Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е закачил Българското знаме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Кой е закачил Българското знаме?

    Не говорим за любовта към Родината, а за отношението към държавата и символите. Пример от вчерашните новини: детето с вроден недостатък, което се мести от болница на болница, като само го поддържат, без да го лекуват. Клиничните пътеки не позволявали повече ... Дали родителите са горди, че живеят в България и са българи? Нямам представа дали са богати, но най-вероятно не са. Има още стотици и хиляди примери от други области... Аз също обичам България и не съм се срамувал никъде да заявя, че съм българин, но когато е ставало въпрос за това, какъв е животът тук, винаги съм избягвал да говоря за състоянието на държавата в момента.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      До: Кой е закачил Българското знаме?

      Куздов, съжалявам но немога да се съглася с теб че битието трябва да определя чувстваото за принадлежност и любовта към родината и символите с които я изразяваме. Ако трябва да говоря за проблеми в здравеопазването и друго трябва да не млъкна, сблъскала съм се с какаво ли не, идвало ми е да крещя от болка и безсилие към управляващия апарат. Но за много неща всички ние сами сме си виновни, защото сами избираме кой и как да ни управлява, или не избираме като не ходим на избори. Моите предци е трябвало да се заличат като българи защото над 400г. са живеле далеч от пределите на родината си, били са и бедни и гладни, но българи пеели са нашите българските песни, направили са отряд доброволци които се е присъединил към войските настъпващи към България за да могат да се върнат в родните места с цялото си домочадие и с гордо вдигнати глави.Това за мен е родолюбие и то не е само възпитано то е дълбоко в душата и сърцето.
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • #33
        До: Кой е закачил Българското знаме?

        аз имам закачено, но в стаята , в момента съм поръчал пилон пред къщата ми , но още не съм приключил с ремота , до седмица - две ще стане ,

        но смятам да го качвам само на празници , немога да преценя дали е правилно , да-нестана смешен иначе
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • #34
          До: Re: Кой е закачил Българското знаме?

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          В Тел Авив всяка 2ра кола има закачено знаменце.
          Почти всяка сграда има знаме.
          И хората си обичат държавата , пазят си я.

          В Москва има навсякъде руското знаме. Всички паметници с петолъчки
          и на Ленин са старателно измити и чисти.
          Шефчето в офиса където бях имаше над главата си на стената руското знаме.
          Попитах го каде е и портрета на Путин и той ми отговори :
          "Путин е временен ,а Русия вечна"
          Хората си обичат държата.

          В Белград е същото.
          Огромни билборди със надпис :
          "Велик динар, Велика Сърбия"

          А тук децата от 1 до 5 клас я знаят кое е нашето знаме я не !

          И аз съм ЗА да се слагат повече знамена.
          Аз не бих искал да се сравняваме с Израел (които си купиха територията, за да си направят държавата там) - някои си я извоюват, други си я купуват - кой както може.
          Не бих искал да се сравняваме и с Русия - имперският дух си е в тях и те още доста време няма да се излекуват от това.
          Не бих искал да се сравняваме и със Сърбия. Още Левски много точно ги е определил навремето в едно свое писмо: "Ако двама сърби отидат в Индия и на другият ден "Белградски вести" ще обяви Индия за сръбска колония.
          Ние сме си българи и имаме с какво да се гордеем. Можем да се гордеем, но не бива да сме горделиви. Можем да си обичаме родината но не бива да сме националисти.
          Всеки сам може да си прецени дали да сложи националният флаг на портата си или да го носи само в сърцето си -останалите просто не са българи.
          !

          Коментар


          • #35
            До: Кой е закачил Българското знаме?

            Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
            аз имам закачено, но в стаята , в момента съм поръчал пилон пред къщата ми , но още не съм приключил с ремота , до седмица - две ще стане ,

            но смятам да го качвам само на празници , немога да преценя дали е правилно , да-нестана смешен иначе
            Не можеш да станеш смешен с окачен националният флаг пред къщата ти.
            Може даже да почувстваш и по-голяма отговорност заради него, което пък да те възпре да вършиш нещо непристойно.

            Ако пък окачиш националният флаг и "надуеш уредбата до дупка", с маанета и кючеци - е тогава вече ще си смешен, но ти няма да го направиш, нали!
            !

            Коментар


            • #36
              До: Re: Кой е закачил Българското знаме?

              Първоначално публикуван от yovcho Преглед на мнение
              ...Можем да си обичаме родината но не бива да сме националисти...
              Aз не виждам нищо лошо в това човек да е националист! Това пак е някво втълпяване и пропаганда, да си обичаме Родината ама тихо. Не трябва да е така
              Танки грязи не боятся!

