Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Както върви темата до довечера заплатите ще ги докарате до 25 000лв. И то чисти.
    Дерзайте, а Терзиев след като наеме първия си работник да покаже фиша му!
    Ми що не. Ако някой работник ти докарва $48k приходи на месец и основният разход е ФРЗ ти няма ли да му дадеш 25 хил. лв. чисти?

    Ех, тоя дядо мраз, няма почивка....

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Ми що не. Ако някой работник ти докарва $48k приходи на месец и основният разход е ФРЗ ти няма ли да му дадеш 25 хил. лв. чисти?

      Ех, тоя дядо мраз, няма почивка....
      Не, няма... (макар, че въпроса не е към мен) Веднага ще ти кажа, без да съм/бил работодател... 24-48к или 25-50к все тая...
      Но пък и съотношението 800-1200 лв към-то 48$... е...

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        То не е навсякъде, но точно парадокса е, че където учителите си вършат съвестно работата, им пада финансирането.
        И лошото е, че и на пазара на труда у нас, в много браншове не е от значение колко истинско е образованието на кадрите.
        Утре ще кандидатсваш за работа, с още десет човека с фалшиви дипломи, и пак ще вземат някой с връзки, щото на повечето не им е важно колко ще може да работи.
        Направо в "десятката" .....
        В три изречения ,основни "азбучни" истини.
        Нищо обаче не е случайно. Дипломираните примати имат реализация само и единственно в държавната бюрокрация.При частника няма как да мине номера с "дипломата".
        Онази част, която не може да се уреди е на "плантациите" в Европа-ягоди,малини,"трънки и капини",стоителство,и т.н. ..............
        И след такова "производство" на кадри и опорочена "селекция" в държавната машина.....какво да очакваме от политиците...................и каква да е държавата?

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          и каква да е държавата?
          Един бръз поглед тук и тук или как така хем нещата отиват на добре, хем на зле...

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Направо в "десятката" .....
            В три изречения ,основни "азбучни" истини.
            Нищо обаче не е случайно. Дипломираните примати имат реализация само и единственно в държавната бюрокрация.При частника няма как да мине номера с "дипломата".
            Онази част, която не може да се уреди е на "плантациите" в Европа-ягоди,малини,"трънки и капини",стоителство,и т.н. ..............
            И след такова "производство" на кадри и опорочена "селекция" в държавната машина.....какво да очакваме от политиците...................и каква да е държавата?
            Не е само в държавната бюрокрация, и в голяма част от някои частни фирми го има.
            Вариантите са няколко. Примерно разни представителства на огромни световни концерни, с калпав контрол и слаби изисквания/очаквания тук. Разни фирми имитиращи някаква дейност за парлама, пране на пари и пр. Други пък със сигурни доходи, печелещи винаги лесно държавни поръчки, нямат нужда от ресурси за реална борба с конкуренцията...щото реално са без конкуренция.
            При нашата шуробаджанащина, и частника не винаги просперира заради собствени (на фирмата) качества.
            И пак заради шуробаджанащината, хора на ръководни позиции в големи фирми, назначават некадърници, стига това да не им бърка и на тях директно в джоба. "Ай, 'земи братчеда, има нек'во ви'шО, па той ще се научи там каквото трябва...". И за някои позиции някои лешпери се научават на най-основните дейности...докато не дойде момент най- малкото да станат за смях.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              Не, няма... (макар, че въпроса не е към мен) Веднага ще ти кажа, без да съм/бил работодател... 24-48к или 25-50к все тая...
              Но пък и съотношението 800-1200 лв към-то 48$... е...
              Другаде е Дядо Мраз. Ако създаваш еднолично продукт за $12к на седмица, то за година създаваш $576k или близо милион лева на година. Колегата по форум трябва да е истински гений и то доста високопродуктивен. А дано, ама ...

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ...Разни фирми имитиращи някаква дейност за парлама, пране на пари и пр. Други пък със сигурни доходи, печелещи винаги лесно държавни поръчки, нямат нужда от ресурси за реална борба с конкуренцията...щото реално са без конкуренция...
                Това са си едно към едно, държавни предприятия (и назначени бизнесмени).
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Това са си едно към едно, държавни предприятия (и назначени бизнесмени).
                  Съгласен, може и така да се каже. Има ли бюджет за усвояване, без постиженията на кадрите да влияят пряко върху него, нещата си се случват като в държавно предприятие.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Mного се злоупотребява с тая производителност. Поне в моя занаят работим доста по-производително от западните си колеги. Последните си имат 1 час обедна почивка, половин час следобедна, а в петък за обяд всички си заминават. Туй за ниската ни производителност са мантри да ни юркат за без пари...
                    Не е лошо да си избистриш понятията. "Ниска производителност на труда" не значи, че те мързи, не работиш, пушиш цигари, пиеш кафета и си бараш макарите. Най-близкото обяснение е "правиш излишни движения", "безсмислен труд кипи".Точно там е трагедията-работиш два пъти повече от швабата(като време), с два пъти по-високо темпо, а резултата ти е два пъти по-слаб(като краен продукт)... И вината съвсем не е твоя. Тя е на ония който организира работния процес...
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Емо най-вероятно не е виновен човека организиращ работния процес -той толкова си може- а началника който го е назначил и не взема други решения.

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Все тая кой виновен,най-обичам 5 пъти да се разходи за да ми вземе порьчката,да ми донесе кафе,да ми донесе захар,д ми донесе сметана и да ми се довлачи с льжичката,после да ме пита как съм и да чакам за сметката 15 минути.......и това за едното кафе,хвани я за нещо по-сериозно и гледай шоу.

