Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разправям ви аз, че съм трак...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разправям ви аз, че съм трак...

    Преди години, попитах покойния вече, проф. Станимир Калоянов (Стенли), къде са траките, а той ми отговори - "по улиците". След разговора, продължил до сутринта, аз си тръгнах с твърдото убеждение, че съм трак.

    Днес, като потвърждение, попаднах на интересна статия, в която се твърди, че:
    Според учените носим 49% гени от траки, по 15% от славяните и елините, 11% от древните македонци и 8% от финикийците.
    Винаги съм се чудил, защо се считаме за потомци на прабългарите, след като Борис I е изтребил 52 български рода... или почти всички прабългари...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: Разправям ви аз, че съм трак...

    Интересно е да се види източника, щото така малко звучи ЕЖК. Пъки дефиницията за генен произход ми се струва относително блудкава. Макар че, нищо чудно да е вярно.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #3
      До: Разправям ви аз, че съм трак...

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Интересно е да се види източника, щото така малко звучи ЕЖК...
      Явно не сте видяли линка в първия ми пост, според който:
      швейцарският институт по генетика “Игенеа”
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Разправям ви аз, че съм трак...

        Видях го. Въпросът беше да се види документа. Т.е. да е ясно как точно е проведено изследването.

        Ето го института - http://www.igenea.com/index.php?lp=1.

        Едит: "Институт" май не е най-подходящото заглавие... И странно, никъде не го видях точно това изследване. Но пък мож да си поръчаш да ти направят. Явно сърбите са си поръчали.
        Последно редактирано от NovemberCharlie; 01-03-10, 16:09.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #5
          До: Разправям ви аз, че съм трак...

          А останалите 17%?

          Коментар


          • #6
            До: Разправям ви аз, че съм трак...

            Липсват само 2 %. Вероятно са "други"
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #7
              До: Разправям ви аз, че съм трак...

              Според учените носим 49% гени от траки, по 15% от славяните и елините, 11% от древните македонци и 8% от финикийците


              A oстаналите до 100 са от ДЖЕДАЙ
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                До: Разправям ви аз, че съм трак...

                За теб се знае отдавна...
                LZ1HKW
                Реглаж на преден и заден мост
                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                Коментар


                • #9
                  До: Разправям ви аз, че съм трак...

                  Циганите и турците в България и те ли са траки?Щото те са половината от населението в България или в Швейцарския институт не знаят че ги има.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разправям ви аз, че съм трак...

                    Стига бе - да сравняваш днешното племе с тракийците си е кушунство с паметта на велики войни и герои. Хайде едно-две-три изключения давам... Но днешните българи = траки - НЕ!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разправям ви аз, че съм трак...

                      нАуката е странно животно. Статистичски погледно средният жител на земята е с един тестис и една гърда. Ама аз такива не познавам... освен Азис, може би...
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разправям ви аз, че съм трак...

                        Потомци на траките„те са били романизирани за столетията римско господство“ са власите по планините.Защо са избягали там?Вие да сте чули славяните и пра българите да са вземали пленници и робиСве под ножаИ само тези избягали горе високо са останали живи
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разправям ви аз, че съм трак...

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          ... „те са били романизирани за столетията римско господство“...
                          Вярно е, както е вярно, че в последствие са станали византийци, а по-късно... българи. Отделни, малобройни групи са опитали да се съхранят етнически, в следствие на което са били изолирани от обществения живот. Това са т.н. власи, каракачани, аромани и пр...

                          За съжаление историята винаги е обслужвала политическите (религиозни и икономически) интереси на силните на деня...

                          Типичен пример за това е историята около Ивайло. В учебниците ни, до преди 20 години, пишеше, че е обикновен селянин, сиреч "човек от народа". Историците премълчаваха, че е бил болярин, със собствена крепост - Овеч (днес Провадия), при това "пръв между равните" (болярите). Както, че не е заел престола вследствие на "селско възстание", а на "военен преврат", извършен от болярите, срещу Константин Тих, защото последния не е изпълнил задължението си, да поведе войската срещу поредните нашественици. Твърдението се базираше на византийските хронисти, които наричат Ивайло - "бърдоква", т.е. "свинар", като се пропускаше факта, че с подобни обидни епитети, хронистите са наричали почти всички врагове на Византия.

