Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отстрел на скитащи кучета.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Отстрел на скитащи кучета.

    Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
    Ама нали по-горе каза "ако има дори ЕДИН случай на...". Затова продължих в този дух.

    А колко убити от ухапване хора има според статистиката? И кое е по-лошо - един умре един или да забодем инжекция тетанус в гъза на 100?
    По-горе описах един случай с моя работничка и детенцето и.Прочети го.И как можеш да слагаш на един кантар човек и животно?!!Чий живот и спокойствие е по-важен?!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #62
      От: Отстрел на скитащи кучета.

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      По-горе описах един случай с моя работничка и детенцето и.Прочети го.И как можеш да слагаш на един кантар човек и животно?!!Чий живот и спокойствие е по-важен?!
      Когато "човекът" мисли като животно, мястото му е точно на същия кантар.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #63
        От: Отстрел на скитащи кучета.

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        По-горе описах един случай с моя работничка и детенцето и.Прочети го.И как можеш да слагаш на един кантар човек и животно?!!Чий живот и спокойствие е по-важен?!
        Ти току що ги сложи на кантар с въпроса "чий живот и спокойствие е по-важен", а не аз. Аз не ги слагам на кантар - аз само се заяждам с вас и то безсмислено и нарочно, за да видите, че животът около вас е по-цветен и разнообразен, отколкото пътя, по който вашето лично "спокойствие" ви води. За мен живота на всяко живо същество е важен и трябва да бъде пазен до разумни граници и баланс. И понеже съм от биологичния вид "човек" - естествено най-много ще защитавам своята група. Впрочем природата се справя в пъти по-добре с тази работа, отколкото човека. Което е видно и от ловджийските дискусии като тази.

        Коментар


        • #64
          От: Отстрел на скитащи кучета.

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Когато "човекът" мисли като животно, мястото му е точно на същия кантар.
          Прав си.Бая се замислих за въпросната рускиня...ама в крайна сметка е човешко същество и само и избих койотите...
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #65
            От: Отстрел на скитащи кучета.

            Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
            То и едни ''скромни'' 80% от ''ловците'' няма да и простят на бременната сърна ................................................................................................................................ За последно един екземпляр ми се хвалеше как отстрелял ''вредната'' дива котка -ама че тя е в Червената книга, ......................................
            Моля без квалификации!
            Тука виждам хора, които познавам, изправени един с/у друг, а иначе биха били приятели

            Относно дивата котка, тя е голяма напаст за дивеча. Тук си личи, че се изказват много хора, които хал-хабер си нямат за нещата в лова. Била в Червената книга - глупости. Била е, но в същата Червена книга, която имам и чакалът го има, а сега е по-многочислен от лисицата. Това са стари данни. Котката се биеше целогодишно до 2008 като вреден дивеч, обаче изведнъж я забраниха щото в Европа била изчезващ вид. Да - напълно изчезнала в Европа. Популация стабилна има само в България, Румъния и Сърбия. Ама броят, съотнесен към цялата площ на ЕС бил малко. Административно малоумие! Ще я бия. Решението и отговорността са си мои.


            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            И Джак Изкормвача да попиташ и той ще ти даде своето обяснение и мотивация за делата си. Та камо ли хора подвластни на генетично наследения от прадедите ни инстинкт да убиваш за да оцеляваш. ......................
            PS
            ..............................................
            От много време се чудя защо въобще съществува раздел за убийци в този форум, след като отдавна е ясно какво е преобладаващото отношение на потребителите тук към това отвратително хоби.
            .
            Да подвластни сме на гените си. А като те гледам тебе, скоро и децата ще си поръчвате по Интернет от банка за изкуствено осеменяване. Капка русо, 2 капки- сини очи и една капка за мозъчна клекта. Светът се сбърка. Скоро една козметичка ми каза, че правели повече кола-маска на мъже, отколкото на жени. Е@ати мъжете.
            Затова ходим на лов, а не на козметик!

