Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пепелянка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Пепелянка

    Първоначално публикуван от _dmp_ Преглед на мнение
    Безобидна водна змия.
    Абсолютно верно не се плаши
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #92
      До: Пепелянка

      Благодаря !

      Коментар


      • #93
        До: Пепелянка

        Аз искам да попитам, да не би в момента змиите да са в някакъв по-активен период? Направи ми впечатление как за 2 седмици видях 5-6 змии. Дори 2 вчера пресичаха главния път Русе - Плевен.
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #94
          До: Пепелянка

          Тази година ги има много в Стара планина за една седмица видяхме 7, даже една от тях ухапа кучето ни, последваха 3 инжекций и сега е добре.
          Къде да търся таралежи
          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

          Коментар


          • #95
            До: Пепелянка

            Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
            Аз искам да попитам, да не би в момента змиите да са в някакъв по-активен период? Направи ми впечатление как за 2 седмици видях 5-6 змии. Дори 2 вчера пресичаха главния път Русе - Плевен.
            Ами да. Зимата са в дупките. Принципно влечугите не са активни на студено. На пролет излизат. Та баш сега им е сезона.
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар


            • #96
              До: Пепелянка

              Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
              Ами да. Зимата са в дупките. Принципно влечугите не са активни на студено. На пролет излизат. Та баш сега им е сезона.
              Това ясно. Мисълта ми беше, по-късно през лятото ще се кротнат, или чак към септември-октомври...Предните години не съм ги срещал толкова често.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #97
                До: Пепелянка

                През май-юни е размножителният им период и много обикалят да търсят "половинки". Та това е причината. Края на юни - началото на юли снасят яйцата, а и става много горещо и се кротват. Пак си ги има, но не обикалят толкова (т.е.по-малка вероятност за среща), а като е горещо се появяват само сутрин и привечер, някои видове и нощем. Често голяма част се пренася близо до по-влажни места или с повече укрития от жегата. Схващането за змиите, че колкото е по-горещо - толкова са по активни не отговаря на истината. Повечето нашенски видове се чувстват най-добре между 20 и 30'С. Краят на август-септември се появяват малките. Малко падат и температурите и възрастните се активизират. Този път в активно издирване на храна за да трупат телесни запаси за зимата. Затова през този период пак се срещат относително по-често (но не толкова като през май-юни).

                Коментар


                • #98
                  До: Пепелянка

                  Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                  А пепелянкатата май даже е в Червената книга за защитените (изчезващи!!!) видове!!
                  там е

                  Коментар


                  • #99
                    От: До: Пепелянка

                    Напълно влизам в положението на теб и жена ти да видиш змия наистина е шокиращо при първия ми път когато видях смок в работилницата на баща ми бях на 13 години.Убих го защото това беше първата ми среща с този вид влечуго не можеш да си представиш колко съжалявам за това сега,но специално относно змиите в твоя имот,ако е голяма къща с двор, обрасъл с високи и средни треви струпани отпадъци камъни или други материали почисти го,защото това е перфектното местообитание на тези влечуги (възможно е да има гнездо там).ако имаш домашен любимец котка или куче внимавай къде оставяш млякото(специално за смоците то ги привлича).Но ако си във вила например в гориста местност попринцип е нормално да видиш 3-4 змии.

                    Коментар


                    • От: До: Пепелянка

                      Първоначално публикуван от injekcion Преглед на мнение
                      Напълно влизам в положението на теб и жена ти да видиш змия наистина е шокиращо при първия ми път когато видях смок в работилницата на баща ми бях на 13 години.Убих го защото това беше първата ми среща с този вид влечуго не можеш да си представиш колко съжалявам за това сега,но специално относно змиите в твоя имот,ако е голяма къща с двор, обрасъл с високи и средни треви струпани отпадъци камъни или други материали почисти го,защото това е перфектното местообитание на тези влечуги (възможно е да има гнездо там).ако имаш домашен любимец котка или куче внимавай къде оставяш млякото(специално за смоците то ги привлича).Но ако си във вила например в гориста местност попринцип е нормално да видиш 3-4 змии.

                      Tочно във вилна зона живеем, Единствената къща останала обитаема на 2-3км от най-близкото село.Вилата е а такова място, че пепелянките са като бездомните кучета в София. Имаме и изкувствен водоем и явно още повече ги привлича. Имама и смоци и водни змии абе пълна програма. По принцип пепелянките се държат леко настрана от наща територия но не може да си позволиш да ходиш без да си гледаш в краката дори и на 5метра от къщата. Абе някакъв УЖАС е.
                      Баба ми и дядо ми са на по 80+ години и не им е комфортно.Има ли някакъв начин да ги изгоним? Някакви устройства които издават звук или нещо подобно?
                      Нещото което ги привлича предполагам са мишоците които са се заселили.

                      Носили сме таралежи но стоят малко по далече от къщата, предполагам кучетата ги гонят( Пуснати са )
                      Кажете някакъв метод, че не се търпят вече


                      Иначе за сгазването, виждал съм премачкана от кола змия да си замине по пътя, незнам дали после умира от вътрешни треавми но с гърчене и се изнесе от мястото на инцидента.

                      Коментар


                      • От: До: Пепелянка

                        Тази пролет е пълно с пепелянки.
                        За един ден видях 5, като едната за малко да ме ухапе, добре, че изсъска 5см преди да я настъпя.
                        Друга пък ухапа кучето ми (водих го на ветеринар и за ден се оправи)
                        Та моя савет е внимавайте много
                        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                        Коментар


                        • От: До: Пепелянка

                          Мнение от 2009г.:
                          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                          Тази година ги има много в Стара планина за една седмица видяхме 7, даже една от тях ухапа кучето ни, последваха 3 инжекций и сега е добре.
                          Къде да търся таралежи

                          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                          Тази пролет е пълно с пепелянки.
                          За един ден видях 5, като едната за малко да ме ухапе, добре, че изсъска 5см преди да я настъпя.
                          Друга пък ухапа кучето ми (водих го на ветеринар и за ден се оправи)
                          Та моя савет е внимавайте много
                          Еййй... туй куче ще го изядат змиите значи!

                          Коментар


                          • От: Пепелянка

                            Ухапаните кучета значи вече са 2
                            Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                            Коментар


                            • От: Пепелянка

                              3 са вече моето го намерихме мъртво с подтуда моцунка от едната страна. ( майка беше и още кърмеше малките)

                              Коментар


                              • От: Пепелянка

                                Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
                                3 са вече моето го намерихме мъртво с подтуда моцунка от едната страна. ( майка беше и още кърмеше малките)
                                Порода?
                                Жалко за кучето
                                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X