Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

    Задавам един въпрос и си тръгвам от работа:
    Кой според Вас е по-човечен - този който по пограшка е убил едно куче и си е признал или този който в следствие на това иска да нарани себеподобния си?
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #77
      От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

      Към господин Паунов/за да не цитирам безсмислици/:
      От написаното разбирам, че умишлено сте били "безпристрастен" за да провокирате хората с мнение различно от Вашето.
      За Ваше сведение, на мен също не ми падат гащите - като видя ловец, а да си вдигам ръцете - не се налага.
      Радвам се, че сте въздържател, но не се учудвайте, ако с провокациите и "вроденото чувство за хумор" и "законност", предизвикате неприязън.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #78
        От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
        ...Кой според Вас е по-човечен - този който по пограшка е убил едно куче и си е признал или този който в следствие на това иска да нарани себеподобния си?
        Всички желания за саморазправа се появяват на "белите петна" от закона.
        Тоест, там където няма законова регулация, има неизяснени казуси, или просто няма кой да упражнява контрол за спазване на закона.
        Безумното пиенье по време на ловни излети е един от сериозните проблеми, за който държавата сега се задейства.
        Добре, че не сме Индия, че някой "а'сюлютно трез'ен куйрук бабаит" можеше да гръмне и слон, щот му се видял кат вълк.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #79
          От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

          Ех Паунов Паунов сякаш не знаеш че най големи вреди на дивеча нанасят самите ловциКак може да сравняваш вредите от скитащи кучета и котки с вредите нанесени на дивеча от един двукрак въоръжен със самозарядна карабина с оптически мерник.

          Чудя се що не разрешат ловуването с леки картечници.Интересна гледка ще е да се подпука стадо прасета

          А да се омаловажава убийството на куче което е беззащитно пред пушката а и е било на работното си място покрай стадото

          Овците били виновни че няма зайци и пъдпъдък .Ха Ха цял живот съм сред ловци и великолепно знам кое как и защо.

          Та при тези нашенски ловци скоро и катерички и таралежи няма да има по гората.

          Извинявай ако съм те засегнал но аз ти бях фен понеже разбираш от оръжие и четях внимателно какво пишеш по темите.

          Но днеска се изсказа малко малко...........
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #80
            От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Но днеска се изсказа малко малко...........
            Да не кажа нещо по-така, че ще ме къпят...

            Коментар


            • #81
              От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

              Бях решил да не пиша, но сърце не трае!

              Да си Ловец е ОТГОВОРНОСТ!
              Грешките се наказват по Закон, но в едни нормални държави...
              Ходи се на лов, за да се пие и избяга от жените...с много малки изключения..
              Убиват се по погрешка хора по време на лов.....последствията и решенията от делата известни ли са публично, за назидание на всички онези мачовци в Събота и Неделя, дето имат ловни билети - мълчание..