                        Мьрди с все шефа си,после ПАре нЕма,е па от едно кафе з половин час милионер не се става,като му направиш забележка те гледа на мензис все едно аз сам трябва да си направя кафето,че и двойно да го платя.

                        Просто.......като кафе с лъжичка захар
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ...най-обичам 5 пъти да се разходи за да ми вземе порьчката,да ми донесе кафе,да ми донесе захар,да ми донесе сметана и да ми се довлачи с лъжичката...
                          Много добър пример.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Хаха - напълно съм съгласен с Босето...
                            Вероятно една от причините е и това, че всеки се захваща от всичко тук...
                            Сервитьор - ами то е лесна работа... Поне така си мислех на времето...
                            Съпругата ми бе завършила такова средно образование и бе работила 2 години същото заедно със съученичка в ресторант на бащата на съученичката докато следваше...
                            В ресторанта, където работеше съпругата обикновено бяха 3-4 човека с готвачите... Сервитьор/барман (или двете заедно на смяна, ако имаше много народ), готвач и евентуално - помощник готвач... Сервитьорите влизаха и в кухнята ако се налагаше. През 90-те ресторантът бе хитов и понякога имаха и 80-90 човека особено за вечеря... Обслужването бе бързо. Празни ходове? Нямаш време за такива
                            Приятел има ресторант в 'Северозапада', та сравняваме 'постановката'... Лятото - 5-6 сервитьора. Ама нивото друго - те никога не са учили за такива (в средното училище съпругата е разправяла, че освен етикет, са тренирали постоянно с чиниите, пълни с вода - как да се разпределят и колко чинии например супа можеш да носиш на един ход)... Та сме стигали до абсурда да казвам на сервитьора 'донеси една кола', а той 'момент - хвърчи до бара (доста голям вътрешен двор на ресторанта), взема тефтерчето и идва обратно за да запише 'поръчката' Сигурен съм, че на края на деня е скапан от работа (и то - напълно реално) - при толкова безсмислени празни ходове няма как да е иначе....

                            Друг фактор - работели сме доста със западняци по ремонт на техника... Те не гледат толкова на дребно нещата. Вижда нещо го съмнява - директна смяна. Да, нашенският майстор може да го ремонтира и да спести пари, ама ще загуби доста време... А времето също е пари...
                            Случвало се е да 'спестяват' 10х.$ докато се мъчат два дни да го оправят, а не отчитат, че само престоя на кораба е 60х$/ден
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ...Мьрди с все шефа си,после ПАре нЕма,е па от едно кафе з половин час милионер не се става,като му направиш забележка те гледа на мензис все едно аз сам трябва да си направя кафето,че и двойно да го платя...
                              Чудесен пример ( щото е лесно смилаем) , който потвърждава законите на Пазарната икономика .

                              Значи ясно е че Боса втори път у това кафене нема да влезне . Също и всички други подобни клиенти ( на които не им харесва обслужването ) .
                              От тук нататък какво следва като "кяр за чорбаджията" е според зависи .

                              1. Ако кафенето е селско , или в малко населено място , където хората си познават и кътните зъби -клиентелата ( евентуално ) ше намалява все повече , доде чорбаджията с такъв "мениджмънт" фалира. Ако е решил все пак да му съществува бизнесът - една от логичните стъпки е да си назначи ( както спомена Жоро Бавнопътуващия) компетентни сервитьори . Отделен е въпросът , че щом са компетенти (завършили съответното училище ) требе да им дава по- високи заплати - да речем : 4000 достойни лв. на месец , както предлага нашия IT специалист Иван Терзиев.

                              Автоматично в такъв случай цената за 1 кафе със сметана ше скочи от 80 стотинки на 6 кинта . При тази ситуация ( на Боса може и да не му пука, важното е че кафето е хубаво ) местните клиенти ше възкликнат спонтанно : "Баси ! Че то като у центъра на Виена , бре ! Бал съм го и кафето , да си го пие чорбаджията ! " ... и аре пак фалит ! . При все компетентния персонал .

                              2. Ако кафенето е на морето , сезонно - то такива като Боса под път и на път . Утре ше влезат други , дето не са се преебали . Ама "летовници за преебавка" - достатъчно за сезона . И догодина - пак така . Така че чорбаджията е на кяр и със случайни сервитьори

                              ... та изводите си ги правете сами , ама не е лесно . Хем с едно кафене , пък какво остава за фабрика с 200 души работници , ДМА за милиони , конкуренция , хищници от инспекцията по труда , хе-и , пожарни , еко защитници , нап , даЙ и куп още знайни и незнайни гладни човечЕта от чиновническата армия , както и буквална борба с нормативните уредби , периодично променяни , допълвани и бъкащи от противоречия от "най- високо ниво" . ...

                              ПС. Всичко туй - у нашенско . В слънчева Калифорния не знам как е , но тя и не е предмет на настоящата тема.
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 04-06-18, 09:40.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Владо, примера ти не е коректен.Ако сервитьорките са компетентни, две ще се справят на мястото на десет без да са по-натоварени(щото спестяваме пет излишни движения на поръчка, респ. пет пъти повече обслужени клиенти) и ето ти го ръста на заплатата, без ръст на цената.Отделно, че и Боса (като клиент) ще им пусне някоя кинта отгоре, щото е доволен и щастлив.
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X