Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аномалии при скачени съдове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Аномалии при скачени съдове

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Ето го обяснението...Рибките са изпили водатааа....

    Водата,освен другите свойства има и напор.Та липсващото ти количество е изтекло под напора на така наречения сифон.Тоест нивото на водата е спаднало до хоризонта на тръбата в която са заустени изходите на басейна.Това са скачените съдове...
    Явно колега не си прочел първите постове.Проблема е че нивота на басейна е 35 см под нивото на заустените изходи,а при скачени съдове би трябвало да са на едно ниво-равни.Или аз нещо не те разбирам....???
    0888 998 705
    /Георги/

    Коментар


    • #32
      От: Аномалии при скачени съдове

      Тъй и тъй пусна задачата ако имаш възможност вземи един прозрачен маркуч и провери с точност нивото на изхода/ако не си го правил разбира се/.
      Ако в заровеният маркуч има малко въздух в някоя извивка нещата стават по-сложни може да те е подвело първоначално .

      Коментар


      • #33
        От: Аномалии при скачени съдове

        На мен ми се струва, че терена е под сериозен наклон и края на маркуча като цяло е на по-ниско ниво. Определено е добре да се проверят нивата с външен прозрачен маркуч.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #34
          От: Аномалии при скачени съдове

          Малко се чете.
          В случая няма скачени съдове, а има свободно изтичане на изхода.
          Не е важна височината на чупката, важен е края на маркуча/изхода/. Той трябва да е на такава височина каквато искаш да поддържаш в басейна.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #35
            От: Аномалии при скачени съдове

            Ще пусна и "водна терзия" но вероято другата седмица.Дано да съм сбъркал при първоначалното замерване,че вече ми гръмна главата да го мисля
            0888 998 705
            /Георги/

            Коментар


            • #36
              От: Аномалии при скачени съдове

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Малко се чете.
              В случая няма скачени съдове, а има свободно изтичане на изхода.
              Не е важна височината на чупката, важен е края на маркуча/изхода/. Той трябва да е на такава височина каквато искаш да поддържаш в басейна.
              И го постави да стои вертикално и да изтича в някаква фуния. Или сложи маркуч с по-голям диаметър, за да избегнеш самоизточване.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                От: Аномалии при скачени съдове

                Първоначално публикуван от GeRaK Преглед на мнение
                ...Това което спомена колегата slowtraveler ,с инерцията ми звучи донякаде логично...
                Не разчитай много на това - инерцията спомага за продължаване на процеса, но доста краткотрайно - докато кинетичната енергия на килограмите 'засилена' вода се преобразува в потенциална - докато 'изкачва' грамовете 'по-ниска' вода с милиметър два...
                А при такъв бавен процес едва ли би имал някакъв осезаем ефект - не би трябвало инерцията да внесе някакви сериозни корективи. Инерцията на флуида показва силата си само при внезапни процеси (хидравличен удар)...
                Така, че колегите са прави - провери още веднъж нивата. И отстрани сифонния ефект ако има такъв ...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X