              Маноле, жалко за животните!
              Убедил съм се, че много животни са в пъти по-ценни и достойни за уважение от мнозинството от хората!
              Виж какво ще свърши Закона и институциите!!-после прецени какво ще е нужно....
              Подкрепям те!!
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #82
                От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Много обичам да провокирам хората. Ама много!
                Запачвам да отговарям по ред на номерата. Първо на Ясен - въпроса за "вредния дивеч" е съвсем ясно прецизиран в закона за лова. Отделено е специално внимание на скитащите кучета и котки и предполагам всички ловци са на ясно какви щети нанасят те на "полезния дивеч".
                На s_s1 - къде и как трябва да се пасе добитъка е записано в закона за горите. По общини има допълнително издадени наредби. Добитъка по принцип не плаши дивеча и не пречи на лова, освен ако някой малоумен пастир (овчар) не вкара животните в гората. А имаче там където има оФСи, след тях не остава нищо (било то пъдпъдък, заек и т.н.). В нормалните страни въпроса с пашата е регламентиран. В нашата все още не съвсем, но и това ще стане. Същото се отнася за лова, оффроуда, парапланеризма и т.н. занимания които практикуваме.
                За mitkochanev - никъде не е казано, че и ловеца е бил употребил алкохол, че е имал голямо щембе и т.н. описания за един ловец. Аз лично не употребявам алкохол никога по време на лов и гащите ми не падат като си вдигна ръцете . Да, не се трогвам от убити кучета. Мое куче не са убивали по време на лов, понеже такова нямам. Закона за защита на животните не е написан само за кучетата, както си мисли широката общественост. Замислете се колко от Вас са дали в ръцете на децата си въздушни пушки и си спомнете детството, селото и прашките, и ще се сетите защо все по рядко има гугутки по дърветата. Същите по принцип са обект на лов, за тези които не знаят, но не познавам ловец, който да практикува такъв.
                И да, делото няма да го спечели Манол, ако въобще има такова.
                За Droba - ножовете си ги купуваш само, за да ги колекционираш или да ги ползваш? Виждал ли си как "пастирски" кучета разкъсват теле пред очите на кошутата? А зайци! А яребици или всичко друго което успеят да докопат. На Канарите имате ли скитащи кучета. Надали!
                Геройството няма да го коментирам.
                А на теб Маноле съм ти отговорил още в първи ми пост, като съм се постарал да пиша на български език, на който се държи в този форум.
                Не вярвам да си по голям БЪЛГАРИН от мен.Няма да ти обяснявам,защо сам писал по този начин,пак ако иска шефа-модератора-да изстрие неграмотно написаното от мен.дали ще спечеля делото никой незнае.Ти обаче не се изказвай неподготвен

                Коментар


                • #83
                  От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                  Все съм се надявал, че в този форум не се "лашкаме" по инерция...
                  Убили му на човека кучето (от мен лично - съболезнования! Защото не материалната е основната му стойност).
                  Първо тръгна една инерция: Бой, на оръжие, неговата мама. Модераторска намеса я поуравновеси.
                  Темата влезе в някакво разумно русло - Заявление по установеният ред към компетентните институции и пр. и пр.
                  Прочетете още веднъж мненията на Паунов и кажете къде не е прав! Съвсем рационален, уравновесен анализ на ситуацията, основан на неприсъщ за средностатистическият ловец "интерес" към закона. Може би заключението му, че надали ще има достатъчно неопровержими основания, ловецът да бъде осъден, раздразниха настроенията тръгнали по последната сълзлива (с извинение, но е така) инерция, появила се след публикуване снимките на убитото куче. А не е ли така? С какво разполагат тези, които ще трябва да установят истината? - С едно неофициално, лично признание, което надали ще бъде потвърдено...

                  п п И това за овцете и гнездящите по земята птици е вярно. Те "опасват" и гнездата, изяждат и яйцата.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #84
                    От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                    Темата върви към своя очакван край,даже много се проточи.Даже не е за този подфорум,щото няма нищо общо с лова и риболова.Искрено съчувствам на автора за загубата,но същевременно истерично-мелодраматичното обяснение не ме удовлетворява.Няма данни за другата страна.Не е лошо да знаем и другата версия.Аз например не изключвам варианта това куче да е нападнало или/и ловец и куче.Стрелбата да е при неизбежна самоотбрана.Спъналката(може да е поставена постфактум) е сложена неправилно и не отговаря на размера(стои високо и е малка-бутафорно).Лично аз съм виждал чобанско куче,което си хваща спъналката в уста и гони заек в продължение на километър,докато отиде в един по-хубав свят.Презумпцията ,че всички ловци отиваме на лов само да се натряскаме и да изпотрепем някакви животински екзотики би трябвало да сенсибилизира най-накрая някой сръчен иначе по други теми модератор.Има си органи на държавата,които са оторизирани да провеждат раследване и да санкционират.Дотогава да замълчим и да спазваме добрия тон.ПП Пък ,че въпросния Манол може малко да се въздържа и да пише грамотно,няма да коментирам.ППП.Между впрочем Паунов почти във всичко ми импонира напълно,за Манол и Печен-подкрепям го.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #85
                      От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                      Темите за скитащите кучета и циганите са ми от "любимите". Ще ме извинявате обаче ми писна от сълзливи истории ала Бриджит Бардо по форуми, телевизии и т.н.
                      Омръзна ми да се обвиняват ловци в алкохолизъм, умишлени убийства, кръвопийство, да им завират оръжията отзад и т.н. бабитлъци. Както казах аз също съм ловец. Ако кучето беше блъснато от кола същото сигурно щеше да важи и за шофьора, нали? Обаче тук всички сме шофьори, а пък колиците ни са големи за "паркиране" в задните ни дворове.

