Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отстрел на скитащи кучета.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отстрел на скитащи кучета.

    Ловците, за които става дума в тази тема, пък са последният фактор в решаването на проблема с бездомните кучета в София! Последното, което вие бихте желали да видите е зачервен ловец да гърми из квартала по помиярите. Те понякога не могат да различат овчарско куче от вълк или гъбар от лисица, смятай колко му е да объркат играещи деца с глутница помияри. И да завалят сачми на поразия.
    Последно редактирано от Тихомир; 30-12-11, 00:34.

    Коментар


    • #17
      От: Отстрел на скитащи кучета.

      И Джак Изкормвача да попиташ и той ще ти даде своето обяснение и мотивация за делата си. Та камо ли хора подвластни на генетично наследения от прадедите ни инстинкт да убиваш за да оцеляваш. Ако в миналото тази дейност е била поминък, то днес е развлечение. Не познавам ловец ловуващ от глад или от желание да си набави кожи за да си ушие дреха за да не му е студено. Всички които познавам убиват за удоволствие. Е това е - кефят се от убийство. Малко по-горе в темата прочетох пост, чийто автор убива кучета в гората по задължение. Закона изисквал и затова трепел. Абе аланкоолу, закона си е закон, но има и една друга нравствена категория - морал. Кой си ти бе друже та да решаваш кой има право да живее и кой трябва да мре на тази земя, ако и да е законно да го утрепеш? Да трепеш или да не трепеш не е въпрос на закона, а на личен избор! А колкото до скапания закон ще напомня, че България е една от малкото останали държави в които вълкът е вреден дивеч. В останалия свят се чудят как да му възстановят популацията.

      PS
      От много време се чудя защо въобще съществува раздел за убийци в този форум, след като отдавна е ясно какво е преобладаващото отношение на потребителите тук към това отвратително хоби. Няма да е зле да се спретне една анкета и съм 100% сигурен че ако има отговор от сорта на: "Да си събират Нивите и Уазките и да се пръждосват от тук" ще събере най-много гласове.
      Последно редактирано от elbgt; 30-12-11, 00:49.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #18
        От: Отстрел на скитащи кучета.

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        ....
        PS
        От много време се чудя защо въобще съществува раздел за убийци в този форум, след като отдавна е ясно какво е преобладаващото отношение на потребителите тук към това отвратително хоби. Няма да е зле да се спретне една анкета и съм 100% сигурен че ако има отговор от сорта на: "Да си събират Нивите и Уазките и да се пръждосват от тук" ще събере най-много гласове.
        Хахх ето още едно проявление на поговорката ми, само че в друга плоскост .
        Аз животни не трепя за кеф (изключвам при защита, случайност или афект), но пък може да се каже, че голямата част от живота ми мина в обучаване за убиване на хора ( и съответната държавноосигурена практика по въпроса ) та съм си и аз убиец та дрънка. На всичкото отгоре и все още имам една Уазка в двора та съвсем я втасах. Ми хайде, довиждане и успех в живота за ''маринадиневците'' (придружено от добре изпънат пръст и кръшен смях ) .

        Коментар


        • #19
          От: Отстрел на скитащи кучета.

          Да убиваш е въпрос на личен избор,а не на закона..?!?!
          Абе...ти ...сериозно ли..?!
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #20
            От: Отстрел на скитащи кучета.

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            И Джак Изкормвача да попиташ и той ще ти даде своето обяснение и мотивация за делата си. Та камо ли хора подвластни на генетично наследения от прадедите ни инстинкт да убиваш за да оцеляваш. Ако в миналото тази дейност е била поминък, то днес е развлечение. Не познавам ловец ловуващ от глад или от желание да си набави кожи за да си ушие дреха за да не му е студено. Всички които познавам убиват за удоволствие. Е това е - кефят се от убийство. Малко по-горе в темата прочетох пост, чийто автор убива кучета в гората по задължение. Закона изисквал и затова трепел. Абе аланкоолу, закона си е закон, но има и една друга нравствена категория - морал. Кой си ти бе друже та да решаваш кой има право да живее и кой трябва да мре на тази земя, ако и да е законно да го утрепеш? Да трепеш или да не трепеш не е въпрос на закона, а на личен избор! А колкото до скапания закон ще напомня, че България е една от малкото останали държави в които вълкът е вреден дивеч. В останалия свят се чудят как да му възстановят популацията.

