Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пепелянка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Супел е гадинката, бях си заплюл една такава за вкъщи, ама гаджето беше категорично против, тя си обича гущера, а от жабите само дървесните...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #77
      quadra, подарък за гаджето

      Коментар


      • #78
        ако те ухапе, могат ли да ти помогнат в болницата и колко време имаш?
        Някои ако знае ше ми бъде интересно да зная.
        Мерси.
        CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
        http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
        http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

        Коментар


        • #79
          До: Пепелянка

          Като малък (тогава ги имаше много) ловяхме смоци. Слагахме ги в торба. Баща ми ме учеше и показваше как им се вадят зъбите. Даваш му да захапе панталона ти, или ръкава. Дърпаш силно и зъбите остават на плата. Изял съм поне десет парчета. Война беше и змиите и костенурките разнообразяваха менюто. После, като работех в Сливенския Балкан имаше в изобилие пепелянки и усойници. В хладно време са флегматични, неподвижни. Като се напекат върху горещите камъни стават агресивни.В геоложки проучвания и лете ходехме с високи боти и ватени пантаалони, защото като я настъпиш естествената й реакция е да ухапе.
          Свидетел съм на няколко случая на пътя (те обичат топлия асфалт), когато не могат да избягат от гумите на колата, се свиват на спирала. След това, като се обърнеш, виждаш, че нищо й няма.
          Не съм убивал безпричинно змия след детските години.
          П.П. Парадокс: -супа от костенурка се смята за голям деликатес. Ние ги ядяхме за засищане.
          -приятелл руснак, живял по време на войната край Каспийско море казва, хляб нямаше, но черен хайвер - колкото щеш...

          Коментар


          • #80
            До: Пепелянка

            само трябва да знаете,че който убива такива животинки като змии,костенурки,и т.н.
            не е в ред.това е психологически проблем на много хора и говори за бездушие,
            безбожие и че такива хора нямат нищо общо с хармонията в природата.такива хора
            трябва да бъдат наказвани от господ.

            Коментар


            • #81
              До: Пепелянка

              Машалла , съживихте и тази тема!

              Коментар


              • #82
                До: Пепелянка

                Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                браво бе
                вие сте пример как трябва да се води диалог без да се обиждаме

                да ви кажа не предполагах че претрепването на една пепелянка щте породи такива дискусии
                както каза петър манолев всяко лято само той претрепва по 3-4
                а на мен тва ми е първата пепелянка която съм убил
                освен нея съм убивал и една друга змия 2001г в австрия ми излезе една покрай една река само че тя не знам каква беше но беше много голяма
                бяхме заедно с един австриец човека като видя че я претрепах нищто не каза но после ми спомена че ако ни види някой от тамошните природозащтитници щте има да мрънка

                да ви кажа на последък много е модерно да се защтитават животните и все по малко е модерно да се защтитават хората
                а ми се струва че един човек е много по ценен от всичките животни взети на куп
                ето на
                в софия например много ги защтитават уличните кучета а вече станаха сума ти инциденти заради тях
                самия мен докато бях студент в софия са ме нападали
                славаБогу не можаха нищто да ми направят но никак не е приятно
                и аз обичам природата и животните но преди всичко трябва да се гледа да се помага на хората
                дори и само един човек да спасим си заслужава да избием всички кучета
                честа картина май взе да става да се даде храна на някое куче а в същтия момент ако някой просяк поиска нещто да бъде изгонен
                тоест ценим го по малко от кучето
                не мога да се съглася с такова отношение
                човека винаги трябва да е по ценен от всички животни взети заедно
                защто мислите например че сега се избиват толкова много птици и заразени и повечето не заразени покрай ,заплахата от птичи грип
                защтото хората са много по ценни за това
                трябва да се защтитават животните но не и да се издигат едва ли не в някакъв култ

                все пак покрай дискусиите взех да се замислям и може би друг път ако срещтна пепелянка няма да я убия
                зависи къде и как щте я срещтна ако е в близост до града няма да и се размине със сигурност ако е някъде по далеч в гората щте гледам да не я трепя
                но и при най малка вероятност да ухапе мен или който и да било на около пак няма да и се размине
                Извинявай чеза това което ще кажа и че не е по темата,но предпочитам кучета отколкото хора от хората може да се очаква всичко.Но от кучета съмнявам се-колеги огледайте се наоколо едно улично куче за да те ухапе си има причина и за това цялата вина е на хората а не кучетата-ако теб те одарят по лявата буза ще обарнеш и по дясната да те одарят или? ще се защитаваш-виждал съм как някакви пишлемета тормозат кучета и котки как ги подхвърлят във въздуха и ги ритат все едно са футболни топки-аз съм си на принципа ако не мислиш зло на някое куче и та няма да те нападне,как смятате тези кучета като са гладни,жадни,бездом и ги малтретират и после що кучета нападали хора.А защо мен досега не ме е нападало улично куче то в очите като ме погледне вижда че няма да му сторя нищо и вижда че нямам намерение да го нараня,а после кучетата били зли и хапели.Е извинявайте но ако и мен ме тормозяд всеки ден и ме замерят камани и аз ще хапя.

