Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да спасим Витоша - нова подписка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да спасим Витоша - нова подписка

    Тук ще намерите новата подписка по темата: http://forthenature.org/petitions/18#signed

  • #2
    От: Да спасим Витоша - нова подписка

    Кое да спасим на Витоша? Витоша е парка на най-големия град в България, и трябва да се поддържа чист, подреден и безопасен. И трябва да могат хората да отиват лесно в планината с лифтове и влекове, а не по пътя с хиляди автомобили. Кое е по-екологично - автомобила или лифта???

    Господата еколози да се поинтересуват как е решен въпроса в повечето алпийски и други курорти. На повечето места колите се оставят някъде далеч от планината, и даже достъпа до малките населени места е само с лифтове и влакчета. Да, някой ще трябва да инвестира и после да спечели от това.

    Няма нужда тук да слугуваме на конкурентни интереси. Аз лично предпочитам лифтове пред пътищата и колите.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      От: Да спасим Витоша - нова подписка

      А не може ли в гората да си има просто дървета и мечки ? Не ви ли стигат тия писти ? Аз ще подпиша подписката.
      Искам да попитам и някой правил ли е груби сметки колко кубика дървета са изсечени за пистите над Банско ?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bansko.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5334024
      Последно редактирано от sotk; 08-01-12, 19:24. Причина: Допълнение

      Коментар


      • #4
        От: Да спасим Витоша - нова подписка

        Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
        А не може ли в гората да си има просто дървета и мечки ? Не ви ли стигат тия писти ? Аз ще подпиша подписката.
        Искам да попитам и някой правил ли е груби сметки колко кубика дървета са изсечени за пистите над Банско ?
        [ATTACH=CONFIG]402469[/ATTACH]
        Кубиците дървета в България не намаляват, а се увеличават, въпреки пистите. Погледни статистиките навсякъде.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Да спасим Витоша - нова подписка

          Аз искам да попитам природозащитниците, не може ли да се развива спорт и туризъм екологично. Как на запад успяват. Аз съм за нови лифтове, не да се изакат други, а да се разширят и модернезират тези. Да се възтанови улеят за бобслей и шейни, да се направи модерна писта за бягане и биатлон, за да се тренира по-евтино и по-масово. И тогава няма да говорим, че нашите олимпийци са екскурзианти. Така де, те и сега не са. Карам по памет, на последната олимпиада нашите момчета се класираха в последните 4 места, но след тях имаше един германец. А сега ми кажете колко работещи улея има в Германи и колко тук? Ама обичаме да говорим с разбиране и за природа и за спорт. За мен това е много тежка тема. Но айде да се огледаме. Сега пак се плюе и то по български участници на световен форум, пример-Дакар. Ей всеки знае кое е най-добре, ама всъщност споделя чужди мисли и то изкривени. Колко ще спечели държавата от една ски-шанца на Витоша? Да не говорим за Зогравски, ами и за гост-състезателите, които ще си харчат парите по нашите бази за лагери. И не разправяйте, че ще се руши, ако се направи с разум има достатъчно разсипани територии в парка. Е, айде да погледнем по обективно вече. Объркано го написах, ама като стане дума за спорт и природа много се паля. А друг пример за опазването на природата.... Вижте снимките на Златев за състоянието на плаж Перла след офроад събора. Нужно ли е да се разровя за снимки направени след сбирка на зелени люде? Но да не влизаме в полемика.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Да спасим Витоша - нова подписка

            Само гора и мечки вече няма никъде по света. Няма и как да има - технологиите и познанията от много дълго време стигат за усвояване на всякакви територии под някаква форма и да се предпази някаква територия от усвояване, е нужен ресурс. Голям ресурс, който обществото не може да отделя срещу своя интерес. Затова и такива гори всъщност се използват, макар и нерегламентирано (бракониерство) и неконтролирано (т.е. без мярка и със замърсяване и увреждане). Важен е балансът, а екологията не е да забраниш всичко.

            Една друга тема е кой точно, при какви условия, с какъв контрол и на каква цена би направил тези писти и лифтове. Но това вече е обществен и политически проблем, а не екологичен.

            п.п. всъщност не съм скиор. Знам само, че откажеш ли на някого място под Слънцето, той сам си намира. Често не най-подходящото.

            Коментар


            • #7
              От: Да спасим Витоша - нова подписка

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... всъщност не съм скиор. Знам само, че откажеш ли на някого място под Слънцето, той сам си намира. Често не най-подходящото.
              Това трябва да важи и за мечките.

              Странно защо подписката не обръща никакво внимание на другите промени в Закона за горите, а именно - възможността за удължаване на ловния сезон и отпадането на контрола каква дървесина се изнася за чужбина.