            PS
            От много време се чудя защо въобще съществува раздел за убийци в този форум, след като отдавна е ясно какво е преобладаващото отношение на потребителите тук към това отвратително хоби. Няма да е зле да се спретне една анкета и съм 100% сигурен че ако има отговор от сорта на: "Да си събират Нивите и Уазките и да се пръждосват от тук" ще събере най-много гласове.
            Аз пък се чудя какво правиш ти тук? Изживяваш се нещо като морализатор ли, последна инстанция може би? Защо ли не пуснеш една анкета "Имат ли право да карат онези с джиповете в гората"? Ще получиш аналогични на твоят отговор. Доста от тези "убийци" са допринесли за създаването на това място където ти се изявяваш, та кой си ти да ги гониш? А ако не ти е приятно тук, горе в дясно има едо надписче, натискаш и се отърваваш от "убийците".
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Отстрел на скитащи кучета.

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              И Джак Изкормвача да попиташ и той ще ти даде своето обяснение и мотивация за делата си. Та камо ли хора подвластни на генетично наследения от прадедите ни инстинкт да убиваш за да оцеляваш. Ако в миналото тази дейност е била поминък, то днес е развлечение. Не познавам ловец ловуващ от глад или от желание да си набави кожи за да си ушие дреха за да не му е студено. Всички които познавам убиват за удоволствие. Е това е - кефят се от убийство. Малко по-горе в темата прочетох пост, чийто автор убива кучета в гората по задължение. Закона изисквал и затова трепел. Абе аланкоолу, закона си е закон, но има и една друга нравствена категория - морал. Кой си ти бе друже та да решаваш кой има право да живее и кой трябва да мре на тази земя, ако и да е законно да го утрепеш? Да трепеш или да не трепеш не е въпрос на закона, а на личен избор! А колкото до скапания закон ще напомня, че България е една от малкото останали държави в които вълкът е вреден дивеч. В останалия свят се чудят как да му възстановят популацията.

              PS
              От много време се чудя защо въобще съществува раздел за убийци в този форум, след като отдавна е ясно какво е преобладаващото отношение на потребителите тук към това отвратително хоби. Няма да е зле да се спретне една анкета и съм 100% сигурен че ако има отговор от сорта на: "Да си събират Нивите и Уазките и да се пръждосват от тук" ще събере най-много гласове.
              Добре, аз явно съм повреден нещо... може и професионалното изкривяване да ме кара да разгледам всички гледни точки и търся обяснение на всички...
              Сега ако разсъждавам като Вас, от лъснатото, накичено с 30 чифта халогени и снимано на паважа Вранглерче, веднага трябва да си направя извода за вида на музиката, която слушате и терена на който го карате...

              Но нито Ви поставям диагнози от сорта на "болен чалгар" (примерно), нито Ви търся сметка как безсмислено си харчите парите, докато други хора гладуват (да речем, примерно)...

              Явно напъните ми са излишни. А парадоксалното е, че подобно изказване би звучало много премерено и отговарящо (за мое голямо съжаление) на тъжната родна действителност относно култура и спазване на закона по време на преобладаващата част от ловните излети, само ако беше малко по-умерено и в по-друга редакция...

              Много мъка има по тоя свят, ей...

              Все си мисля, че е виновен Българинът... ама ме е страх да отида да поживея сред другиЙ някой народ, да не се окаже, че е виновен Човекът и тогава да ми умре и едничката надежда!

              А сега сериозно - К'ви убийци, к'ви лади и уазки, к'ви 5 лева и от къде е това "тук", дето трябва да се пръждосвам?!

              П.П. - под "подобно изказване" имам предвид част от текста преди послеписа. За разсъжденията и предложенията в него, просто нямам коментар.
              Последно редактирано от Janko; 30-12-11, 01:50.

              Коментар


              • #22
                От: Отстрел на скитащи кучета.

                Хубаво предложение за анкета...Дали обаче тя да не се казва ... "Е ли е форумът място за "нежни" мъже,или да си взимат...атрибутите и - в хотелът на Дим Дуков?",а?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Отстрел на скитащи кучета.

                  Някои от тези които осъждат ловците ходил ли е в кланница за да види от къде и как му идват пържолите и салама и обувките и кожените якета , и т.н.!!!
                  Много бих искал да чуя някой от тези защитници на бездомните кучета след нападение от тях.Вместо да осъждате ловците вземете ги тези бездомните в къщите си и въпроса се решава веднага .Я да видим колко оправдания ще видим за да не ги осиновте бездомните кучета
                  Лова за мен е това което ме е научил баща ми и дядо ми...Ще ,,убия''това което ми трябва СЕГА нищо повече!!!!!!!Няма смисъл от повече от повече!!!!!!!!
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отстрел на скитащи кучета.