                П.П.а за змиите ако не те закачат не трябва да се трепят,но ако няма друг изход щем нещем ще убиваме съмнявам се че ако аз бях на мястото на митков нямаше да я убия не защото мисля много за хората а от страх,паника и затова че не знам от кой вид е.то и е по добре май да не ходя в гората или да почета повече за змиите и за това как и защо нападат.Ако съм засегнал някого се извинявам и най вече че не пиша грамотно,надявам се че кте схванали нещо.

                Коментар


                • #83
                  До: Пепелянка

                  НЕ ГИ УБИВАЙТЕ .Първо са защитени от закона и второ как можеш да убиеш животинката която не ти е направила нищо .Била го уплашила.Преодолей страха от влечуги .Ние хората не се плашим от много по страшни неща а от една змия изпитваме ужас.Това е атавистичен белег от времето когато сме живяли по дърветата.Милиони години са минали а този страх е останал.Още повече че хората не различават обикновенно отровните от безобидните и редки змии.И убиват наред още ми е пред очите един идиот докато викна да го спра и с вилата преби един леопардов смок около метър и шейсе великолепен екземпляр от много рядко срещащ се вид смоци в България.Ужас.И последно за последните двайсе години колко хора умряха ухапани от пепелянки и колко ударени от коли та от кое по трябва да се пазиш.Поздрави .
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #84
                    До: Пепелянка

                    Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                    НЕ ГИ УБИВАЙТЕ .Първо са защитени от закона и второ как можеш да убиеш животинката която не ти е направила нищо .Била го уплашила.Преодолей страха от влечуги .Ние хората не се плашим от много по страшни неща а от една змия изпитваме ужас.Това е атавистичен белег от времето когато сме живяли по дърветата.Милиони години са минали а този страх е останал.Още повече че хората не различават обикновенно отровните от безобидните и редки змии.И убиват наред още ми е пред очите един идиот докато викна да го спра и с вилата преби един леопардов смок около метър и шейсе великолепен екземпляр от много рядко срещащ се вид смоци в България.Ужас.И последно за последните двайсе години колко хора умряха ухапани от пепелянки и колко ударени от коли та от кое по трябва да се пазиш.Поздрави .
                    Абсолютно съгласен.Като веднъж преодолееш шока ,разбираш,че тази животинка по никакъв начин не те заплашва,ако не я закачаш...Не бих си я взел за домашен любимец(макар,че като се замисля съм си взел вече и то-много по-отровна),но и не бих я убил,като се изпречи на пътеката пред мен или в някой храсталак...
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #85
                      До: Пепелянка

                      Като има толкова любители на рептилите във форума, кажете ми как да ги изгоня от имота си? Чувстват се като в тях си и даже влизат в къщи. То не бяха смоци, пепелянки, усойници и гущери във всички цветове на дъгата и размери по две педи до два метра. Ако толкова ги любите елате ги съберете и си ги носете във вас. Аз и жената изпитваме панически ужас от тях.
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Пепелянка

                        като стана въпрос за пепелянки, та и аз да се изкажа.
                        това са полезни влечуги които има за цел да похапват гризачи и други посевни вредители. чувствитетни са към звуци и вибрации и е доста трудно да се налети на екземпляр в готовност за убиване на хора.
                        този е от май 2008 и е около 90 см, много спокоен и услужлив.



                        имам цяла галерия с този.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #87
                          До: Пепелянка

                          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                          Като има толкова любители на рептилите във форума, кажете ми как да ги изгоня от имота си? Чувстват се като в тях си и даже влизат в къщи. То не бяха смоци, пепелянки, усойници и гущери във всички цветове на дъгата и размери по две педи до два метра. Ако толкова ги любите елате ги съберете и си ги носете във вас. Аз и жената изпитваме панически ужас от тях.
                          Намираш десетина таралежа и ги пускаш в имота си.Те най добре прочистват змиите тъй като ги хапват с удоволствие.Късно се включвам в тази тема но съм имал доста срещи със змии.По темата има много литература.Главното е,че в България няма агресивни змии.Няма защо да ги убиваме. Те хапят при настъпване или друго действие което възприемат като заплаха.Отровните змии у нас са четири-пепелянка,усойница,вдлъбнаточел смок /неопасен за човека поради структурата на челюстта му/ и каменарка. Специално каменарката се води в списъка поради това,че не е изтекъл периода за заличаването и като изчезнал вид.Последния екземпляр е уловен срува ми се в 1934 година край Харманли и оттогавана не е установявана документално.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Пепелянка

                            Във всичко Природата се саморегулира. Като се намесим става лошо. Ето как Висоцки е видял човешката намеса, с използване на мангусти против пепелянките.

                            http://www.kulichki.com/vv/pesni/zme...rugom-bud.html

                            Коментар


                            • #89
                              До: Пепелянка

                              Преди половин час връщайки се от магазина в центъра на провинциално градче се сблъсках с едно малко змийче. Дълго около 30 сантиметра, диаметър на тялото около 9 милиметра, кафяво-сиво, с триъгълна глава на, която от двете страни имаше по едно ярко жълто петно с диаметър около 4 милиметра. Ако може някой по това описание да каже породата, за да знам колко да ме е страх.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Пепелянка

                                Безобидна водна змия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X