Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блусарска тема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    На второ място е поставена

    "The Thrill Is Gone" в изпълнение на B. B. King, което допринася песента да стане блус стандарт.



    А Кольо си трае!

    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Колю се кефи.

  • #77
    На трето място е сатанински блус!

    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Е, толкова стари мелодии не ме кефят, макар да са част от световното културно наследство.
      То и Аспарух Лешников е бил супер звезда в неговите си години, ама вече никой не го слуша, и почти няма някой който да знае кой е той.
      Та всяко нещо с времето си.

  • #78
    Нещо като за автомобилен форум Ако го срещнете с музика (акомпанимент), да знаете, че е много по-късен монтаж. Оригиналът е само вокал. Както казва авторката - A song with a great social and political import

    Oh lord won't you buy me a Mercedes Benz.
    My friends all drive porsches, I must make amends.
    Worked hard all my lifetime, no help from my friends.
    So oh lord won't you buy me a Mercedes Benz
    Oh lord won't you buy me a color TV.
    Dialing for dollars is trying to find me.
    I wait for delivery each day until 3.
    So oh lord won't you buy me a color TV.
    Oh lord won't you buy me a night on the town.
    I'm counting on you lord, please don't let me down.
    Prove that you love me and buy the next round.
    Oh lord won't you buy me a night on the town.
    Oh lord won't you buy me a Mercedes Benz
    My friends all drive porsches, I must make amends.
    Worked hard all my lifetime, no help from my friends.
    So oh lord won't you buy me a Mercedes Benz
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Не е зле като за написано на салфетка.

  • #79
    И една камьонджийска класика пак в духЪт на форумЪт, писана от Крис Кристофърсън, но изпята от същата изпълнителка, верно грозна мома, ама какъв глас... "Белите не можели да скачат", а?
    Темата за белите блусари (актуална на фона на расовите бунтове) е безкрайна, блусът отдавна избЕга от тъжните негЪри...

    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Това по-скоро е към кънтрито.

  • #80
    Като ме обхвана тази (тато-)носталгична вълна, да споделя нещо. Да, именно татоносталгична Щото първото изпълнение на Джанис, което чух и видях, беше на един социалистически кинопреглед. "Ето, драги зрители! Вижте какъв упадък, какво падение! Каква пошла музика слушат дрогираните хора в Америка!" И пуснаха това... Публиката умря от смях. Вярно - всички на сцената фиркани до козирките, китарите разстроени, но аз... аз вече търсех под дърво и камък как се казва тази певица ("А-а-а-а-а, тове е една блусарка, с мъжко име" ми казаха батковците - "Джеймс Джоплин! Май вече е умряла!") и съответно нейни записи...

    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Аз, като по-млад, харесвам съвременните интерплетациЙ
      https://youtu.be/oe2-g2CjxYk

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Джос Стоун идвА на джаз-феста в Банско, ама не сколасах да отида. Била вече стара бабинка, горката

  • #81
    Та всяко нещо с времето си.
    Именно
    Ето нещо, повлияно от блуса, но поне с етаж по-високо, според мен:

    https://www.youtube.com/watch?v=lS-af9Q-zvQ

    Коментар


    • #82
      Ако питате мен, от тези три песни нищо не ми харесва, но те са избрани от музикални деятели, които би трябвало да подразбирват това-онова. А и никъде не се говори, че са най само за времето си. Отново стигаме до личен вкус.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Деятели или критици?
        Ма каквито и да са, критериите за оценка са винаги субективни. Писах вече - това не е спринт, не е мач, че да има първи, втори , трети. Това е музика, начин на изразяване. Нито е важно всеки да те разбере, нито пък да те оценява.

    • #83
      Интересно какво ще кажете за класическата музика.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Ти кажи първо какво е "класическа" музика.
        Щото рагтайм, блус, джаз, са все "класически"

    • #84
      Не съм сложил кавички и Класическата музика си е класическа!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Тъй де, не си сложил и не си определил какво разбираш под това определение. Ако е всичката непопулярна музика, какво да кажа - ми просто не е популярна за да търсиш мнение за нея.
        Ако е обаче това "Класическата музика е широк спектър на музиката създадена и вкоренена според традицията на европейското изкуство, църковна и концертна музика от 1750 до 1820 г. (Класически период) и до наши дни.[1]"(от тук https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...B8%D0%BA%D0%B0 ), то и рагтайма, и блуса, и джаза, са все класическа музика. Рока също.

    • #85
      На четвърто място е поставена

      "Stone Crazy" на Buddy Guy.



      И тя е от старите!



      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #86
        Като заговорихте за класическа музика... да припомним "Рапсодия в стиле блюз" - за пръв път я чух от съветска плоча, така беше преведена "Rhapsody in Blue" на Гершуин. Едно старичко, но все пак със слушаемо от съвременника и приятел на Гершуин - Ленърд Бърнстийн:

        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #87
          Наздраве, Гагич!
          Това е велико за мен! Съвсем субективно разбира се.
          Може и да е повлияно от блуса, но със сигурност го надскача. Така правят Андрю Лойд Уебър, Луис Армстронг, други... И са си класици, няма нужда да ги редим като първи, втори, трети...

          Коментар


          • #88
            И една "12-тактова блус класика", проста но гениална:

            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #89
              На пето място

              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #90
                На пето по какво, продадени записи, билети за концерт или...?
                А спри се да класираш неподвластното на класиране. Критици, сър, не "деятели". А пък ние сме просто слушатели. И не сме длъжни да ги слушаме по ред на номерата, нали?.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X