Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блусарска тема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Само не разбирам против какво се бориш! Иначе, класацията е по "харесване". Набедените от теб критици са светила в музиката, а класацията се прави по няколко фактора, които се подлагат на гласуване. Та, песните са класирани по получени точки. Резултатът е валиден в момента на провеждане на процедурата и може да се промени при бъдеща класация и ако се появят други заслужаващи оценка песни. Да повторя, това са нй-добрите блусове за всички времена, без значение кога са "произведени"
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Евровизия, да? Хайде мерси...
      Това са много добри блусове. Дали са най, по, или друго, е съвсем, съвсем субективно.

  • #92
    Нали?! Както при всички друти музикални класациЙ.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Естествено

  • #93
    В какво се превръща блусът, ако смениш темпото и вкараш малко "дисторшън". Токоизправителите AC/DC не са го измислили. Мно-о-о-о-ого преди тях...
    Една "пионерска" пътеводна светлина от 1970 г. За пръв път я чух в изпълнение на... "Медикус" (Коцето-Калки помните ли го?) в дълбоко ТЗВ-време в читалище "Веселин Андреев" и ми скриха шайбата. Ето един "римейк" от оригиналния автор. И това също е блус!

    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #94

      Коментар


      • #95
        И нещо от същата 1970 г. Има 1001 концертни изпълнения в тубата, ама нещо не ми звучат добре...

        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Изслушал си всичките 1001 варианта ли бе

        • raico
          raico коментира
          Редактиране на коментар
          Сигурен бях че някой ще я качи!

      • #96
        И това е по 12 тактовата схема.
        Наслушал съм се на оригинала, този кавър ме кефи повече, макар да се стремят да го правят колкото може по-близко до изпълнението на Пърпъл:

        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #97
          А това ми излезе като предложение за слушане от тубата.
          Още от първите тактове ми хареса, а като започнаха солата почти се изпразних. Душевно.

          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #98
            Май от как се промени форума, не съм се пробвал да качвам клип... ии...

            https://youtu.be/bb1SrngIufQ
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #99
              Ето и шестият:

              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • Тубата ми дава все нови предложения за слушане, направо съм очарован, много интелигентно направен софт за да предлага това в което си съсредоточен в последните дни.
                В случая хем музиката е страхотна, хем и клипа е много приятен за гледане.
                Да, кифла си е, ама е готина. Чак започна да ми с........

                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • Седмият:

                  "Call It Stormy Monday" На T-Bone Walker! За туй нещо няма да спорите, ако е старо, щото е записано в Зала на славата на Грами!





                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • сто
                    сто коментира
                    Редактиране на коментар
                    Хайде сега обясни защо според теб и "критиците" това е блус а не джаз, може ли? За нас, слушателите, дето не ги класираме по номера

                • Някъде в началото предложих на Кольо да прочете това-онова и дадох линк. Потърси го. В общи линиЙ всичко 12 тактово е блус. Джаз, рок, боса, ча-ча и всякакви други дванадесет тактови пиеси са блус. При джаза има и нещо допълнително - синкопът (акцент върху определени тонове) Освен това, при джаз, първо се изпълнява темата (основната мелодия), следва разработка (виждането на композитора) и следват импровизациЙ. Тук изпълнителите изразяват чувствата си върху темата. Ако гледаш на живо, гримасите на импровизатора са говорещи.
                  Разбира се, в последно време, се появиха какви ли не стилове и даже безстилие, в които всичко е омешано и не може да разбереш какво слушаш. Затова и не слушам песни след 1980-а.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    А мен пък точно след 80та ме кефят много повече.
                    Е, има и стари песни които не ги давам з нищо, ама не са от тази тема.
                    Въпреки, че всичкия съвременен рок е производен на ритъм енд блуса.

                • Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Някъде в началото предложих на Кольо да прочете това-онова и дадох линк. Потърси го. В общи линиЙ всичко 12 тактово е блус. ...D
                  Всички теи записи свидетелстват за съществуването на много и различни структури от 12-, 8- и 16-тактовите.

                  Последно?

                  Виж, както блусът е надскочил спиричуела, така и джазът се е отнесъл към блуса. Всякакви класации са... хм, да кажем субективизъм.
                  Рока после доминираше над джаза, диското над рока, после фънк, ню ейв...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    В общи линиЙ всичко 12 тактово е блус.
                    "Поименно, колега, по-имен-но!", казал пЕрпУдавателят по "Гражданска отбрана" на студент(к)а(та)...
                    Та, я ми дай по минути и секунди на клипа на T-Bone Walker къде са първи, втори и т.н. до дванадесети "такт"?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • Това се сочи за класически "12-тактов" блус (оригиналът е от 1936 г. на Робърт Джонсън, споменат по-напред как си продал душата на дявола на кръстопътя). ОбамБа почва да пее от 1,56 мин.

                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X