Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Човешката коса електропроводник ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Човешката косата електропроводник ли е?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Точно колкото и I=V/R е закона на Ом и показва нещо смислено
    Законът на Ом, както всеки физичен закон, е валиден в някакви рамки и с някаква точност. Формулата си е съвсем смислена, особено ако уцелиш буквите.

    Коментар


    • От: Човешката косата електропроводник ли е?

      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
      Не си съвсем прав .
      Определено си стигал само до напрежение 20 kV
      Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
      Забеляза ли, че не съм уточнил въздушно или подземно ? И съм дал по малко и от двете. Иначе си прав, стигал съм до 110 кв , без разлика от 6 кв, но само подземно.
      Какво значение има дали е подземно или въздушно? Причината за свързване на звезда при ВН е по-ниското напрежение от там по-евтина изолация, която при такива напрежения става скъпа.
      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
      Аз лично , не съм виждал "триъгълник" на напрежение 110, 220, 400 кV.
      Та ми е любопитно...
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Човешката косата електропроводник ли е?

        Формулата върши работа, но закона на Ом е малко по-различен от тая формула.
        Вероятно дори в техникумите се учи, щом аз го знам.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Човешката косата електропроводник ли е?

          Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
          Аз лично , не съм виждал "триъгълник" на напрежение 110, 220, 400 кV.
          Та ми е любопитно...
          Да бре, така е. Имах предвид три фази и толкоз когато се захранва подстанция. Ясно е че в триъгълник е първичната, звезда вторичната намотка на трафа. Нали уж говорехме за човешкият косъм състав и свойства та се обърках.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Човешката косата електропроводник ли е?

            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
            В моята баня - "нищо" няма да последва.
            Замисли се за "твоята" !
            Сериозно!
            Щото си с PVC водопроводни тЪрби, нали?
            "Зануляване" и "заземяване" са две различни неща, продължавам най-отговорно да го твърдя.
            И разликата между "нулата" и "земята" варира от 15 до 40 волта.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Човешката косата електропроводник ли е?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Щото си с PVC водопроводни тЪрби, нали?
              "Зануляване" и "заземяване" са две различни неща, продължавам най-отговорно да го твърдя.
              И разликата между "нулата" и "земята" варира от 15 до 40 волта.
              Спри се! Мога да ти покажа при мен в лабораторията и над 100V с мултицета.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                Колко трябва да е? Гагича да вика жичка, а той да каже ще вика ли енергото или е вътре акото.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                  Човешкия косъм и епидермиса на кожата са изградени от кератин-това по темата!!!
                  Сухата човешка кожа/особено омазолената/ има 15000 ома съпротивление,сухата коса още повече.Човешката коса като всеки белтък е силно хигроскопична и когато е мокра е чудесен проводник.Мокра и обезмаслена-лоша комбинация.Изпотена кожа-очень плоха-има и електролити.С мокри ръце не се пипат ел.уреди,ключове,щепсели,контакти.Осветлението се прекъсва по фаза...да не светнете като си сменяте крушката.Дебелите каучукови подметки само помагат.По внимателно със сешоарите и пресите за коса,тостери,конвектори.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Едни интересни сини светлинки пред очите се забелязват При хора като мен, де. При някоЙ други се забелязват и гърчове и викове "Ох, бох!". Това едно време. Откакто надебелях, не съм пробвал (щотоу може да съм станал "по-електропроводим" ). Ти сериозно ли твърдиш, че нулата на НАГРЕВАТЕЛЯ на бойлера е вързана на корпуса (и то на казана на бойлера) ?!

                    Провери си дали "нулата" ти е "нула". Притегни я в апартаментното табло (ако можеш и в общото). Когато си сигурен за нулата. Вземи един волтметър и виж потенциалната разлика (напрежение) между душа и нулата.( Прочетох , че вече си го правил).

                    Тръбите за водата са изолирани ? - Душа ти е вързан с бойлера, с метални връзки. Имаш пробив в нагревателя и в зависимост от това в коя част на нагревателя е - ще имаш потенциална разлика (напрежение) между металните части и нулата.
                    Това при незанулен бойлер. Ако бойлера е занулен, при определена потенциална разлика(заради пробив на нагревателя) , ще протече достатъчен ток задействащ предпазителя на веригата на бойлера.

