Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Човешката коса електропроводник ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Човешката косата електропроводник ли е?

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Ако марката е тази за която си мисля и съвсем случайно работя за нея си много в грешка. Конкретно при бойлерите въпросната марка е вече 4-та по производство в Европа с тенденция за топ 3, като тази година произведе над 800 000 бойлера, тъй като втората линия беше готово и стартира пролетта, а едната линия има капацитет "само" 600 000бр.. За догодина плана е над 1 000 000 бр., като с тези темпове на растеж след още 1-2год. ще трябва пак разширение.
    Тъй де, и се правят колко да изкарат гаранцията. После нов.
    Та в поредния спам - скоро изхвърлих два 20 годишни Щибела 100 литрови хоризонтални. Не защото не работеха
    или са протекли, ами вкарах трифазен проточен 24КВ.
    Та сега топла вода - без ограничение, дори и ТЕЦа да е в профилактика.
    И по темата - със занулени нагреватели бяха.
    Идеята бойлер или печка да се включват през контакт никак не е добра!

    Коментар


    • От: Човешката коса електропроводник ли е?

      Пенчо, напълно си прав, но сега е такава реалността.
      За да си конкурентен на пазара, и да може да продаваш(при това сериозни количества)-продукта ти трябва да е масово достъпен. Евтин де...
      А с качество което да накара бойлера да държи 20-30 години без да споменава за себе си-цената ще скочи дотолкова, че стоката ти да минава за бутикова.

      И не е само до бойлери и машиностроене. С всичко от живота е така. Винаги е било, но откак китайците надигнаха глава-започнахме да го разбираме и ние.

      А Гагича да ме извинява, ама ТЕСИ никога не са произвеждали другаде освен в Шумен. И Смядово де, те фирмите на братя Кюркчиеви са си с произход от Смядово.
      Това което е наблюдавал да се стоварва от кораб ли беше, или от камион може да е и върната продукция поради рекламация, дефектни бойлери, заменени в гаранцинния срок, или още 100 други причини, и незапознатите могат да решат, че се внасят от Китай.

      Ма кой съм аз, та да давам акъл...

      Извинявайте за спама, ама тя цялата тема е спамерска, макар и много полезна и с доста добри мнения от сериозни енергаджии.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Човешката коса електропроводник ли е?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        ...Това което е наблюдавал да се стоварва от кораб ли беше, или от камион може да е и върната продукция поради рекламация, дефектни бойлери, заменени в гаранцинния срок, или още 100 други причини, и незапознатите могат да решат, че се внасят от Китай.
        Да-а-а-а, стана като в стария виц: "Не били компютри, ми компоти и не сме им ги продали, ми ни ги били върнали". 1
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Човешката коса електропроводник ли е?

          С радио не се наемам да споря.

          Хеле пък с юрист.
          Да ти си прав, изобщо не споря, никога не съм си и мислил, че може да не си прав...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Човешката коса електропроводник ли е?

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            ...Донесена беше медна плоча метър на метър и сантим и половина дебела, един трап изкопан и плочата вътре- лабораторията заключи- бравос !
            Колко човека пикаха върху изкопа?

            Коментар


            • От: Човешката коса електропроводник ли е?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              С радио не се наемам да споря.

              Хеле пък с юрист.
              Да ти си прав, изобщо не споря, никога не съм си и мислил, че може да не си прав...
              Ми не се връзва, бе, Коле? Всички в този форумЪт знаем, че откак отмина та се не виде Златен Татов век (поклон и тъй нататък) ние немаме никакви индустриЙ тука, всичко е опоскано и разкостено от еврогейовете с цел да мрем и топла вода даже да немаме, а ми разправяте, че сме били четвърти в света и първи в Европа по проЙзводство на бойлери ?!
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Човешката коса електропроводник ли е?

                Индустрията не е на онова равнище, тогава се наблягаше на тежката-Радомир, Кремиковци, и так далее, а мижавото заводче за бойлери в началото на Варна никой не го бръснеше за слива. Ама сега е първа сила сред бойлерните производители, даже прави рицари-бойлери(виж в темата за най-най-най- тъпа реклама).
                А сега в Шумен се прозвеждат най-много бойлери, като големия производител е ТЕСИ. моята фирма (в която работя де, не е моя собственост) е доста по-назад от ТЕСИ, но пак е сериозна фирма, по мои наблюдения там работим не по-малко от 200 човека, а продукцията е може би 95-98% за износ. То на ТЕСИ сигурно процента е по-голям де...

                Ама на теб ли да разправям,ч е сегашната структура на икономиката силно се различава от тази през ЗТВ... Доколкото виждам-тук, в Шумен няма безработица. Има безработни разбира се, но няма безработица. Ся...Колко заплата се дава е отделен въпрос, но ако човек е закъсал, и е гладен и не може да си купи зимни гуми за колата-винаги може да започне някъде работа.
                И гледам,ч е върви към добро-очаквало се в близката година, айде да са две-тук да се разкрият още поне 1000 работни места. Което за нашия град е доста добре, а и така би трябвало да е в цялата страна. Което показва начало на икономически растеж, а за да има доволство, и хората да живеят добре-икономика трябва, и производство. А не сервитьори и екскурзоводи, ама е отделна тема.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  .бакелитовите контакти и щепсели като ги удари веднъж дъгата
                  Се МЕТАЛИЗИРАТ !!! СПОМЕНАХ го ! Причината е разнасяне на метални частици по повърхността - АНДЪСТЕНД МУ ?

