Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да спасим Витоша - нова подписка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Да спасим Витоша - нова подписка

    На снимката не се вижда забрана за навлизане на автомобили и каквито и да било други МПС.

    Коментар


    • #32
      От: Да спасим Витоша - нова подписка

      Знака, е малко по-нагоре по стълба.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #33
        От: Да спасим Витоша - нова подписка

        Щастливеца го думнаха защото поредния бизнес тарикат не плати на майсторите и те запълниха канализацията с бетон. Аз срещу строене на лифтове и почистване около тях и по пистите нямам нищо против просто някакси не виждам как Витоша става мега ски курорт без да се построят мега хотели мега барчета мега кръчми и накрая стана мега кочина както стана на останалите места Не виждам как бай скиор ще се дигне от шератон нарамил ските да стига до лифта в Симеоново.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #34
          От: Да спасим Витоша - нова подписка

          Аз възнамерявам да подпиша подписката, като съм съгласен с всички посочени по-горе съображения, за необходимостта от лифтове.
          Единствено което имам категорично против е " ОФШОРНАТА ФИРМА ", дето трябва да се грижи за нашата екология и да понесе отговорностите, ако нещо увреди екосистемата ни.
          Има области от стопанският живот на една държава, където офшорните компании имат своето място и логическа обусловеност.
          Именно с тази цел са създадени и се прилагат в световната практика.

          Има места, най-често свързани с живота и сигурността на населението, където офшорките са неприложими. Няма отговорност, субектът на отговорност е скрит от обществото. Все едно лекар, който не познавате да ви лекува по телефона.
          В такива места не е удачна собственост на офшорни компании.

          А именнно на такива места се ползва офшорна практика, в посткомунистическите държави.

          До скоро такава беше и собствеността на аерогарите в Москва. След атентатите и тридневният ултиматом на руското правителство, собственика се появи, като насран, да обясни защо не е осигурил адекватна охрана.

          Мисля, че офшорна собственост върху екологично уязвими обекти е неуместна и трябва да бъде забранена със закон.
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 16-01-12, 13:53.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #35
            От: Да спасим Витоша - нова подписка

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Аз възнамерявам да подпиша подписката, като съм съгласен с всички посочени по-горе съображения, за необходимостта от лифтове.
            Единствено което имам категорично против е " ОФШОРНАТА ФИРМА ", дето трябва да се грижи за нашата екология и да понесе отговорностите, ако нещо увреди екосистемата ни.
            Има области от стопанският живот на една държава, където офшорните компании имат своето място и логическа обусловеност.
            Именно с тази цел са създадени и се прилагат в световната практика.

            Има места, най-често свързани с живота и сигурността на населението, където офшорките са неприложими. Няма отговорност, субектът на отговорност е скрит от обществото. Все едно лекар, който не познавате да ви лекува по телефона.
            В такива места не е удачна собственост на офшорни компании.

            А именнно на такива места се ползва офшорна практика, в посткомунистическите държави.

            До скоро такава беше и собствеността на аерогарите в Москва. След атентатите и тридневният ултиматом на руското правителство, собственика се появи, като насран, да обясни защо не е осигурил адекватна охрана.

            Мисля, че офшорна собственост върху екологично уязвими обекти е неуместна и трябва да бъде забранена със закон.
            +1
            Имаш бира от мен!

            Коментар


            • #36
              От: Да спасим Витоша - нова подписка

              Интересно, къде офшорките СА приложими? Имам предвид, каквато и дейност да развива някой, там (в пряк и преносен смисъл), където я развива, трябва да носи отговорност за нея.

              Коментар


              • #37
                От: Да спасим Витоша - нова подписка

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Интересно, къде офшорките СА приложими? Имам предвид, каквато и дейност да развива някой, там (в пряк и преносен смисъл), където я развива, трябва да носи отговорност за нея.
                Например в търговия с гащи и парцалки.
                Издателска дейност, търговия с предмети на изкуството, медийни продукти, банкови спекулации и транзакции.