              Коментар


              • #8
                От: Да спасим Витоша - нова подписка

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Само гора и мечки вече няма никъде по света.

                .
                Има , има . Сибир се нарича. Кеф ти мечки, кеф ти гора.

                Коментар


                • #9
                  От: Да спасим Витоша - нова подписка

                  Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                  Странно защо подписката не обръща никакво внимание на другите промени в Закона за горите, а именно - възможността за удължаване на ловния сезон и отпадането на контрола каква дървесина се изнася за чужбина.
                  Обърни де?
                  Нищо ново, всъщност. Вдига се шумотевица около някоя спорна тема, а конкретните и очевидни проблеми в новото законче си минават тихо.

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Има , има . Сибир се нарича. Кеф ти мечки, кеф ти гора.
                  ... кеф ти ракетно поделение, кеф ти зона за изтърпяване на наказания, кеф ти химически или металургичен завод... По-рядко е заселено, разбира се. Но принципът е същият.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да спасим Витоша - нова подписка

                    Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                    А не може ли в гората да си има просто дървета и мечки ? Не ви ли стигат тия писти ? Аз ще подпиша подписката.
                    Искам да попитам и някой правил ли е груби сметки колко кубика дървета са изсечени за пистите над Банско ?
                    [ATTACH=CONFIG]402469[/ATTACH]
                    И кой ще им се радва .... ако нас ни няма в гората?
                    Кой ?
                    Ти къде ще си ?
                    Аз всеки ден съм в гората. Тук няма писти и пак се сече дървесината.
                    Но така и трябва. Виждал ли си дърво , което е старо и не е отсечено навреме. То е КУХО отвътре.
                    Не става за нищо и скоро си пада само.
                    И става "боклук" за гората.
                    Навсякъде където е изсечено се залесява. Вече няколко НОВИ гори пораснаха пред очите ми.
                    Обичам гората. Всеки ден ходя в нея и там съм щастлив, СВОБОДЕН и не искам НИКОЙ.....НИКОЙ да ми забранява каквото и да е .
                    Под какъвто и предтекст да е - не искам забрани.
                    Искам ЕДИНСТВЕНО правилно отношение и към гората и към мечките.
                    Само толкова. Правилно отношение.
                    Това не нито забрана за изсичане , нито гола сеч.
                    Но този разговор е за умни и ориентирани хора. Не за слепи и последователи на "някаква" идея.
                    Жалко, че има немислещи последователи на разните забрани.

                    П.С. Къде бяхте, когато ЦАРЯ изсече уж неговата гора ( а се оказа държавна, върната му "по грешка" от чиновник.
                    Къде беше подписката ви тогава? Говоря за 4000 декара гора.
                    Мислене .....повече мислене трябва. За хората трябва да мислите ......(тези дето чат-пат ходите в горите)
                    Разпалих се...не ме наказвайте.......спирам!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да спасим Витоша - нова подписка

                      ... кеф ти ракетно поделение, кеф ти зона за изтърпяване на наказания, кеф ти химически или металургичен завод... По-рядко е заселено, разбира се. Но принципът е същият.

                      Нищо не разбрах. "ЗЗ" един вид. Защо?
                      Ракетното секретно беше над Ярлово. Наказания се изпълняваха над Боснек. Химия и металургия имаше надолу по Струма.
                      Последно редактирано от Владимир Йончев; 08-01-12, 22:19.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да спасим Витоша - нова подписка

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        ...Виждал ли си дърво , което е старо и не е отсечено навреме. То е КУХО отвътре.
                        Не става за нищо и скоро си пада само.
                        И става "боклук" за гората...
                        Колега, не искам да навлизам в спорове, ама понеже сме в раздел екология да ти кажа, че не си прав за старите дървета. Те може да нямат стопанско значение, обаче в едно гнило дърво се заселват десетки хиляди организми. Даже и риби: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=190193

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да спасим Витоша - нова подписка

                          Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                          Колега, не искам да навлизам в спорове, ама понеже сме в раздел екология да ти кажа, че не си прав за старите дървета. Те може да нямат стопанско значение, обаче в едно гнило дърво се заселват десетки хиляди организми. Даже и риби: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=190193
                          И? По тоя повод да оставим всяко гнило дърво там, където е паднало?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да спасим Витоша - нова подписка

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            И? По тоя повод да оставим всяко гнило дърво там, където е паднало?
                            Ако гората не е за дърводобив, точно така се прави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да спасим Витоша - нова подписка

                              Обаче гората храни и ловци и пътищари и др.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X