Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюция или..нещо друго?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Еволюция или..нещо друго?

    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
    Аз пък не съм го чел... нагарча ми...
    Аз пък когато го четях - докъм 15-16год възраст - ми беше много интересен. За сега, да кажа: Нагарча - ще е много силно. Смешно ми е.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Еволюция или..нещо друго?

      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
      Не знам какво се смята, но по източното крайбрежие на Азия (където Евразия потъва в мантията) се е изгубила площ колкото атлантическия океан...Който смее да твърди, че знае как е изглеждала тая площ - определено е пълен шарлатанин...
      Ами да речем, че съм шарлатанин, но мога да кажа, че там потъва окенака кора от дъното на Тихи океан. Ако Атлантида (вече ще го ползвам като сборно понятие), е била на дъното на океана си е заминала, ама доста по-лесно биха живели хората на континента, все пак дишаме с бели дробове.
      А тук става интересно за пореден път как, човек вижда и приема неща които му изнасят и отхвърля такива които не. Докато са намерени фосили на "неопределени" животни от типа на снясяща яйца "видра", то плейттектонката категорично обеснява само рифтинга и спрединка, но не и субдукцията. Тя се само хипотеза, тъй като при спрединг се увеличава площа на дадена плоча, то логично някъде да се конпенсира. Ама къде се случва това не е доказано

      Коментар


      • От: Еволюция или..нещо друго?

        Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
        Ами да речем, че съм шарлатанин, но мога да кажа, че там потъва окенака кора от дъното на Тихи океан.
        Хвана ме...

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Аз пък когато го четях - докъм 15-16год възраст - ми беше много интересен. За сега, да кажа: Нагарча - ще е много силно. Смешно ми е.
        Нагарча - в смисъл, че е толкова сладникаво, че нагарча.
        Смешно е горе долу същото...

        Коментар


        • От: Еволюция или..нещо друго?

          Има едно детско филмче. Заглавието му е "Титан". Качествена анимация, научна фантастика, донякъде екшън... Там се експлоатира идеята за ноевия ковчег и пренасянето на живота където и да е по вселената.
          Намерени стари фосили има. И не само човешки, ами и на видове ,смятани за митични. В историята на човечеството се е обособило едно направление, така наречената "алтернативна история". Базира се на хиляди находки на фосили и факти умело укривани и методично унищожавани, които биха сринали официалната наука и биха катурнали доста професорски глави. НА базата на тяхното изследване се изясняват доста неща за нашата цивилизация. Много учени по света се борят тя да стане легална и основна идея за развитието на хората
          диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

          Коментар


          • От: Еволюция или..нещо друго?

            Възможно е, еволюцията да е настанала на планетата ни когато нашата планета е била млада, под въздействие на нещо което е необяснимо, бог, свръхразум или мнаго развита цивилизация. Но токо от самосебе си, мъртвата материя не може да еволюира.

            Коментар


            • От: Еволюция или..нещо друго?

              Първоначално публикуван от чудещ се Преглед на мнение
              ... мъртвата материя не може да еволюира.
              Слабо си запознат с "мъртвата" материя.

              Коментар


              • От: Еволюция или..нещо друго?

                Може , еволюцията и възникването на "живата материя" са преки следствия от фундаменталните физични закони.


                Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                Коментар


                • От: Еволюция или..нещо друго?

                  Чак много преки не са. Както всяка част от познанието, и тази си има неясни моменти и неща известни само по принцип.

                  Но към момента изглежда да са следствия.

                  Коментар


                  • От: Еволюция или..нещо друго?

