Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е закачил Българското знаме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Кой е закачил Българското знаме?

    От няколко години насам всеки 3 март сменям знамето със ново.Винаги съм се питал какво е редно да се направи със старото знаме.Да го хвърлиш в контеинера е малко гадно,ако изпитваш някакви чувства към него и не си го закачил само защото е модерно .

    Коментар


    • #62
      До: Кой е закачил Българското знаме?

      Братче, това със знамето нищо не означава. Ако си окачиш българския флаг това не те прави по-голям патриот. А що се отнася до мен лично - ето какво - аз живея тук във Франция вече 10 години, имам българска националност и САМО българско гражданство. Имал съм възможност да взема френско гражданство безброй много пъти, можел съм да се оженя за не една и две френски пръдли, което щеше да ми реши проблемите още когато не само, че България не беше в ЕС, ами се чакаше за визи по една седмица денонощно пред посолството в най-свирепите зимни виелици, когато краката ти се вкочаняваха, а сълзите ти замръзваха по бузите, когато приятели идваха през час да носят сандвичи и горещо кафе, а като ти го налеят от термоса ти изпускаш пластмасовата чашка, защото пръстите ти са вдървени и безчувствени от вълчия студ, когато хората от провинцията продаваха имоти само и само да се сдобият със скъпоценната виза шенген. Ти през този кошмар минавал ли си братко? Защото аз съм минавал. Аз не избягах от Аспаруховата конница, която сгази ромеите в Онгъла, аз не избягах от Ботев и Левски, аз не избягах от Камен Дел, Копитото, Черни Връх, Родопите, Рибарица, хижа Вежен, Тинтява и Козята стена. Аз избягах от нередовното плащане на заплати, от дупките по пътищата и новините на турски език по Българска Национална Телевизия, аз избягах от онези, които ме накараха да се чувствам чужденец в собствената ми родина. Аз избягах от държавата, братко, не от Родината. ТОВА ДА СИ БЪЛГАРИН Е ВЪТРЕ В СЪРЦЕТО ТИ, ТО НЕ СЕ ОКАЧВА НА СТЕНАТА.
      Бъди щастлив и на добър път! ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #63
        До: Кой е закачил Българското знаме?

        Това беше здрав удар по масата!

        Не искам да се бъркам в идеите ти, но според мен се подходил някога емоционално, а не прагматично..

        Естественно, че при всяко сътресение на едно общество, отгоре изплува утайката...

        България се тресе вече 20 години, но лека полека, утайката си изтече..

        Сега има вероятност да се окажем по-пречистени от всички, както стана с банковата система!

        Далеч съм от мисълта, че някой мързел от кварталното кафене, който от сутрин до вечер обвинява цялата държава, че заради нея не му става, ще разбере какво мисля, но факт е че вече има проевропейско поколение от недоволни, но и можещи хора...

        Еволюция братко, напълно сигурен съм, че тия скромни наши служителчета, с лизинговите скромни колички, с редовните плащания по падежите на кредитите си и с това, че възпитават децата си да не си хвърлят салфетките по тротоара, ще ни изведат на правилния бряг!

        "Кривите" влизат дълбоко под земята и в преносен и в буквален смисъл...

        П.С. "Избягах" е нещо като присъда...Независимо какво се е случило по време на битката... Ползвай друг термин!

        С най-добри чувства!

        Коментар


        • #64
          До: Кой е закачил Българското знаме?

          Да ви подсетя!

          /голям срам е да си пълнолетен български гражданин от "нормален" мъжки пол и да не си купил знаме, което да развееш днес/

          Честит празник!

          Коментар


          • #65
            До: Кой е закачил Българското знаме?

            Българско знаме се е развявало на къщата ни от построяването й през 1926 г. За поставянето му имаше вградена специална метална поставка. След като я разрушиха преди 15 г., за да правят кооперация, циментирах поставката в стената на ловно-рибарската ни хижа в Искърския пролом. През първите години само ние имахме знаме, но постепенно и съседите си закачиха. Сега там се веят повече български знамена отколкото в някой квартал на София.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #66
              До: Кой е закачил Българското знаме?

