Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е закачил Българското знаме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Азис ще "ражда"...

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Закачането на едно знаме някъде в общия случай не значи нищо... нищо повече от това че е закачено...

    Наблюденията ми от последните 20-на години показват, че много от тия, които много ревностно вееха знамето (червеното), после също така ревностно взеха да веят знамето (синьото), после ...


    Т.е. развяването на байраци не означава абсолютно нищо.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      Re: Кой е закачил Българското знаме?

      Моето ми е на номерата на колите.
      Лично мен ме жегва че го нямам на паспорта, личната карта и шофьорската книжка и бих подкрепил инициатива поне на международните паспорти да ни го има.

      Коментар


      • #18
        Re: Кой е закачил Българското знаме?

        Затова сме свободни да избираме...
        На мен това ми харесва, моите ще се веят винаги на покрива и вероятно ще си останат единствените в района, сега се сещам, че примерно циганите си нямат въобще знаме....

        Някой да е ходил в Турция?
        И да е забелязал, че навсякъде гъмжи от знамена и символи, които за изтънчените натури ще са върха на кича...А да е забелязал, респекта и уважението към държавата и реда от страна на населението?

        Е, има и други места, където не се веят знамена, защото така пишело в конституцията, но съдейки за състоянието на реда и държавните структури, там най-подходящо е да се веят червени фенери!

        Е поне над моята къща няма да се вее червен фенер....

        Коментар


        • #19
          Re: Кой е закачил Българското знаме?

          В Тел Авив всяка 2ра кола има закачено знаменце.
          Почти всяка сграда има знаме.
          И хората си обичат държавата , пазят си я.

          В Москва има навсякъде руското знаме. Всички паметници с петолъчки
          и на Ленин са старателно измити и чисти.
          Шефчето в офиса където бях имаше над главата си на стената руското знаме.
          Попитах го каде е и портрета на Путин и той ми отговори :
          "Путин е временен ,а Русия вечна"
          Хората си обичат държата.

          В Белград е същото.
          Огромни билборди със надпис :
          "Велик динар, Велика Сърбия"

          А тук децата от 1 до 5 клас я знаят кое е нашето знаме я не !

          И аз съм ЗА да се слагат повече знамена.

          Коментар


          • #20
            Re: Азис ще "ражда"...

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            Наблюденията ми от последните 20-на години показват, че много от тия, които много ревностно вееха знамето (червеното), после също така ревностно взеха да веят знамето (синьото), после ...
            Т.е. развяването на байраци не означава абсолютно нищо.
            Дааа, байрактари, за кво да е хоро, все се намират!
            Важно е да свири музиката, да думка тъпана
            и софрата да е безплатна!
            Развяването на байряци по "сватби",
            наистина не означава нищо!!!

            Самоопределянето, обаче,
            под кой флаг, да стоиш е нещо много сериозно,
            нашите предци, са го изпитали, в пълна сила,
            на плещите си и платили с кръвта и живота си!!!

            Препочитам над главата ми да се вее трибагреника,
            от колкото, да съм под някой партиен парцал,
            на който му сменят боята, за всеки избори!

            Знамето(трибагреника), символизира земята, народа и държавата ни
            и нека си има закон и правилник за развяването му.
            Аз като част от тая земя, народ и държава,
            също имам право и ще го развявам!
            Защото сме тук, за малко
            и за да има и други след нас, под тоя флаг!!!

            Коментар


            • #21
              Re: Кой е закачил Българското знаме?

              Всеки си е прав за себеси. Ние сме нация от индивидуалисти, затова и сме на тоя хал, нищо което се прави заедно, не става.
              а аз съм още ПО, та никога не съм обичал да нося значки, знаци и табели, това и знаменца, аз си знам какъв съм няма защо да го показвам, показноста често е ... показност.

              Коментар


              • #22
                Re: Кой е закачил Българското знаме?

