако някой може давам му веднага 2 те снимки да ги качи !!!
                        Прикачени файлове
                        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                        Коментар


                        • #57
                          До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                          Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                          Убаво че верно не си попаднал на пиян ловджия да ти играе едни 10ки да видиш колко бързо ша се уметеш с мотора и иди се жали на ерменския поп после...

                          Вдена ли ?
                          И много жалко,ако се мислиш за голям авджия. Искам да ти споделя само,моите наблюдения за големите авджии.В село имаме 2-3 дядовци дето вече пушка неносят,но четат следите със затворени очи и значт кътните зъби на дивеча.Та тези старци,за кеф,като стане много напечено в селската кръчма пак от такива щурави приказки,много пъти са хващали някой мераклия,завежда го до заека и му казва в тази туфа храсти е и онзи го думва.Е кой е авджиятаПримери много,просто всеки си има право на мнение.
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #58
                            До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                            Безмислен малко ми се струва спора. И повече на заяждане избива и от двете страни.

                            Аз пък карам АТВ по горите и освен това съм ловец - пак по горите. И когато съм АТВ-то гледам да не минавам близо да ловци (щото карам само през 'ловни" дни) защото от тези 200 000 хиляди има и много ненормалници дето не знаят да стрелят.

                            А когато съм на лов и покрай мен минат "ендураджжи" им се радвам (и си говорим по станциите ,че трябва да ги пазим).

                            Освен това от моя скромен 7 годишен ловен опит съм стигнал до извода, че на "гонка" случайно минаващо ендуро или джоган не пречат много. На "варда" е друго...
                            Nissan Patrol Y61

                            Коментар


                            • #59
                              До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                              За мен лично, големия кеф е да си представиш територията през очите на хищника, примерно обикалям гледам и решавам, че ако съм чакал, ще се покажа от онези храсти, ще легна на онези плоски камъни и ще огледам на спокойствие отгоре територията...
                              И си застана кротко на 200 метра / за да даде дистанцията шанс на животното, а и да не ме усети/, ако съм познал, след яко мръзнене кефа е велик!

                              Веднъж гледах през оптиката дупка в храстите 2 часа, знаех че ще мине оттам, пропуснах за половин секунда сянката и бях цяла седмица болен!

                              Коментар


                              • #60
                                До: За лова,дивите прасета и големите пушки

                                Правилно колега и аз им се радвам като минават защото познавам бая момчета на мотори, но да ми се изхвърля некой си аре моля моля Да си минат спокойно и да се съобразяват че наистина се гърми...а не зорлем да се навират м/у пусийте...

                                скоро един дядо овчар се бе заврял да види по кво се гърми и се прости с живота си...това е съвсем сериозен случай за съжаление . Колегата си е стрелял през глигана с карабина но дядото за жалост е бил на пътя на куршума зад глигана....

                                лека му пръст ама нека е за урок на всички завиращи се в съботен и неделен ден в ловно поле !
                                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X