                  А на изгоряло дърво - нанайси ще засечеш мегер .

                  Аре и ние сме учили ТВН.

                  Коментар


                  • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    Се МЕТАЛИЗИРАТ !!! СПОМЕНАХ го ! Причината е разнасяне на метални частици по повърхността - АНДЪСТЕНД МУ ?
                    Е, те това е бисер! Да не съм прочел нещо повече по мой адрес!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      ...А на изгоряло дърво - нанайси ще засечеш мегер .

                      Аре и ние сме учили ТВН.



                      Mързеше ме да ходя до барбекюто. По- лесно с гугъла, щото...

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      ...Та специалистите, поради опастност от насилствена смърт по всекакъв начин, заключиха- стига толко, сменяме механизма...Донесена беше медна плоча метър на метър и сантим и половина дебела, един трап изкопан и плочата вътре- лабораторията заключи- бравос !
                      Сериозни люде сте. Някои само пикаят върху кола, ако им се свиди пакет сол и кофа вода
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • От: Човешката коса електропроводник ли е?

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Ако марката е тази за която си мисля и съвсем случайно работя за нея си много в грешка. Конкретно при бойлерите въпросната марка е вече 4-та по производство в Европа с тенденция за топ 3, като тази година произведе над 800 000 бойлера, тъй като втората линия беше готова и стартира пролетта, а едната линия има капацитет "само" 600 000бр.. За догодина плана е над 1 000 000 бр., като с тези темпове на растеж след още 1-2год. ще трябва пак разширение.
                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Тъй де, и се правят колко да изкарат гаранцията. После нов.
                        Та в поредния спам - скоро изхвърлих два 20 годишни Щибела 100 литрови хоризонтални. Не защото не работеха
                        или са протекли, ами вкарах трифазен проточен 24КВ.
                        Та сега топла вода - без ограничение, дори и ТЕЦа да е в профилактика.
                        И по темата - със занулени нагреватели бяха.
                        Идеята бойлер или печка да се включват през контакт никак не е добра!
                        Последно мнение по темата за бойлери, има си отделна. Информацията която имам е, че основен проблем е протичането. Последните 1-2 години се взеха сериозни мерки в тази насока като се подобри максимално емайлирането и в това отношение превъзхождаме конкуренцията. Където има проблеми във времето се търсят решения, не е само да продаваш. На ясно си, че какъвто и бойлер или уред да вземеш не е вечен и качеството няма да е кой знае колко по-добро дори да струва х2.
                        За уреди като цяло е ясно, че за да работи 20год. цената трябва е да поне по три за да има смисъл да дадеш примерно 10год. гаранция и да си предвидиш 1-2 сервизни намеси(които са доста скъпи), а компоненти с много голям живот и дефектируемост под 1-2% за над 10 год. няма, след 5-7год. расте доста, отделно, че има клиенти които експлоатират техниката много и това съкращава живота. Предвид и че в 21 век хората се къпят всеки ден, а не само неделя това също оказва влияние. Има конкуренти които примерно продават конвектори с почти двойна цена и са си предвидили сервизна намеса като дават 7год. гаранция.

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Ми не се връзва, бе, Коле? Всички в този форумЪт знаем, че откак отмина та се не виде Златен Татов век (поклон и тъй нататък) ние немаме никакви индустриЙ тука, всичко е опоскано и разкостено от еврогейовете с цел да мрем и топла вода даже да немаме, а ми разправяте, че сме били четвърти в света и първи в Европа по проЙзводство на бойлери ?!
                        4-ти в Европа, като ако не бъркам последно изпреварихме Gorenje.
                        И за Китай се предполага, че макар да внасяме някои евтини уреди като вентилаторни печки и евтини конвектори с прошит нагревател от 2017г. ще имаме повече износ(да износ) отколкото внос. И това ако не броим Тайван за част Китай, че за там изнасяме доста последните години. Работи се активно и за увеличаване значително на продажбите в Южна Америка тъй като има голям потенциал. Звучи невероятно за българка фирма, но е факт.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: Човешката коса електропроводник ли е?

                          Ако марката за която си мисля е лореал, да тя е. И е руса,. Който не вярва да пробва и да я взима, косата и си е проводима още при правенето, малко и трябва да протече преди да и падне боята.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Човешката коса електропроводник ли е?

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Пък ако знаеш за подстанция какво заземяване се прави... Всъщност и аз не знам ама е яко.
                            А земно за антенно поле или стар изчислителен център (дето ги имаше във всяко министерство)? За да работиш там трябваше да си плешив.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Човешката коса електропроводник ли е?

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Пък ако знаеш за подстанция какво заземяване се прави... Всъщност и аз не знам ама е яко.
                              Аз донякъде знам. Разтуряхме един трафопост и човекО от енергото рече, че не е лошо да копнем по кабела на земното и да принесем ненамситамколкостотинкилограмовата медна плоча в жертва връз олтара на "Вторични суровини". Да, ама след два-три часа кОпане се оказа, че за този фокус са се сетили още при изграждането на трафопоста
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Колко човека пикаха върху изкопа?
                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

                                Сериозни люде сте. Някои само пикаят върху кола, ако им се свиди пакет сол и кофа вода
                                Знаехме ишеретите, но не помогна ни сол, ни вОда По-късно намерихме идеалното решение...
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X