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Всеки си е прав за себеси. Ние сме нация от индивидуалисти, затова и сме на тоя хал, нищо което се прави заедно, не става.
                а аз съм още ПО, та никога не съм обичал да нося значки, знаци и табели, това и знаменца, аз си знам какъв съм няма защо да го показвам, показноста често е ... показност.
                Ето я основната разлика - за едни показност, за други необходимост!
                Това се получава, защото всеки пречупва въпроса през своя мироглед...
                За мен е гордост, че служих и то добре в Българската Народна Армия, за много от моите връстници е гордост, че са успели да се освободят от служба с медицински комисии, спортни роти и работа в Кремиковци!
                И няма как да ми се отнемат тия години, ще си останат за мое ползване като спомени за старини!
                Когато всяка сутрин вдигахме знамето и всяка вечер, го сваляхме с химна настръхнали от уважение, когато турците и гърците трепереха от "заредения калашник на Балканите"!

                Спирам за да не почна и да пея химна, а това вече ще е прекалено..

                Коментар


                • #23
                  Re: Кой е закачил Българското знаме?

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  ...За мен е гордост, че служих и то добре в Българската Народна Армия...
                  ...Когато всяка сутрин вдигахме знамето и всяка вечер, го сваляхме с химна настръхнали от уважение...
                  Volk,
                  Изпитвам дори малко завист към хора, които могат да се чустват по този начин и могат да си осмислят живота, на база принадлежност. Аз съм и винаги съм бил човек без подобни ценности, без нужното уважение към "идолите", винаги съм се стремял да видя "комерсиалният" подтекст който движи Големите събития в историята, което ме парви може би по-малко идеалист и със сигурност ме "ограбва", но какво да правиш - съдба, а е късно да се променям
                  А, забравих да кажа не съм кръшкал, изкарах 2 години и 11 дена в армията, не се гордея, но и не съжалявам, там ми се "отвориха" очите за много неща които не можеш да прочетеш в учебниците и осъзнах какви хора живеят в нашата Родина (Всякакви).
                  Та наистина се радвам за теб и пак казвам може би малко ти завиждам.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кой е закачил Българското знаме?

                    volk: доста е трудно последно време да си мъж, да си българин и да си свестен..... Радвам се обаче че се намират и такива все още , каквото и да става - дръж знамето горе.... !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кой е закачил Българското знаме?

                      В нашият офис винаги сме имали стойка и малко българско знаменце , въпреки че сега е модерно да е европейското.

                      Изобщо не е срамно да имате българското знаме до вас , а и то така или иначе е на номерата на колите на всички ни.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Re: Кой е закачил Българското знаме?

                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        В Тел Авив всяка 2ра кола има закачено знаменце.
                        Почти всяка сграда има знаме.
                        И хората си обичат държавата , пазят си я.

                        В Москва има навсякъде руското знаме. Всички паметници с петолъчки
                        и на Ленин са старателно измити и чисти.
                        Шефчето в офиса където бях имаше над главата си на стената руското знаме.
                        Попитах го каде е и портрета на Путин и той ми отговори :
                        "Путин е временен ,а Русия вечна"
                        Хората си обичат държата.

                        В Белград е същото.
                        Огромни билборди със надпис :
                        "Велик динар, Велика Сърбия"

                        А тук децата от 1 до 5 клас я знаят кое е нашето знаме я не !

                        И аз съм ЗА да се слагат повече знамена.
                        Излишно е ...ние сме втори след евреите по ум и.....то ни личи от всякъде
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кой е закачил Българското знаме?

                          Смятам че родолюбието е вродено не само се възпитава. За мен и моето семейсто то е в гените и кръвта ни. Летописите разказват че пра,пра родителите ни са били роднини на цар Иван Шишман, и когато онова тюркско племе обсажда Търновград, те с жените децата и слугите си избягват в беломорието, живеят там създават селища и превръщат неплодородната пустош в райска градина. Извоюват си правото от високите порти да имат църква в която се проповядва не на гръцки а на български, училище в което се учи А,Б,В. Запазили с векове език, вяра,традиции, и българщина. След освобождението се връщтат в родината си, техните потомци. От малка когато чуя химна на България ме побиват тръпки, така възпитах и децата си. От години на покрива на къщата ни се вее нашият трибагреник, а от влизането ни в ЕС и синьото знаме със златните звезди.
                          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кой е закачил Българското знаме?

