Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Човешката коса електропроводник ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Човешката косата електропроводник ли е?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Хммммм, ...

    Въздушни линии, зимно време с буря - потенциалът на "нулата" спокойно може да е като на съседната (различна от твоята) фаза.

    Даже без буря става понякога.Играл съм го на живо със ято патици.Скъсали нулевия проводник от трафа и оплетките на меките връзки на бойлерите почват да светят.

    Коментар


    • #92
      От: Човешката косата електропроводник ли е?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Тоя съм го минал и аз, ама преди това и ТСЕ. Попов.
      Поздрави!

      п.с. Ще те търся след нова година, да си хортуваме за солари.

      Коментар


      • #93
        От: Човешката косата електропроводник ли е?

        Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
        Даже без буря става понякога.Играл съм го на живо със ято патици.Скъсали нулевия проводник от трафа и оплетките на меките връзки на бойлерите почват да светят.
        Да де, но става и без да се къса нулата.

        Коментар


        • #94
          От: Човешката косата електропроводник ли е?

          Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
          Даже без буря става понякога.Играл съм го на живо със ято патици.Скъсали нулевия проводник от трафа и оплетките на меките връзки на бойлерите почват да светят.
          Ясен, вероятно имаше предвид, че в случая, вместо фаза и нула - около 220 Волта, ще има две фази - около 380 волта.

          При теб случая е друг. Оплетките светят, щот корпусите на бойлерите са занулени, а тръбите на водата са метални и "заземени". И кат ти пролипсва "нулата" оплетката става "нула".

          По горе съм написал какво е решението.
          Последно редактирано от krasimir.n; 28-12-16, 18:30.

          Коментар


          • #95
            От: Човешката косата електропроводник ли е?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ай ся, виЙ инджИнер ша мъ изкарати Някога беше элитен техникум имени В. И. Ленина, сега е още по-елитен, ама не било техникум и се казвало Джон Атанасофф
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #96
              От: Човешката косата електропроводник ли е?

              Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
              Моя беше "Ленин". ОТЕТ "Ленин" - Пловдив.
              Ама нивото беше доста сериозно.И ми се струва почти невъзможно негов възпитаник да плещи такива глупости.
              Да плещи не знам, но точно негов възпитаник захрани трифазен компресор, връзвайки жълто-зеления кабел за фаза. В ТЕТ-а били учили, че черният е нула. И се чудеше защо защитата на компресора изключва след няколко секунди. Добре, че никой не се беше сетил да пипне нещо друго освен пластмасовото копче за включване...
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • #97
                От: Човешката косата електропроводник ли е?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Абе кой беше тоя техникум Ленин?
                Че аз помня Киров, Попов, Ботев, Сталин, Ворошилов
                Еее, такъв въпрос от теб не съм очаквал !

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Ай ся, виЙ инджИнер ша мъ изкарати Някога беше элитен техникум имени В. И. Ленина, сега е още по-елитен, ама не било техникум и се казвало Джон Атанасофф
                Гагич, аз ли бъркам или ти не знаеш къде си бил УПК ?!

                Отивате до МОЛа на Стамболийски и Опълченска, заставате пред него на тротоара от към Стамболийски, но с гръб към сградата, и на отсрещната сграда, мисля че още си личат отпечатъците от старият надпис "Ленин" над входа на техникума.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #98
                  От: Човешката косата електропроводник ли е?

                  Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                  Да плещи не знам, но точно негов възпитаник захрани трифазен компресор, връзвайки жълто-зеления кабел за фаза. В ТЕТ-а били учили, че черният е нула. И се чудеше защо защитата на компресора изключва след няколко секунди. Добре, че никой не се беше сетил да пипне нещо друго освен пластмасовото копче за включване...
                  Верно се "поизхвърлих", "възпитанници" - всякакви........

                  Между другото, заземителните шини в "някои уредби" се боядисват в цвят - черно .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Човешката косата електропроводник ли е?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Гагич, аз ли бъркам или ти не знаеш къде си бил УПК ?!

                    Отивате до МОЛа на Стамболийски и Опълченска, заставате пред него на тротоара от към Стамболийски, но с гръб към сградата, и на отсрещната сграда, мисля че още си личат отпечатъците от старият надпис "Ленин" над входа на техникума.
                    Бъркаш, другарю. СТАЛИН е пишело на "срещу мола" на "Стамболийски". Образцов механотехникум "Сталин".
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                      Верно се "поизхвърлих", "възпитанници" - всякакви........

                      Между другото, заземителните шини в "някои уредби" се боядисват в цвят - черно .
                      Абсолютно съм съгласен, че нивото беше изключително сериозно.... но по мое време оно... Все пак става дума за кабел 3*4 + 2,5кв.
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Бъркаш, другарю. СТАЛИН е пишело на "срещу мола" на "Стамболийски". Образцов механотехникум "Сталин".
                        Едни му викат така, други така.

                        Може, ше проверя, ама офлайн когато мога, а и сега не ми е удобно да звъня за справка.

                        P.S. През моя живот култа към личността беше заклеймен, та не се сещам за нещо поне от '80-те насам именувано Сталин, та и механотехникума също.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                          "Точно овъгляването е начинът по който най-различни технически изолатори умират."
                          ми много не съм навит .. Баш при прегаряне се губи проводимост .
                          Ако пишеш за "метализация" на повърхностите -съм съгласен .
                          Даже мога да разправям и да показвам белези от "овъглени" неща - 10 мин "бяла река" в очите - после ...не мога да се изпикая сам 3 дни .
                          Ръцете с мехури по-големи от ръцете.

                          Та косата де -ако си бачкал цял ден като улав - следва да си потен от-до .
                          Нормално е с повишаване влажността на тялото , кожата, и съответно замърсяване на косата , при контакт с фаза(коса) и зануляване (крака) да получиш една гърчавица.

                          Коментар


                          • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                            Сталин е механото срещу моло

                            иначе те ви ленина:

                            Току виж младежа на снимката е Готлиб?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tn_20150422_131320.jpg
Прегледи:1
Размер:186.3 КБ
ID:5739117
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Едни му викат така, други така.

                              Може, ше проверя, ама офлайн когато мога, а и сега не ми е удобно да звъня за справка.

                              P.S. През моя живот култа към личността беше заклеймен, та не се сещам за нещо поне от '80-те насам именувано Сталин, та и механотехникума също.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MechanoT.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5739116

                              Сега успешно са заличили надписа. През 80-те години твърдо си седеше очертано от събрана мръсотия под махнатите с неособено старание букви "СТАЛИН" след оставените букви "Образцов механотехникум". И всички така си му викаха, вкл. и учениците: "Уча в Механото. Там, Сталин, де, знаете го!".

                              В 1949 г., с постановление №942 на Министерския Съвет, всички средни специални училища се преименуват в "техникуми". През учебната 1948/49 г. то става "техникум Сталин".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                                Знам, че ще е много смешно, но преди време беше "офазил" бойлер два етажа под мен. Усещах го от дни но не го намирах при мен. Един прекрасен ден, в опит да пусна "една вода", несъзнателно бях пипнал душа...и при достигане на струята до водата в чинията направих най-невероятния арт от струйки араунд ми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X