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              България се тресе вече 20 години, но лека полека, утайката си изтече..
              Късен отговор, но дали случайно не изтече каймака, а не утайката от България? И дали след като умните и кадърни млади хора напуснаха страната, сега това няма да направят и хората с пари и сериозен бизнес?

              Аз винаги съм бил радетел за национално самочувствие, но от известно време насам се чувствам силно подтиснат в милата ни Родина.

              Темата е за българското знаме - за съжаление има хора на най-високо ниво, за които то не значи нищо друго, освен начин да си направиш предната PR-кампания!

              Съжалявам за откровенията, но така чувствам аз нещата.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • #67
                До: Кой е закачил Българското знаме?

                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                Късен отговор, но дали случайно не изтече каймака, а не утайката от България? И дали след като умните и кадърни млади хора напуснаха страната, сега това няма да направят и хората с пари и сериозен бизнес?

                Аз винаги съм бил радетел за национално самочувствие, но от известно време насам се чувствам силно подтиснат в милата ни Родина.

                Темата е за българското знаме - за съжаление има хора на най-високо ниво, за които то не значи нищо друго, освен начин да си направиш предната PR-кампания!

                Съжалявам за откровенията, но така чувствам аз нещата.
                Мисля че ако тези които са напуснали България бяха тук и се бориха в името на нещо щеше да е друго сега.
                Колкото до знамето то е постянно с мен.На предното стъкло на колата ми

                Коментар


                • #68
                  До: Кой е закачил Българското знаме?

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Това беше здрав удар по масата!

                  Не искам да се бъркам в идеите ти, но според мен се подходил някога емоционално, а не прагматично..

                  Естественно, че при всяко сътресение на едно общество, отгоре изплува утайката...

                  България се тресе вече 20 години, но лека полека, утайката си изтече..

                  Сега има вероятност да се окажем по-пречистени от всички, както стана с банковата система!

                  Далеч съм от мисълта, че някой мързел от кварталното кафене, който от сутрин до вечер обвинява цялата държава, че заради нея не му става, ще разбере какво мисля, но факт е че вече има проевропейско поколение от недоволни, но и можещи хора...

                  Еволюция братко, напълно сигурен съм, че тия скромни наши служителчета, с лизинговите скромни колички, с редовните плащания по падежите на кредитите си и с това, че възпитават децата си да не си хвърлят салфетките по тротоара, ще ни изведат на правилния бряг!

                  "Кривите" влизат дълбоко под земята и в преносен и в буквален смисъл...

                  П.С. "Избягах" е нещо като присъда...Независимо какво се е случило по време на битката... Ползвай друг термин!

                  С най-добри чувства!
                  1. За утайката - от хубаво никой не бяга, драги, извода е твой.
                  2. Няма такава вероятност - още на влизане в Родината /в буквалния смисъл на думата/ започват да те заливат тонова помия и боклуци. И още по-страшно става, да знаеш .
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Кой е закачил Българското знаме?

                    Това ме подсеща да питам: Знае ли някой къде е Volk? Забелязва се липса на злободневни теми.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #70
                      До: Кой е закачил Българското знаме?

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Това ме подсеща да питам: Знае ли някой къде е Volk? Забелязва се липса на злободневни теми.
                      По всяка вероятност по нивите и при телетата.

                      Коментар


                      • #71
                        От: До: Кой е закачил Българското знаме?

                        Първоначално публикуван от hristo_p Преглед на мнение
                        Винаги съм се питал какво е редно да се направи със старото знаме
                        Аз ги пазя. Не ги сменям толкова често и са доста изтънели и прокъсани. Но не ги изхвърлям...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кой е закачил Българското знаме?

                          Е, не е развят но е Българският флаг.. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF6143.jpg
Прегледи:3
Размер:130.5 КБ
ID:5195597
                          Георги 00356/ 77777016 Малта
                          Lаnd Rover 110 /Series II‎

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кой е закачил Българското знаме?

                            Довечера да не забравим!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X