                            Ами ето тук се вее моето знаме. Истинско нямам, но скоро...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кой е закачил Българското знаме?

                              Първоначално публикуван от donia Преглед на мнение
                              Смятам че родолюбието е вродено не само се възпитава. ....
                              Не мисля. Децата възприемат и по-късно несъзнателно копират поведението и разсъжденията на хората от средата в която са израсли. Тези, които са възпитавани от улицата и единствената им мисъл е била как да докопат някой лев, било за храна, било за друго, не можеш да очакваш да бъдат националисти. Защо за много българи думите химн, знаме и Република България не значат нищо? Ами защото съзнанието им е обсебено от мисълта за оцеляване. Лесно е да бъдеш философ на пълен корем, с чаша вино пред камината. Я пробвай обаче, когато цял ден не си ял и мръзнеш и бъхтиш някъде по строежите за 15 лева надница.... Ако ще и Васил Левски да ти е дядо, няма да даваш пукната пара за химна и знамето. Национализма и родолюбието се възпитават в човека още от раждането му, но това се прави не само от родителите, а и от ДЪРЖАВАТА. Когато знаеш, че каквото и да се случи, тази държава ще стои плътно и докрай зад теб, ще бъдеш горд, че си поданник на тая държава ....
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кой е закачил Българското знаме?

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Не мисля. Децата възприемат и по-късно несъзнателно копират поведението и разсъжденията на хората от средата в която са израсли. Тези, които са възпитавани от улицата и единствената им мисъл е била как да докопат някой лев, било за храна, било за друго, не можеш да очакваш да бъдат националисти. Защо за много българи думите химн, знаме и Република България не значат нищо? Ами защото съзнанието им е обсебено от мисълта за оцеляване. Лесно е да бъдеш философ на пълен корем, с чаша вино пред камината. Я пробвай обаче, когато цял ден не си ял и мръзнеш и бъхтиш някъде по строежите за 15 лева надница.... Ако ще и Васил Левски да ти е дядо, няма да даваш пукната пара за химна и знамето. Национализма и родолюбието се възпитават в човека още от раждането му, но това се прави не само от родителите, а и от ДЪРЖАВАТА. Когато знаеш, че каквото и да се случи, тази държава ще стои плътно и докрай зад теб, ще бъдеш горд, че си поданник на тая държава ....
                                Донякъде си прав, но на мен въобще не ми харесва сегашната държава. Значи ли това, че не трябва да се чувствувам горд, че съм Българин.(съзнателно с главна буква, инспирирано от една друга тема) И през 1980 година(мисля) като беше олимпиадата в Москва плаках с глас, че сме на трето място в света. Тогава бях на 10, но се чувствувах не по-малко горд. И мисля, че чувството за национална гордост не зависи от това за колко пари работиш. Справка: "Хъшове". Лично аз не съм "богат". Изработвам по 30-35 лева на ден, всичките отиват за издръжка на семейството, но това не ми пречи да обичам България. Също се мъча да възпитам синовете си по същият начин. Засега май успявам. Или си е вродено...
                                А относно Левски-преди две години видях татуиривка на портрета на Васил Левски, доста споучливо направена(от най-добрият майстор тук) и си казах: ще си направя такава, въпреки, че не харесвам татуировките по принцип, но след като поразмислих няколко дни разбрах, че това е кощунство с паметта му, граничи с кич, и така не си направих. Винаги има начин да покажеш уважението си към Левски, Ботев, Патриарх Евтимий, и всички други "знайни и незнайни" герои. Един от тях е вдигането на националното знаме. Същото за което са се борили, или са се надявали ние да го развяваме свободно!
                                Последно редактирано от Кольо; 01-12-07, 21:13.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X