Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

    Ловец ми застреля кангала без причина,заприличало му на вълк.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0044.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5953189Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0042.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5953190Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0091.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5953191Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31032011(001).jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5953192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31032011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5953193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31032011(004).jpg
Прегледи:2
Размер:114.4 КБ
ID:5953194на 3 и на 12 месеца.Наглеца не иска да го плати,даже не се извини.купувал съм 600 лв.какво да направя

  • #2
    От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

    Моля, да не се появяват повече съвети като току-що изтритите.

    Може да се подходи (правно) поне по два начина:
    1. Кучето е обект на Закона за защита на животните
    2. Кучето е собственост

    По първия въпрос не знам какво се прави, но по втория се процедира по същия начин, както за всяка увредена собственост - жалба в полицията, в която се описват обстоятелствата около увреждането на собствеността.

    Коментар


    • #3
      От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Моля, да не се появяват повече съвети като току-що изтритите.

      Може да се подходи (правно) поне по два начина:
      1. Кучето е обект на Закона за защита на животните
      2. Кучето е собственост

      По първия въпрос не знам какво се прави, но по втория се процедира по същия начин, както за всяка увредена собственост - жалба в полицията, в която се описват обстоятелствата около увреждането на собствеността.
      Нищо не става в нашта тапа даржава даже и във форума неможе да споделиш една загуба ти пък кой си да триеш мнението на хора които са пострадали като мен

      Коментар


      • #4
        От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

        Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
        Нищо не става в нашта тапа даржава даже и във форума неможе да споделиш една загуба ти пък кой си да триеш мнението на хора които са пострадали като мен
        ти отглеждал ли си някога животно и да ти го застрелят без причина.

        Коментар


        • #5
          От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Моля, да не се появяват повече съвети като току-що изтритите.

          Може да се подходи (правно) поне по два начина:
          1. Кучето е обект на Закона за защита на животните
          2. Кучето е собственост

          По първия въпрос не знам какво се прави, но по втория се процедира по същия начин, както за всяка увредена собственост - жалба в полицията, в която се описват обстоятелствата около увреждането на собствеността.
          като си толкова компетентен помогни ми ти господин МОДЕРАТОР

          Коментар


          • #6
            От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

            "нищо не става" какво значи - подал си жалба и по нея няма никакво движение или просто си псуваш и чакаш някой да свърши твоята работа? Ако е да се оплакваш колко си нещастен - има кръчми и приятели, ама тук питаш какво да направиш и ти се казва очевидното.

            Естествено е, че няма да останат тук призиви да се бие и убива ловеца. Поради емоционалната натовареност на темата, авторите им няма да бъдат наказвани, но други компромиси няма да се правят. Толкова по въпроса кой съм аз.

            И как да ти помогна? Жалба в полицията не мога да подам вместо тебе.

            Коментар


            • #7
              От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

              Направи каквото можеш , само не оставяй нещата така . Ако и това го изрият ще си пишем лични и направо да изтрият темата .
              Ясене , не разбираш ли какво му е на човека трябва да му олекне някак , нищо няма да му върне кучето .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Направи каквото можеш , само не оставяй нещата така . Ако и това го изрият ще си пишем лични и направо да изтрият темата .
                Ясене , не разбираш ли какво му е на човека трябва да му олекне някак , нищо няма да му върне кучето .
                Човекът се самосъжалява и му трябва не олекване, а вземане в ръце. Щом ти можеш да прецениш какво му трябва, мога и аз. Ако е за съчувствие - иди виж как Стария се оплака, като му отровиха дакела и какви отговори получи. Тук случаят е друг и темата е почната по друг начин.

                Коментар


                • #9
                  От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  "нищо не става" какво значи - подал си жалба и по нея няма никакво движение или просто си псуваш и чакаш някой да свърши твоята работа? Ако е да се оплакваш колко си нещастен - има кръчми и приятели, ама тук питаш какво да направиш и ти се казва очевидното.

                  Естествено е, че няма да останат тук призиви да се бие и убива ловеца. Поради емоционалната натовареност на темата, авторите им няма да бъдат наказвани, но други компромиси няма да се правят. Толкова по въпроса кой съм аз.

                  И как да ти помогна? Жалба в полицията не мога да подам вместо тебе.
                  В нашто село крачми няма има театар,музей и църква.ДА,ПОПИТАХ КАКВО ДА НАПРАВЯ,КОЛЕГИ И ПРИАТЕЛИ СИ КАЗАХА МНЕНИЕТА НО ТИ ГИ ИЗТРИ

                  Коментар


                  • #10
                    От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                    Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
                    В нашто село крачми няма има театар,музей и църква.
                    Сега ми кажи и че няма полицейски участък. Там трябва да идеш, иначе утре и тебе някой ще те вземе за вълк. Мен не ме учи какво да трия, оправи първо своите дела.

                    Коментар


                    • #11
                      От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Сега ми кажи и че няма полицейски участък. Там трябва да идеш, иначе утре и тебе някой ще те вземе за вълк. Мен не ме учи какво да трия, оправи първо своите дела.
                      НЕ НЯМА.

                      Коментар


                      • #12
                        От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                        Съжаление колега. На мен са ми газили куче на 6 месеца пред очите, дори и не направи опит да спре Голфа. Смачка го, насука го под колелатата и замина. Аз се чудя, кучето ли да спасявам, в колата ли да влизам да го гоня. Ала нямаше к'во да се спасява, пък ключовете от джипа не бяха у мен.

                        Потъжих седмица и това е !
                        Полицията реагира, ама гледат да си измият ръцете с теб. Що не било на повод кучето, имало ли редовни документи...ала бала.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                          Ясен е прав, ако е трябвало или си можел да го пребиеш, докато ти обяснява, че му приличало на вълк. ( под силен стрес и моментна агресия, а не посфактум самооправство.) От тук нататък Ясен ти е показал законовата стъпка, трябва само да подадеш жалба и да проверяваш всеки ден, докато ти обърнат внимание. Ще претендираш освен за разходите, за закупуване и за отглеждане, дрсировка и т.н. Но не оставяй нещата така, да се оплакваш и да не правиш нищо. Наеми си адвокат и го съди за обещетение по споменатите разходи, едва ли нямаш приятели или роднини , които да не са свидетели с какво желание си го купил и отгледал това куче. Без да познавам и двама ви.( участниците в мероприятието) Бъди сигурен, че това го е направил от завист и трябва да си понесе последствията. Успх в борбата.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #14
                            От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                            Гледам,че темата е разчиствана,с риск да си навлека порицание искам да отбележа,че не е споменато при какви обстоятелства е застреляно кучето ... дали е в населено място или не ако е в населено място ... ловеца "гори". Ако не е в населено място а е на полето или в гора кучето носело ли е задължителните атрибути - визирам "прелката или т.н.спъвачка.Защото ако ги е нямало си мисля че попада под ударите на закона за лова,който доста ясно казва,че такова куче е скитащо.Друг е въпроса как няма да се различи помияр от кангал.Може да се провери дали същият ловец е имал разрешително за лов съответния ден.

                            Коментар


                            • #15
                              От: УБИХА МИ КАНГАЛА,КАКВО ДА НАПРАВЯ...

                              Напълно подкрепям колегата от горния пост!!!
                              Има си правила ама не вярвам да го е застрелял в населено място!
                              Последно редактирано от SaTaNaTa_83_stz; 27-12-11, 06:23. Причина: Допълниние
                              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                              "Mud Angels" Stara Zagora

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X