                    Не се палете чак толковаНека не се обиждаме чак толкова.Всяко стадо си има мърша а у някои стада е повечено как да е в България сме

                    Та пак за ловците;Има между тях и истински ловци но за съжаление има огромна маса взели билети ей така щото е модерно и имат възможност да си ходят на „чекане“кога си пожелаят.Ако се стегнат и спазват законите и се ходи на лов само с бележка как си трябва и се убива само това което е позволено и трябва да се ходи и подхранва дивеча.И тогава повечето ще си хвърлят билетите щото нашенеца под лов разбира друго нещо а не това което пише у закона.И не давайте за пример англичани и германци това е се едно да сравниш хора и извънземни„българи“.Техния свят и ред е унаследен както тука е унаследен хаоса.

                    А бездомните кучета обикновенно се въртят покрай селските бунища трудно ше ги видиш в гората.То от всяко гонче не става ловно куче та от помияр.По поляните в гората са обикновенно овчарските кучета а да виниш тях че няма дивеч е меко казано неразумно.

                    Щото едно време е било пълно с вълци и овчарски кучета па дивеч бол но друго е било тогава;Българите не са ходели на лов а са си обработвали нивите.След Освобождението се почва трепане яко това орли соколи ястреби всичко се обявява за вредно и се почва отрови и бой.Прочетете някое старо списание ловец има интересни неща.За сега стига;Поздрави и не се засегайте
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отстрел на скитащи кучета.

                      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                      Ловците, за които става дума в тази тема, пък са последният фактор в решаването на проблема с бездомните кучета в София! Последното, което вие бихте желали да видите е зачервен ловец да гърми из квартала по помиярите. Те понякога не могат да различат овчарско куче от вълк или гъбар от лисица, смятай колко му е да объркат играещи деца с глутница помияри. И да завалят сачми на поразия.
                      Напротив до 1993 така се решаваха проблемите с бездомните кучета . И проблеми нямаше . Правеха се обикновенно 2 хайки пролет и есен излизахме рано сутрин 5 - 6човека една газка самосвал от БКСто и кварталния за цвят и законност . Аз лично като млад ловец участвах винаги и с желание . После се набъркаха разни измислени природозащитници защото усетиха че в това има много пари . Знаеш ли колко е приятно лятото да гледаш на тротоара където е лежал някой помяр скачащите бълхи или детето ти да изрови от детския пясъчник някоя нова играчка ? Колко болести от рода на кучешката тения кърлежите и тнт пренасят скитащите кучета и котки ?
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отстрел на скитащи кучета.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Напротив до 1993 така се решаваха проблемите с бездомните кучета . И проблеми нямаше . Правеха се обикновенно 2 хайки пролет и есен излизахме рано сутрин 5 - 6човека една газка самосвал от БКСто и кварталния за цвят и законност . Аз лично като млад ловец участвах винаги и с желание . После се набъркаха разни измислени природозащитници защото усетиха че в това има много пари . Знаеш ли колко е приятно лятото да гледаш на тротоара където е лежал някой помяр скачащите бълхи или детето ти да изрови от детския пясъчник някоя нова играчка ? Колко болести от рода на кучешката тения кърлежите и тнт пренасят скитащите кучета и котки ?
                        В градовете и селата няма място за скитащи кучета.В цивилизования свят го няма това нещо.

                        Говориме за куче в гората.А това е или загубено ловджийско или овчарско„краварско“помияр навътре в гората няма да видиш.
                        Та нали на кумчо вълчо това му е закуската

                        Нещо се смесиха различни неща макар че бездомниците май понамаляха из София сравнение с преди десет години.

                        Та под разтрел на скитащи кучета да не попадне шаро на некоя бабичка от махалите препичащ се на слънце покрай плета
                        Доколкото виждам всеки ден помиярите се въртят около селото и не напускат очертанията му.
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отстрел на скитащи кучета.

                          Колкото и да се опитвате да обясните или осмислите лова не става. Остава единствено кефа от убиването. Бездомните кучета са проблем на цялото общество. И начина да се справим с тях не е този. Напълно подкрепям те да се редуцират, но за съжаление голяма част от тях не са се родили на улицата което пак връща проблема при нас. За колегата Janko - дали ще пиша си е моя работа така, че се въздържаите да давате съвети кой какво да прави Весело посрещане на новата година и дано да имаме много удоволствия и кеф различни от това да се напукаме и да трепем !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отстрел на скитащи кучета.