            А прави ли ви впечатление, че "убийците в този форум" са доста по-толерантни от т.нар. природозащитници? При това тук-в нашия си раздел. И Хънтъра многократно е питал: Какво правят тук хора, презиращи лова и оръжията? Нали има раздел "Екология и опазване...."
            И защо не скачат на рибарите-убийци на риби.
            Отдавна се заричам да стана еколог. Фащам прасето, целувам го по зурлата и го пускам да си ходи по живо по здраво.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #66
              От: Отстрел на скитащи кучета.

              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
              Всъщност силно предпазват районите от разрастването на популации от други хищници, някои от които доста по-гадни и по-гнусни от изброените, но за това България ще му мисли "когато му дойде времето". Бяс впрочем отдавна почти няма - статистиката е между 10 и 20 случая на година, като почти всички са свързани с диви животни. А за кърлежите се радвай, че има кучета и котки - те са им доста "по-вкусни" отколкото хората. Бълхите и особено глистите са гадост и реална опасност - признавам. Тенията е много рядко срещано явление и най-честите й случаи са по селата, където си хранят животните със сурово месо. В града това е много рядък пир за бездомните кучета.

              Изобщо за "проблемът с бездомните кучета" много редовно се злоупотребява и нещата се хиперболизират, главно в медиите. Не е случайно впрочем. Келепирът е голям.
              Кои са тези хишници ? Нещо не мога да се сетя ще взема да си прочета пак ловния учебник от преди 20 години . Нещо не съм видял ни кучета ни други скитащи хишници из градове като Берлин ; Мюнхен ; Лайбциг пък и тук не съм ги срещал до преди 20 години . От къде ще се развият и пренесат кърлежите ако я нямат обичайната им среда и носители те не се движат по въздушно капков път . Бяс може и да няма но всеки ухапан от скитащо куче задължително преминава противобясната терапия с доста игли в задника .
              Последно редактирано от sek.1; 30-12-11, 13:25.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Отстрел на скитащи кучета.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Кои са тези хишници ? Нещо не мога да се сетя ще взема да си прочета пак ловния учебник от преди 20 години . Нещо не съм видял ни кучета ни други скитащи хишници из градове като Берлин ; Мюнхен ; Лайбциг пък и тук не съм ги срещал до преди 20 години .
                Най-тривиално - първо котките. А ако и онези ги възспреш - плъховете и мишките. Кучетата не ги ядат (те и котки рядко ядат), но и не ги допускат около себе си. За разлика от споменатите видове - кучетата не се плодят така безразборно и на талази. А онея се. И при липса на естествен ограничител наистина нямат спирачка.

                Кучетата например си ограничават територия и глутниците им са малочислени - това е и естествен ограничител за масови епидемии от тежки болести. При котките не е така - те не си бранят територия, съответно могат да се събират на големи безразборни дружинки и скитат буквално навсякъде. Не бихте искали да прекрачват допустимия праг на численост, та дори и да ви се струват безобидни. То и с хората не трябва, ама нали си имаме болници... За плъховете има ли нужда до обяснявам как стои положението?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                От къде ще се развият и пренесат кърлежите ако я нямат обичайната им среда и носители те не се движат по въздушно капков път . Бяс може и да няма но всеки ухапан от скитащо куче задължително преминава противобясната терапия с доста игли в задника .
                Погледни историята на болестите върлували по хората и ще си направиш аналогия. Като нямат обичайната си среда моментално се адаптират и си намират необичайна, като самите те също стават "необичайни", понякога много опасни. Нищо ново под слънцето.

                А иглите в задника наистина са неприятни. Но ще трябва да ги търпим. Както трябва да търпим и ловците-бракониери, които чат-пат ни отстрелват кучетата. Въпросът е да има адекватно наказание както за едните, така и за другите!

                Явно темата не може да се развие в конструктивен диалог. Ще бъде "война" и това си е.
                Последно редактирано от Wattie; 30-12-11, 13:49. Причина: подчертаното в дебело

                Коментар


                • #68
                  От: Отстрел на скитащи кучета.

                  Приемам че темата наистина не се развива конструктивно, и за да не" бъде война"....
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X