                    Когато бях ученик, ни учеха че трябвало много време за първия етап от възникването на живота. Скоро (преди няколко години) мярнах съобщение, че група учени са си играли на пресъздаване на началните условия (земята преди възникване на живота) в лабораторен експеримент ... оказало се че май не е било необходимо чак толкова много време. Е нищо не е изпълзяло от казана, но са се образували доста сложни органични молекули, които са в основата на живата материя (такава каквото на нас ни е известна). Предполагам след като поизучим други планети ще започнем да формулираме каква комбинация от условия е необходима за да се получи "жива" материя.Това разбира се не е достатъчно - трябва да има и "мутагенен" фактор който да разбърква супата и да подържа еволюцията. Тоест ще е необходимо и комбинация от условия, които да подържат еволюцията след като се е появил живот ... Според теорията въглеродът (който е в основата на земния живот) не е единственият химичен елемент който може да създава дълги и сложни "органични" молекули. Но е най-подходящ за земните условия. Ще напиша едно смело предположение (понеже сме на прага да се случи) - На Марс ще открият сложни "органични" съединения и вероятно следи от/или "органичен" живот. Сега доколко ще е подобен на земния ми е загадка. Ще бъде интересно.
                    Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                    Коментар


                    • От: Еволюция или..нещо друго?

                      Как работи "еволюцията", някой чуства ли се способен да обясни или поне да посочи линк за самообразоване?

                      Ще дам пример.

                      Има множество растения, които с помоща на еволюцията са постигнали уникални прилики с точно определени насекоми.

                      Забравих точното име на растението и на насекомото, но приликата с женското на това насекомо е над 95%, толкова са близки, че всички мъжки насекоми се опитват да се копулират с това растение.

                      Размер, форма, цветове, всичко по растението е 1 към 1 с женското насекомо, но най-шокиращото за мен е следното.

                      Когато мъжкото насекомо кацне на растението и опита да се сноши, чашката на цвета има нещо като пантичка с точната дебелина и якост за да може леко да се наклони и под тежеста на мъжкото насекомо да се постигне опрашване.

                      Как аджеба еволюцията на едно растение БЕЗ зрителни сетива, БЕЗ сетива за тежест/натиск може да постигне същите цветове, същите размери и точната якост съответстваща на теглото на мъжкото насекомо, акъла ми не стига да си го обясня...
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Еволюция или..нещо друго?

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Как аджеба еволюцията на едно растение БЕЗ зрителни сетива, БЕЗ сетива за тежест/натиск може да постигне същите цветове, същите размери и точната якост съответстваща на теглото на мъжкото насекомо, акъла ми не стига да си го обясня...
                        Ама то растението не контролира еволюцията си, за да ги мислиш в този ракурс нещата. Просто тези екземпляри, с които не става тази работа, не са оставили поколение. Само другите.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Еволюция или..нещо друго?

                          Не е ясна много работата. Дори и учените като стане въпрос за произход от неживо към живо не смеят да говорят /или поне не всички/ категорично.
                          Който е учил цитология и биохимия знае колко са сложно координирани процесите в една клетка.То си е цял завод ,даже заводът е много прост за сравнение. Нещо малко да се обърка и отива на кино.Живото не е една супа от аминокиселини и мазни капки.

                          Коментар


                          • От: Еволюция или..нещо друго?

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

                            Има множество растения, които с помоща на еволюцията са постигнали уникални прилики с точно определени насекоми.


                            Размер, форма, цветове, всичко по растението е 1 към 1 с женското насекомо, но най-шокиращото за мен е следното.

                            .
                            Не е ли обратен процеса...........
                            (мимикрията обективно по добре се прилага от мацките(женските индивиди).
                            http://www.onenat.org/uploads/docs/U...28.07.2017.pdf мого от цветовете на орхидеите са "близки" до насекоми.
                            Последно редактирано от petkov_bb; 09-03-19, 10:03.

                            Коментар


                            • От: Еволюция или..нещо друго?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Слабо си запознат с "мъртвата" материя.
                              Човекът само като че ли има прост проблем с кокошките )))
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • От: Еволюция или..нещо друго?

                                Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                                Човекът само като че ли има прост проблем с кокошките )))

                                Какъв е проблемът с кокошките? Ако е ​онзи проблем - шопската мъдрост отдавна е дала решение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X