Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

    Опа. Темата се е върнала на правилното място)

    По принцип жена ми много харесва свети валентин. Не за друго ама има магазинче за сувенири. Тази година, обаче, хич не беше доволна. Явно модата отшумява. Не можа да си продаде и малкото и останали валентинки от миналата година. Така че Джорджио да не губи надежда.
    Аз, моите приятели и роднини, както всяка друга година, не разочаровахме търговците на вино (всъщност аз ги разочаровах, защото от няколко години си го правя сам).
    Традиция при нас е да празнуваме Трифон Зарезан без половинките си, само мъжете (не знам може би на всякъде такава да е традицията). Девиците от тракийския ритуал няма как да присъстват в съвременен вариант, но пък основната тема е за тях. И не само за тях - за приятелството, за честа, за преходното, за непрходното, за.... другите не помня, ....ааа нещо за виното колко било хубаво и полезно.
    На сутринта основно си говирихме простотии, но единствената ни мисъл беше - Колко е хувава шкембе-чорбата.
    Мдаа, едно и също всеки февруари. От догодина и синът ми започва да присъства.
    И т.н и т.н.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #92
      До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

      Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
      не се здържах и аз съм един от невярващите , но съм длъжен да поткрепя останалите православни Българи а при тъкъв случеи повярваи ми вообще не ме итересуват КАТОЛИЦИТЕ и техните празници
      Юли, католиците също са християни и също празнуват Коледа, даже съвпада с нашата(православната). На Коледа, ако не знаете, се празнува раждането на Христос. По твоята логика ще излезе, че като празнуваш Коледа подкрепяш и католиците? Ами сега...?
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #93
        До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

        Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
        Юли, католиците също са християни и също празнуват Коледа, даже съвпада с нашата(православната). На Коледа, ако не знаете, се празнува раждането на Христос. По твоята логика ще излезе, че като празнуваш Коледа подкрепяш и католиците? Ами сега...?
        казах ти нищо не разбирам от божите работи , католичите ги мразя защото се месят в политиката и то точно за жените , по техни изисквания нямаш право на аборт , ако го направиш отиваш във затвора , иди живеи по техните закони
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • #94
          До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

          Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
          Юли, католиците също са християни и също празнуват Коледа, даже съвпада с нашата(православната). На Коледа, ако не знаете, се празнува раждането на Христос. По твоята логика ще излезе, че като празнуваш Коледа подкрепяш и католиците? Ами сега...?
          Само да уточня, че не католическата Коледа съвпада с нашата, а по-скоро, нашата я съвпаднаха с католическата... Православната Коледа и до ден днешен е на 7-ми януари. Още една тухла в стената, както пеят едни приятели...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #95
            До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

            Спомням си един Трифон за резан...И на тоз празник по случай св.Вальо момичето до мен ми подари чифт "котки"(за лед не сиямски) завързани със розова връзка със сърце!Бях много разчувстван,единственото,което успях да промълвя бе...-Ъ-м,а винце има ли?Не бе не съм толкоз безчувствен още на другия ден и подарих челник.Та тъй от едната романтика сега и момче чакаме...
            Тома Томов
            Вече с Kia Sportage.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X