                Те и за това са измислени, да крият богатите от апашите, а не от отговорност пред държавата.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #38
                  От: Да спасим Витоша - нова подписка

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  .....Единствено което имам категорично против е " ОФШОРНАТА ФИРМА ", дето трябва да се грижи за нашата екология и да понесе отговорностите, ако нещо увреди екосистемата ни.

                  Има места, най-често свързани с живота и сигурността на населението, където офшорките са неприложими. Няма отговорност, субектът на отговорност е скрит от обществото.

                  Мисля, че офшорна собственост върху екологично уязвими обекти е неуместна и трябва да бъде забранена със закон.
                  Напълно съ съгласен, че офшорната фирма не носи отговорност. Въпосът тук е дали в България някой търси от някого отговорност?
                  Как може да си обясним иначе наличието на тези съуръжения на територията на защитена местност Батлъбоаз. Сътворени са от Българските "еколози", чрез Български фирми, ползвайки държавни пари. Направено с подкрепата на коалиция "Да остане природа".

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да спасим Витоша - нова подписка

                    Ставаше въпрос за тоалетните построени около язовир Голям Беглик от същите тия "еколози" с държавни пари и които година по-късно имат такъв вид. Кой им разреши да ги построят на територията на една защитена местност и кой им даде парите да построят тоалетни, ямите на които са изпълнени с полиетиленови торби? Нормално е когато торбите се напълнят да остане съоръжение с надпис "НЕ РАБОТИ".
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да спасим Витоша - нова подписка

                      Като се замислиш, при големи струпвания на хора е сто пъти по-добре да има кенефи. За сравнение ходи да видиш кочината на Широка поляна.
                      Сигурен съм, че офшорките вече са проектирали много по-големи и хубави тоалетни...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да спасим Витоша - нова подписка

                        Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                        Като се замислиш, при големи струпвания на хора е сто пъти по-добре да има кенефи.
                        Да де, ама то няма кенефи. Има само пари, усвоени за тях.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да спасим Витоша - нова подписка

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Да де, ама то няма кенефи. Има само пари, усвоени за тях.
                          Значи в тази тема сме някъде по средата между липсващите еко кенефи и бъдещите офшорни такива.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да спасим Витоша - нова подписка

                            Витоша така или иначе ще се експлоатира, въпросът е как. Офшорката, независимо че не носи отговорност, все пак инвестира някакви пари и след това разчита да спечели. Господа "природозащитниците" имитират дейност, теглят субсидии и отвреме на време организират по някой панаир за да си напълнят джобовете, а след тях може и потоп.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Да спасим Витоша - нова подписка

                              Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                              Като се замислиш, при големи струпвания на хора е сто пъти по-добре да има кенефи. За сравнение ходи да видиш кочината на Широка поляна.
                              А кочината построена зад вече неизползваемата тоалетна много ли ти харесва? Да не говорим че такива съоръжения стоят от преди четири години.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Да спасим Витоша - нова подписка

