Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рис отново в България!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рис отново в България!

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Дива котка със светла окраска няма. А най-голямата разлика е опашката. При котката е направо огромна докато при риса е миниатюрна.
    Ако е видял опашката и/или кичурите на ушите щеше да е по-ясно... абе то и структурата на тялото е по-различна при риса - с много дълги и дебели лапи. М/у другото дивата котка също не е кой знае колко многобройна.... е не е толкова рядка колкото риса де.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Рис отново в България!

      Какви са зениците на риса? Като на котка (цепки) или като на повечето други твари (кръгли) ?

      Коментар


      • От: Рис отново в България!

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Ако е видял опашката и/или кичурите на ушите щеше да е по-ясно... абе то и структурата на тялото е по-различна при риса - с много дълги и дебели лапи. М/у другото дивата котка също не е кой знае колко многобройна.... е не е толкова рядка колкото риса де.
        На места дивата котка е с популация граничеща с бедствие. Инертноста и тромавоста на овластените институции е причината за това. Пример- забранява се лова на дива котка повсеместно. Да де но в равнините, лудогорието например, където има много обработваеми площи, съответно и гризачи се размножава до степен навлизане в населени места и съответните белИ. Обратното, високо в планината я срещнеш я не. Да ти кажа че скоро съвсем близо до столицата, м/у Богоров и Мусачево за половин ден засякохме три. Трябва си селективно регулиране на популацията на този хищник по региони ама надали ще се случи, а развие ли се популацията им много бързо изчезват сърните например. Никак не е за подценяване този хищник.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Рис отново в България!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Какви са зениците на риса? Като на котка (цепки) или като на повечето други твари (кръгли) ?
          Като на всички котки.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Рис отново в България!

            Ясно. Иначе не са всички котки така. Лъвовете примерно са с кръгли.

            Коментар


            • От: Рис отново в България!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ясно. Иначе не са всички котки така. Лъвовете примерно са с кръгли.
              Не са с кръгли.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Рис отново в България!

                Не са цепки със сигурност. Поне приблизително са кръгли. А какво има в интернета е широко понятие.

                Коментар


                • От: Рис отново в България!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не са цепки със сигурност. Поне приблизително са кръгли. А какво има в интернета е широко понятие.
                  Ами иди да ги видиш в зоопарка Всички котки са с елипсовидни зеници.
                  First we must note that all cats have elliptical pupils.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Рис отново в България!

                    Цепка са като е светло. И на обикновената котка стават кръгли (разширени) като е тъмно или ще мре...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Рис отново в България!

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Цепка са като е светло. И на обикновената котка стават кръгли (разширени) като е тъмно или ще мре...
                      Когато е спокойна, в добро настроение - са свити зениците. Като е уплашена, раздразнена или ще напада - са кръгли като монети от 50 ст. и дори не се виждат ирисите На тъмно не мога да им видя зениците.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Рис отново в България!

                        Ако си го видял в Западна България ....сигурно е рис Има си сайт..Наскоро публикуваха снимка от фотокапан. Аз съм "осиновител" повече символично...ама диплома ми издадоха
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: Рис отново в България!

                          Днес говорих с един приятел и е възможно да е и дива котка. Ама не предполагах, че дивата котка е толкова голяма. Доколкото разбрах е доста голяма. Туй което видях беше с големи лапи и мисля че и опашката беше дебела, но не и пухкава. В момента всички спомени са ми като сън, но първата ми реакция беше да ахна "Рис .." въпреки че бях сам. Явно съм му видял ушите щом това ми беше първата реакция. Забелязох, че отскочи от пътя доста мудно, както всяка по-едра котка и се скри в една нива. Аз бях със джипа, спрях и скочих с камерата да го търся из класовете с жито. Обаче не се появи. Мисля скоро да мина пак по маршрута с видеорегистратор и още един оператор.

                          Между другото по-късно същия ден обикалях около един язовир и видях други интересни животни.

                          Коментар


                          • От: Рис отново в България!

                            Рис има късо тяло и дълги крака, опашката й къса и черна на края, ушите й са триъгълни. Визуално няма как сбъркате рис с дива котка.

                            Коментар


                            • От: Рис отново в България!

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Рис има късо тяло и дълги крака, опашката й къса и черна на края, ушите й са триъгълни. Визуално няма как сбъркате рис с дива котка.
                              Ако ги сложиш един до друг - да.
                              Но ако никога не си виждал рис на живо и го мернеш за секунда, възможно е да се подлъжеш.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X