              Коментар


              • #37
                До: Re: Кой е закачил Българското знаме?

                Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                Aз не виждам нищо лошо в това човек да е националист! Това пак е някво втълпяване и пропаганда, да си обичаме Родината ама тихо. Не трябва да е така
                Справка тълковният речник: Национализъм - Идеология и политика на поставяне на дадена нация в привилигировано положение, чрез което се потискат другите народи и се разпалва национална вражда.
                Предполагам, че не си искал да кажеш това, нали!
                !

                Коментар


                • #38
                  До: Кой е закачил Българското знаме?

                  Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                  Aз не виждам нищо лошо в това човек да е националист! Това пак е някво втълпяване и пропаганда, да си обичаме Родината ама тихо. Не трябва да е така
                  Работя във фирма в която над 70% са т.н. турци(има и цигани,но и те се турчеят), и като си тръгвам, надувам касетофона на астра-та, като свири "Епизод". Докато от другите коли се чуват "маанета", не само в смисъл "чалга", но и истински такива. Но има разлика в мощността на усилвателите:-(((((. И съм горд, че го правя, нищо, че "иноезичните" колеги ме гледат странно. Все пак тук е БЪЛГАРИЯ, и не би трябвало да се срамуваме от това, че сме Българи!
                  Последно редактирано от Кольо; 03-12-07, 21:26.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Кой е закачил Българското знаме?

                    Хубаво е да се развява българският флаг, хубаво е да се възпитават децата като
                    българи.Може да не харесваш държавата, но обичай родината си.И през 1912 и 1915г.
                    държавата не е била идеална, но хората са защитили родината си\сръжавайки се под
                    българското знаме\ и са останали в историята.Всичко друго е глупост и аматьорска
                    психология.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Кой е закачил Българското знаме?

                      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                      Хубаво е да се развява българският флаг, хубаво е да се възпитават децата като
                      българи.Може да не харесваш държавата, но обичай родината си.И през 1912 и 1915г.
                      държавата не е била идеална, но хората са защитили родината си\сръжавайки се под
                      българското знаме\ и са останали в историята.Всичко друго е глупост и аматьорска
                      психология.
                      Така е. За балканската и междусъюзническата война(срамен израз-отначало съюзници, а после война) много хора не са и чували, та камо ли да кажат защо са започнали, причини, и т.н. но тогава хората са били под влияние на все още незабравеното турско РОБСТВО, и са отстоявали идеята за свободна България. Сега, като свободата я имаме като даденост не я оценяваме, но в онези години хората са чувствували свободата застрашена, и са отивали може би на сигурна смърт.
                      Е, не мога да се сдържа:
                      Българио, за тебе те умряха,
                      една бе ти достойна зарад тях,
                      и те за теб достойни, майко бяха!
                      И твойто име само кат мълвяха,
                      умираха без страх.
                      Гордейте се, че сте българи, не се оставяйте да ви газят разни...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кой е закачил Българското знаме?

                        не мислиа 4е парламента заслужава знамето в сега6ниат си състав

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кой е закачил Българското знаме?

                          Първоначално публикуван от vladokr1 Преглед на мнение
                          не мислиа 4е парламента заслужава знамето в сега6ниат си състав
                          тия и вода не заслужават да пият
                          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кой е закачил Българското знаме?

                            Извинявам се, че повдигам стара тема!
                            Излезе след едно търсене и се почуствах дължен да отговоря.
                            На терасата на къщата ми се вее постоянно българското знаме!
                            Преди време имах и в колата хартиено знаменце-отзад на задната кора, но с времето избледня и се скъса...
                            Май наистина има нещо вярно в твърдението на VOLK-има някаква връзка между флага и набезите на крадците!
                            Или по-скоро "профила" на хората издигнали националния флаг е "такъв" и боклуците подсъзнателно го усещат...
                            Според мен темата е доста интересна и се чудя защо е замряла!?
                            Последно редактирано от Сашо; 28-05-09, 22:42. Причина: изпусната буква....

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кой е закачил Българското знаме?

                              Знамето е било винаги на къщата ми. Прабаба ми и баба ми го слагаха в неделя и на празници, но сега е от здрав материал и може да стои постоянно.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кой е закачил Българското знаме?

                                На балкона на апартамента имам голямо знаме, което стои там от няколко години, обаче е за смяна, защото "съобразителни комшии" са го маркирали с 1-2 попадения с фасовете си, които хвърлят през балконите/прозорците си
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X