                                Колеги, аз съм от ония "господа еколозите" с "конкурентните интереси". Ама не държавните, дето разрешиха построяването на пистите в Банско в нарушение на шест международни конвенции, подписани от България и консултирани от същите държавни еколози /дано не ми се обидят тук там останалите в държавните структури еколози по призвание, дето все още се борят със системата от вътре, без да ги е еня за мижавата им заплатица/. А! За малко да забравя и нарушените два български закона. Уморих се вече от подобни дискусии, но понеже сте хора заинтересовани от природата и екологията ще споделя няколко факти - само факти, без коментар. Всеки е свободен да ми вярва или не, да си направи труда да разрови сериозно и да провери за себе дали не го лъжа случайно.
                                - истинската любов е всеотдайна, без уговорки и без мисъл за собствена изгода. Правиш това, което е най-добро за другия даже и да е в твой ущърб /това беше за тези, които твърдят, че обичат планината и природата изобщо/;
                                - след като му бе издадено "законно" разрешителното за строеж на ски зоната в Банско, инвеститора се развихри и допусна следните очевадни нарушения, за които още не са му наложени санкции: разширяване на просеките за писти и лифтове с по 10-25м от всяка страна, в трудните от към терен участъци изоставяне на повалените дървета в деретата /спестяват си време, много разходи за извличането им с коне, такси за добита дървесина/, неизвършени противоерозионни мероприятия, прокарване на трасета през неразрешени участъци - масиви от бяла мура /балкански ендемит - има я на две-три места у нас и на едно в Гърция/. В резултат - по-малко пари влезли в държавния бюджет, ерозия, заразени с паразити от гниеща дървесина гори;
                                - Няколко години по-късно бе разстрелян банкера Кюлев - дотогавашния таен собственик на "Юлен" и акционер в няколко банки. За смъртта му спрягаха и руската мафия наляла много пари в "Юлен" и в Банско като цяло. След смъртта му плакаха с крокодилски сълзи няколко държавни мъже, а новите шефове в "Юлен" се изпуснаха за връзките си с "Витоша-ски" и Първа инвестиционна банка, което по същество е едно и също.
                                - същата групировка днес иска да строи нова ски зона във Витоша, но видите ли те вече са се разкаяли и за тях държавния интерес, спазването на законите и доброто на планината са по-важни от печалбата;
                                - чрез лобито си в парламента и натиск от чужбина, групировката зад "Юлен" уреди държавата /разбирай нас - данъкоплатците/ да рекламира Банско /защо само Банско?/ като световен ски център, да плати всички или повечето такси за кръг от световната купа, да поеме разходите на всички състезатели, екипите им, журналистите и рекламните лица на кампанията, а през следващите години да повтаря всичко това, макар и в по-малък мащаб;
                                - разигравайки картата с "лошите еколози" и "добрите инвеститори - алтруисти", купувайки два-три вестника и двама-трима журналисти тук-там, групировката е на път да прокара исканията си не само за Витоша, а и за промяна на "Закона за горите" изцяло в своя полза. Там един член разрешава да секат и строят на държавна земя, без да плащат държавни такси и спестявайки си процедурите упражняващи контрол над дейността им;
                                И няколко факта за горите:
                                - от 1991г до 2010г равнинните гори в България са намалели с 96%, данните са на НАСА
                                - за същия период планинските гори в страната са намалели с 8%, или както се похвали един горски в телевизионен ефир: "природата не търпи празни пространства и чрез самозалесяване, сега имаме повече гори от преди 20 години". Въпросния горски забрави да спомене, че самозалесяването протича в голяма степен в бивши земеделски земи - изоставени за сега, но собствениците са си в право да ги изкоренят по всяко време и да засеят примерно -ръж. Самораслеците имат тенденция към залиняване, болести, паразити, чести пожари. Ако една култивирана гора става прилична /т.е. годна за дърводобив, но все още гора в кавички/ за 70-80 години, на "самозалесените ще им трябват 200-300. Процентът самозалесени и залесени гори, които от космоса се отчитат като такива, но реално не са, е около 20-25%. Т.е. планинските гори са намалели реално с 25-35%.
                                - истинска гора не е тази засадена преди 70 години в правилни редици, където всяко паднало "старо и кухо" дърво е икономическа загуба за горските и опасност от зараза за здравите дървета. Истинска "стара" гора е тази, в която поне 70% от дърветата са на възраст над 200 години, и за живота в нея - за гъби, мъхове, насекоми и мечки е важна всяка млада фиданка и всяко паднало "старо и кухо" дърво.
                                Съжалявам, че в България - оазиса на Европа - са останали толкова малко такива гори, че хора, които искат всеки ден да са в гората явно не са виждали такава гора и взаимовръзките на съществата в нея

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X