                      По темата "Положителния ефект, който оказва редуцирането на скитащите кучета върху популацията на дивия заек" мога да защитя докторат. За ефекта на браконера няма да говоря. Той е ясен на всички.

                      За смъртта на кучето може би имат вина собственика и пастира, за това че не са обучили кучето да не се отделя от стадото. Какво прави то на такова разстояние в храстите, където пастира няма да види, кой стреля по него? Сигурно е отишло да ака. За протокола - кучетата, които разкъсаха телето бяха овчарски със спънки. Е вече ги няма. Не съм ги плащал и още съм ловец.

                      И последно освен, че не пия, стрелям само по ясно видима и разпознаваема цел. Въпреки това имам в актива убито ловно куче. Стават грешки. Купих на колегата друго куче, но то не запълни загубата на първото. Въпреки това още сме приятели. Прошката също е черта от човешкия характер.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #86
                        От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Все съм се надявал, че в този форум не се "лашкаме" по инерция...
                        Убили му на човека кучето (от мен лично - съболезнования! Защото не материалната е основната му стойност).
                        Първо тръгна една инерция: Бой, на оръжие, неговата мама. Модераторска намеса я поуравновеси.
                        Темата влезе в някакво разумно русло - Заявление по установеният ред към компетентните институции и пр. и пр.
                        Прочетете още веднъж мненията на Паунов и кажете къде не е прав! Съвсем рационален, уравновесен анализ на ситуацията, основан на неприсъщ за средностатистическият ловец "интерес" към закона. Може би заключението му, че надали ще има достатъчно неопровержими основания, ловецът да бъде осъден, раздразниха настроенията тръгнали по последната сълзлива (с извинение, но е така) инерция, появила се след публикуване снимките на убитото куче. А не е ли така? С какво разполагат тези, които ще трябва да установят истината? - С едно неофициално, лично признание, което надали ще бъде потвърдено...

                        п п И това за овцете и гнездящите по земята птици е вярно. Те "опасват" и гнездата, изяждат и яйцата.
                        Забрави да напишеш,че и ти си ловец.Във Копривщица има 20 стада със овце,защо не убиеш кучетата им?

                        Коментар


                        • #87
                          От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                          Кучето можело да е вълк, а можело и да не е, можело да е със спънка, а можело и да не е, или пък тя можело да е сложена постфактум ама можело и да не е, можело и да е по мярка, а можело и да не е. Ловецът можело да е бил пиян, можело и да не е, може нарочно да е убил кучето, което било акало в храстите, а може и да не е било изобщо в храстите.... може, ама може и да не е. Пастирът може да е бил там и да не е, зер стадото не е една точка и се разпръсва понякога на стотици метри. Толкова много "акота" ама пък каква защитно-нападателна ловджийска теория се изгради с тяхна помощ!
                          Няма да превръщаме и тази тема в "за" и "против" ловджиите, но само през последните седмици почти няма да не е станал някой сакатлък, който не вярва да се порови из новините. Преди месец някакъв ловджия беше убил домашна котка в едно село вземайки я за див котак. Ама и там можело да е в селото, а можело и да не е, пък и я изкараха едва ли не по-зла от бенгалски тигър. Не бивало да обвиняваме ловджиите, ама как да стане като при тях работата е същата като с полицията - и да не искаме да ги критикуваме те сами се дънят!
                          И изобщо не ми импонира държание, когато вместо да се извиниш, че си се насрал започваш да обвиняваш другите, че те гледат странно и с отвращение.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X