                    Коментар


                    • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      И разликата между "нулата" и "земята" варира от 15 до 40 волта.
                      Ако в някоя инсталация на 220V разликата между нулата в контакта и нулата в таблото, където е вързана към земята, е повече от 10-ина волта, въпросната инсталация е най-малкото за сериозна рехабилитация, да не кажа нещо повече. При 40 волта имаш 20% загуби само в единия проводник. Тури още толкова и в другия, па после сам се сети какво ще стане.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Ти сериозно ли твърдиш, че нулата на НАГРЕВАТЕЛЯ на бойлера е вързана на корпуса (и то на казана на бойлера) ?!
                        Аз съвсем сериозно твърдя че корпуса на нагревателя в е вързан към корпуса на бойлера, а той към нулата, към която е вързан и единия край на нагревателя. Това а на всичките соц строителства с двупроводна инсталация.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Спри се! Мога да ти покажа при мен в лабораторията и над 100V с мултицета.
                          Оттам нататък според Ом(а) е само въпрос на съпротивление (там сухи или мокри ръце, дебели подметки или бос крак) за да имаме "бум-тряссс" или само светлинки пред очите
                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Колко трябва да е? Гагича да вика жичка, а той да каже ще вика ли енергото или е вътре акото.
                          Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                          Провери си дали "нулата" ти е "нула". Притегни я в апартаментното табло (ако можеш и в общото). Когато си сигурен за нулата. Вземи един волтметър и виж потенциалната разлика (напрежение) между душа и нулата.( Прочетох , че вече си го правил).

                          Тръбите за водата са изолирани ? - Душа ти е вързан с бойлера, с метални връзки. Имаш пробив в нагревателя и в зависимост от това в коя част на нагревателя е - ще имаш потенциална разлика (напрежение) между металните части и нулата.
                          Това при незанулен бойлер. Ако бойлера е занулен, при определена потенциална разлика(заради пробив на нагревателя) , ще протече достатъчен ток задействащ предпазителя на веригата на бойлера.
                          Спокойно! В апартамента нЕмам бойлер, имам 2 бр. на вилата, ама я е строЙл дЕдо ми, електрифицирал навремето Съдебната палата и Зала "България" (последната и климатизирал през 1930-и-някоя си г., доскоро журналята мрънкяха по медиЙте, че много бучели климатиците модел 1929 г.), та на вилата ел.-инсталацията е трижична . Верно, с хартиена обвивка на кабелите ама в онези гОдини туй е било по-доброто от текстилната оплетка, дето щеше да е изгнила досега.
                          Туй със звездите пред очите съм го изпитвал в казармата - тръгваш да пиеш вода от чешмата направо с уста или от подложена под струята ръка и "др-др-з-з-з-з-з-з" - звезди посред бял ден.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                            Гагич, звездите ги има именно защото ти я няма "нулата" на корпуса, а не защото я има. Заземяване и занулаване е ясно, че са различни неща, но при липса на заземителен проводник се използва нулевия.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Гагич, звездите ги има именно защото ти я няма "нулата" на корпуса, а не защото я има. Заземяване и занулаване е ясно, че са различни неща, но при липса на заземителен проводник се използва нулевия.
                              Добре, де видОх и схема из интернето:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00001.7427.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5739149
                              Ма не бех виждАл, казах по-горе, че на вилата ми са свързани по друг начин - от корпуса си отива в трети кабел - "земя", не в "нула" и това е от 1939 г. инсталация.
                              И пак нямаме директно вързана за корпуса "нула" (не на картинката, а по принцип). Нулата си отива в единия край на реотана на нагревателя, а корпусът е "занулен" за същия кабел.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Гагич, звездите ги има именно защото ти я няма "нулата" на корпуса, а не защото я има. Заземяване и занулаване е ясно, че са различни неща, но при липса на заземителен проводник се използва нулевия.
                                Още повече че при всички табла на ЕРП има заземяване по дефолт!
                                Цялата ми къща е с двужилна инсталация,но заземена чрез зануляване!
                                Още не ме е прал тока като пия вода от чаша!Ах забравих че не пия вода от чешмата!И като се къпя не ме жилка тока по раничките на мъдете,щото и газовия котел е заземен ч/з зануляване!
                                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X