                          Отворих тази тема, воден от желанието да се опитаме да преоткрием истината за нас самите, в чисто исторически план. Да се опитаме да видим къде свършват легендите и започва истината, колкото и неприемлива да е от политическа, или каквато и да е друга, гледна точка.
                          Последно редактирано от giorgio; 02-03-10, 08:50.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разправям ви аз, че съм трак...

                            Изследване...
                            Поръчал си някой да му го направят и си получил това, за което си е платил.

                            От четеното из форума, съм с впечатлението, че автора на темата е инженер - та да попитам: В каква дименсия ги премериха тези количества гени, какъв е еталонът за стопроцентовата "траковост"; "българост"; "елинност" и пр. и пр!?
                            Освен това се говори за траки, македонци и илири, като различни неща, а македонци /древните/, илири /и ей така без някаква систематика и на момента ми идват в съзнанието още: кикони, одриси, беси, едони/ са все тракийски племена, или общности, ако щете. Финикийците и древните елини също са разделени по някакъв неустановен критерий, а елините всъщност са потомци на финикийците и като общност са семити.
                            Някакви колизии при приемането на християнството за официална държавна религия, определепо е имало. Но чак пък: "...почти всички прабългари..." - да са били избити - ми се вижда силно преувеличено /много силно преувеличено/! Много български родове са били християнски много преди преди приемането на християнството, дори преди установяването на българите върху настоящата територия. Това с избиването на ЦЕЛИТЕ 52 рода е твърде необоснована теория - и да е имало нещо такова, най-вероятно става въпрос за патриарсите на въпросните родове, т. е. 52 души /хайде и първородните синове, та 104 души/. А да се твърди, че 52 рода са почти всички българи е меко казано смехотворно - колко наброява един род /става въпрос във един и същи исторически момент, а не като раждали се и умирали във времето/ - сто души, нека са петстотин, петдесет рода по петстотин души са двадесет и пет хиляди души - със жените, децата и старците!!! От тази общност ли е формирал Аспарух армията, воювала и победила стохилядната византийска армия?!?!
                            В заключение: Не може, при положение, че това население е пребивавало по тези земи в продължение на хилядолетия - днес от него да няма и помен, но предвид, че дълги векове тук са били гранични територии на Римската империя, във които територии са ставали сблъсъците със прииждащите от изток народи при Големите преселения - то остатъците от него са неособено значителни! Само като пример:На аналогичните /гранични за Римската империя/ територии в останалата част от Европа, няма дори и остатъци от "оригиналното" население - там придошлите германи и гали са унищожили и претопили почти сто процента от него.
                            Та: Има у нас и нещо от траките /особено като наследници на културата им/, но чак пък 49% е твърде преувеличено.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разправям ви аз, че съм трак...

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение

                              ...За съжаление историята винаги е обслужвала политическите (религиозни и икономически) интереси на силните на деня...

                              Ето със това съм дословно съгласен!
                              Точно въз основа на този постулат генерират разните теории за "море славяни" и "капка българи" в него.
                              Точно в тази връзка ни убеждаваха, че българите били монголоиди /не че тези хора са нещо по-малко от нас, но определено, не би ни било приятно да се припознаем в това амплоа/. Точно заради това ни убеждаваха - научни колективи излъчени от Коминтерна и други групи руски специалисти - че българите са тюрки /при такава алтернатива - вследствие на заложеното ни в "костния мозък" - много от нас, с отвращение се отричаха от българщината и съвсем искрено желаеха да са славяни/...

                              П. П. За подсилване на ефекта, когато се говореше за българите като за тюрки и монголоиди, непременно се добавяха и епитети от рода на: " кривокраки", или нещо подобно.
                              Последно редактирано от davc; 03-03-10, 21:00.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X