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Напротив до 1993 така се решаваха проблемите с бездомните кучета . И проблеми нямаше . Правеха се обикновенно 2 хайки пролет и есен излизахме рано сутрин 5 - 6човека една газка самосвал от БКСто и кварталния за цвят и законност . Аз лично като млад ловец участвах винаги и с желание . После се набъркаха разни измислени природозащитници защото усетиха че в това има много пари . Знаеш ли колко е приятно лятото да гледаш на тротоара където е лежал някой помяр скачащите бълхи или детето ти да изрови от детския пясъчник някоя нова играчка ? Колко болести от рода на кучешката тения кърлежите и тнт пренасят скитащите кучета и котки ?
                            И виетнамците помагаха! С две хайки на година не става!
                            А за болестите си прав на 100%

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отстрел на скитащи кучета.

                              Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                              Някои от тези които осъждат ловците ходил ли е в кланница за да види от къде и как му идват пържолите и салама и обувките и кожените якета , и т.н.!!!
                              Много бих искал да чуя някой от тези защитници на бездомните кучета след нападение от тях.Вместо да осъждате ловците вземете ги тези бездомните в къщите си и въпроса се решава веднага .Я да видим колко оправдания ще видим за да не ги осиновте бездомните кучета
                              Лова за мен е това което ме е научил баща ми и дядо ми...Ще ,,убия''това което ми трябва СЕГА нищо повече!!!!!!!Няма смисъл от повече от повече!!!!!!!!
                              Ето ме! Ходил съм в кланница много пъти и съм колял доста животни!....Също така с баща ми сме ловджий,но от 3години си ходим сами на лов и убиваме максимум 2-3 прасета на година и най-много някоя и друга лисица!....По-горе из темата са изброени някой от поводите,поради които сме се отделили от дружинките "ловци" и не смятам да ги изтъквам и аз!
                              Уличните кучета не са проблем на ловците,а на държавата!И не са "ловците"-хората,които да определят тяхната съдба!
                              Повечето хора,позволяваш ти си да стрелят по тях са предимно комплексирани(предимно от жените си,които ги правят на сополи в къщи) хора,които си избиват комплекса над беззащитните животни(не визирам само кучетата)! ....Същите такива хора-драскат колите с ключ от край, до край през нощта,вместо да дойдат да ти кажат,че това е "тяхното място"! ....Просто жалки човечета,които ще си намерят майстора!
                              Всички знаем,че крадците са предимно от ромски произход в БГ ,но тези хора не смеят да гъкнат с/у тях,защото могат да срещнат упорство и да бъдат надвити,което с животинките неможе да им се случи!
                              ...Всичко тези решения и действия са лични и всеки има право на избор,поне в България,но рано или късно всеки ще понесе отговорността и последствията от действията си!
                              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отстрел на скитащи кучета.

                                Скитащите кучета са жертви на онези комплексари, дето вземат животно за домашен любимец, но се оказва, че те не са готови нито да го гледат, нито да носят отговорност....и се отървават от проблема най-лесно, като го пускат да скита.
                                Тези граждани са мноого!!!Сега, що не ги отстреляме тях - те са виновни!Те какви са....щото много достойно е да бягаш от отговорност, да не си в състояние да прецениш можеш ли да се грижиш за животно, когато напрактика не можеш да се грижиш за себе си...Животните не са плюшени играчки - кефиш им се, дордето не направят първата беля!!!

                                Ловците са от елитната част на обществото предимно...Онези дето нямат какво да сложат на масата не купуват за хоби оръжие, принадлежности и муниции за хиляди левове..., не плащат и такси ....
                                Ловът от много, много години е само за развлечение и начесване на крастата.Ловците имат нуждата да се почувстват значими....Ма то е много лесно да си с оптика и карабина срещу дивеч или помияри..Мъжкарското е в това да хванете лъка и стрелата, ножа и секирето и така въоръжени да търсите нещо за лов!!!
                                Да ме прощават много от ловците са си гълтали езика, когато срещу тях тругне ранен глиган...
                                Да ме прощават дружинките, но от тях двама, трима стават за лов....другите не стават за нищо, освен за туристи и сватбари...
                                Стрелковата подготовка не ми се коментира, а за моралната и психологическата.....трагедия....

                                Хора, проблемът е в нашият ВИД, не са ни виновни кучетата....скитащи, или пастирски!!Толкова ни е нивото - така сме отговорни и за тях, все пак разумните същества трябва да се различават от дивите с РАЗУМ!Последното не го виждам, а Вие...
                                СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X