Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неудобните вещи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неудобните вещи!

    Изглежда науката "ергономика" е напълно изоставена..

    Купуваш си риза с джоб, като от началото на века, като се наведеш - мобилния ти телефон излита и се разпилява на парчета, ако го сложиш в джоба на панталона, не можеш да го извадиш при поставен колан... Като влезеш в банята, шампоаните падат, защото са с малки дъна, копчетата на уредбата са като за джуджета, а на дистанционното има такива функции, че прилича на управление на колайдер, но не можеш да откриеш къде се намалява звука..

    Единственното спасение е във военните и тактическите дрехи.. Аз ползвам тактическите 5.11 винаги знам, че химикалката е забучена на точното място в ръкава... Проблема е като трябва да се сменя "униформата" с други дрехи - определено виждаш разликата...

    Обкръжени сме от неудобни вещи, до ръба на търпимостта!

    Неудобни заради дизайнерски изгъзици... Закачам черпака, но понеже дизайнера е решил да се закача на кукички, без да искам събарям още 10 кухнески пособия!

    Постоянно се сещам за Т-34...

    Защо хората не искат неща, които работят просто и надежно, а налитат на най-големите кривотии и ненормалщини?!

    Сега младите носят едни гащи с изхлузени дъна, ако се наложи да се затичат, трябва да подскачат като кенгура, ама това поне е мода, защо производителите мъчат и нас - невинните?!

    Ако някой модератор прецени, нека премести темата, където и да е ...

    Може пък и само на мен да ми се струва света крив и недомислен!
    Последно редактирано от Volk; 18-06-10, 20:47.

  • #2
    От: Неудобните вещи!

    Абсолютно съгласен.Да я е...а и модата....
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      От: Неудобните вещи!

      Вземи мобилните телефони...

      Защо слушалките им винаги са от страната на дисплея, та да се намазва с мазнина и залива с пот, по време на разговора..
      Защо най-топлоотдаващият им елемент - антената е поставен най-близо до тялото? Кретени!

      Като искаш да си на ниво, направи реални проби, затова ИКЕА е станала име, защото шефа се е въртял из склада и е гледал недомислиците..

      Коментар


      • #4
        От: Неудобните вещи!

        Тая работа с джобовете на ризите ме е докарвала до лудост .Стигнах до там да ги нося на шивач да ми слагат велкро .
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          От: Неудобните вещи!

          T-34 в какъв смисъл го разглеждаш? Ергономичен ли е ?
          Антената на мобилните не е топлоотдаващ елемент.

          Коментар


          • #6
            От: Неудобните вещи!

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            T-34 в какъв смисъл го разглеждаш? Ергономичен ли е ?
            Антената на мобилните не е топлоотдаващ елемент.
            Т 34 го разглеждам като успех на простотата... Същото важи и за бомбардировача

            Неговият създател има девиз " Ако нещо е просто, значи е правилно!"

            Коментар


            • #7
              От: Неудобните вещи!

              Има по-запознати за Т-34 тук, само по спомен от разни филмчета... за екипажите е било ад, особено в жега или студ. Конструкторът му хванал пневмония докато го докара да го покаже на парада. Просто е бил евтин, съответно многоброен. Точно пример за неергономичност. Нали за това е темата? Естествено, никой не отрича плюсовете, светът не е черно-бял.
              Последно редактирано от Rabin; 18-06-10, 22:48.

              Коментар


              • #8
                От: Неудобните вещи!

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                ....
                Защо хората не искат неща, които работят просто и надежно, а налитат на най-големите кривотии и ненормалщини?!

                ...
                ААА не, хората искат, ама дизайнерите шя са нещастни ! Описано е и в стопаджията ( Всичко можеше да е далеч по-удобно , но пък трябват жертви за щастието на дизайнерите )
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Неудобните вещи!

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Защо хората не искат неща, които работят просто и надежно, а налитат на най-големите кривотии и ненормалщини?!
                  За хората не знам - аз съм маниак на тема ергономия - и налитам само неща, които работят просто и надеждно.
                  Не обичам да пазарувам - от 20 години нося един и същ модел модел дънки - прави с копчета - като намеря такива които ми харесват си купувам 3 чифта и така докато се износят... Същото с ризите...
                  Телефона отдавна си го нося в калъфка на колана - с капаче с магнит - хоризонтално. Нося го отдясно отпред защото отляво ми пречи на предпазния колан а отзад ми убива от облекалката на седалката.
                  Като започна да избирам костюм или обувки съм просто ад за продавача... Любимия ми случай, беше когато купувах куфарче за командировки - от тия с колелцата и разтягащата се дръжка - избрах го по миризмата вътре...

                  Истината е че трябва да се отбира

                  Коментар


                  • #10
                    От: Неудобните вещи!

                    Разглезени сме ! Хората са имали панталон и чифт тиранти навремето и са били щасливи от паница леща ! Сега сме обградени от миксери , фритюрници , говорящи прахосмукачки и кабели . Радиовълни препускат бясно във всички посоки пренасяйки безмислена информациям а ние страдаме и скучаим.
                    А на човек му трябва дреха, цвърчаща пържола и гола жена.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Неудобните вещи!

                      Първоначално публикуван от sir Borko Преглед на мнение
                      А на човек му трябва дреха, цвърчаща пържола и гола жена.
                      Първото, при наличие на третото, е ненужно.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Неудобните вещи!

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Първото, при наличие на третото, е ненужно.
                        ... освен, ако не е скандинавка и е много студено...
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          От: Неудобните вещи!

                          Майтап си правите вие, но аз мога да ругая дизайнерите и инженерите още 3 страници след Volk и пак ще се сещам за още глупости. Жената, благодаря, ще си я съблека и сам, но към всичко останало нямам подобни задължения.

                          И да, въпрос е на проби и мислене. Простите и работещи неща не е задължително да са измислени просто.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Неудобните вещи!

                            Времената се смениха....сега на Жените им трябват....можещи мъже,но темата е за друго....Та панталоните....с голям зор си намирам такива,дето талията не им минава по средата на дЪ-то, защото това понякога си е грозна гледка, пък и колко са удобни и практични....
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Неудобните вещи!

                              Съгласен съм, но това са нещата от съвременния ни живот. Модните течения- също! Няма място за абсолютни отричания. Не вярвам плюещите по прахосмукачките да метат с "търнометката", защото е надеждна да пращат писма с гълъби, за да няма радио-вълни и да си светят с газеницата (която, всъщност, след прочитането на една друга тема, не знам дали не се казва "гасеница"). Хората от "навремето" не са имали избор. А сега има. Отричаме някои "неща", но същевременно ги ползваме. Промяната е единственото сигурно нещо. Айде, убивайте ме!
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X