Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

    Наближава истерията „Св.Валентин”, та пак се сещам кога и от де се взе тази мода.... Заменяме древния тракийски празник на виното, асимилиран от християнството в „Трифон- зарезан”, но запазен като ритуал, с лигавия, католически „Св. Валентин”...
    Преди повече от 8 хилядолетия, по това време на годината, нашите предци, траките, са отдавали дължимото на виното. Провеждали са се т.н. оргии, или казано на съвременен език, Дионисиеви празници.... Ще припомня накратко, как са протичали празниците. Няколкодневни веселби, поливани обилно с червено (неразредено J) вино, бурен секс (в който са участвали само неженините жени) и прословутото зарязване на лозите.
    Да ви е честит розовия „Св. Валентин”! Обичайте се, разменяйте си сърчица и се веселете.... Пийте си коктейлчетата, или онези малки амфетаминчета, оставете виното на мъжете, които са на изчерпване по нашите земи! На 14-ти, ние ще отпиваме от тежкото вино и ще размишляваме тихо, кротко и дълго, върху преходността....
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

    Всеки трябва да си празнува това което му е кеф.... Аз съм против да ми казват кой е най-правилният ми празник.....
    Времената се променят и това според мен е хубаво. Когато младежта си разменя подаръци и си пише любовни писма, не виждам нищо лошо.....
    Дали дионисиевите гуляи са по-чалгарски или денят на влюбените двойки - това няма кой да каже със сигурност. Колкото до истинския мъж - истинският мъж трябва да може да направи денят на една дама специален, поне веднъж годишно...... което е доста по-трудна задача от това да се наливаш с вино....
    Апропо - денят на влюбените може и да е бил тракийски празник също, не е задължително да го наричаме точно на католическия светец....
    http://trakiya.cult.bg/calendar.htm

    Коментар


    • #3
      До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

      Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
      Горби, в линка, който си посочил са отразени празниците на някакво тракийско дружество. Същите нямат нищо общо с празниците на траките, за които giorgio по-горе говори!

      Коментар


      • #4
        До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

        Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
        "Календар на тракийските праници"
        ......
        "8.03. Ден на жената Тракийка"

        Ей това вече наистина е чалга.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #5
          До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
          "Календар на тракийските праници"
          ......
          "8.03. Ден на жената Тракийка"

          Ей това вече наистина е чалга.

          Ами Трети март! Когато е имало траки, не е имало турско робство. Поне така пишеше навремето в учебниците по история.

          Коментар


          • #6
            До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
            . Колкото до истинския мъж - истинският мъж трябва да може да направи денят на една дама специален, поне веднъж годишно...... което е доста по-трудна задача от това да се наливаш с вино.... http://trakiya.cult.bg/calendar.htm
            Абсолютно си прав! По-трудна задача е. Но защо трябва да е фиксирана датата за това геройство. Че и само веднъж годишно.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #7
              До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              ...Да ви е честит розовия „Св. Валентин”! Обичайте се, разменяйте си сърчица и се веселете....
              Така както е написано по-горе, и Трифон зарезан е бил не по-малко розов:
              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              ...Ще припомня накратко, как са протичали празниците. Няколкодневни веселби, поливани обилно с червено (неразредено J) вино, бурен секс (в който са участвали само неженините жени) и прословутото зарязване на лозите...
              Секс само м/у жени, били те и неженени също има доста розова окраска.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

                Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                Всеки трябва да си празнува това което му е кеф.... Аз съм против да ми казват кой е най-правилният ми празник.....
                Времената се променят и това според мен е хубаво. Когато младежта си разменя подаръци и си пише любовни писма, не виждам нищо лошо.....
                Дали дионисиевите гуляи са по-чалгарски или денят на влюбените двойки - това няма кой да каже със сигурност. Колкото до истинския мъж - истинският мъж трябва да може да направи денят на една дама специален, поне веднъж годишно...... което е доста по-трудна задача от това да се наливаш с вино....
                Апропо - денят на влюбените може и да е бил тракийски празник също, не е задължително да го наричаме точно на католическия светец....
                http://trakiya.cult.bg/calendar.htm
                На 21 години съм, но за мен Св. Валентин също е доста измислен празник! Не понасям лигавщините с бонбонки, цветя и т.н. Не мисля, че е редно само в един ден да ми се показва колко ме обичат и едва ли не да ми "свалят звездите и Луната"...! А колкото до ИСТИНСКИЯ МЪЖ... ако е толкова истински дали не би се сетил кога трябва да показва обичта си?! Само 14.02 и 08.03 ли с дните?
                Лично аз на 14.02 си сипвам чаша вино и чак не ми се излиза от вкъщи, защото предозирането с романтика чак ме изнервя!
                Daddy's girl! Always & Forever!
                Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

                Коментар


                • #9
                  До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

                  Бе,с честване на католически празник от православни станахме по-големи католици от папата.Трифон Зарезан пък го заофициалничиха на 01.02.
                  Меркантилен/но успешен/номер-лозови пръчки зор се харчат.Виж сърчица,картички,бонбонки,балони-става алъш-вериша,пък и винце се продава повечко из кръчметата.
                  ...да бях булка и да си чакам датата/тва да не е термИн/ някой да се договеди за мен колко съм важна и готина-еб..... го в кавалериста тъп.
                  То и от мъжка гледна точка пак не излиза аритметиката-щото второ място си е твойто от първия път или си ударил джакпота с някой зверилник.
                  Аз си зачитам Трифон Зарезан,с огромното съжаление че не съм на една маса с основателите и ония неженени,пияни и разгонени деФойки...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

                    14-ти февруари: естествено ДЕН на ВЛЮБЕНИТЕ във ВИНОТО!

                    In vino veritas!
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      14-ти февруари: естествено ДЕН на ВЛЮБЕНИТЕ във ВИНОТО!

                      In vino veritas!
                      А,в такъв смисъл даже на безумно влюбените-е,пак си е маркировка,щото не муцаме само веднъж годишно...
                      ...отчитаме се на шефа,един вид не сме го забравили...
                      Ако по-сериозно,толкова се омазаха сезоните,че асмалъците вече ги режа къде средата на март-един път ги рязах февруари,стегнаха едни минуси после и половината пъпки които оставих измръзнаха.
                      Затова сега ще зарежем кратунките,пък лозите кога даде сгода времето.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

                        Да се чете като "Празник на търговеца"!
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          14-ти февруари: естествено ДЕН на ВЛЮБЕНИТЕ във ВИНОТО!

                          In vino veritas!
                          Не се сдържах


                          Наистина се съгласявам с повечето от вас,не мисля че е редно да се показва на една жена че е обичана единствено два дни в годината,ако недай си боже стигна до момента да обичам жена си само тогава то ше требва да съм и изкривил винкело у кръста

                          Коментар


                          • #14
                            До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

                            Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
                            ...требва да съм и изкривил винкело у кръста
                            ...и то на 14.02.-сори за спама,ама още се хиля като въртоглав.
                            Вкратце си е точно така:ние що си немаме официален ден в годината?!
                            ...щото си имаме 365-кой си сакаш,вАжи/ей'ся ме картоняса някоя феминистка/!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Чалгата успешно затрива традиция на повече от 8000 години.

                              Мда, а ние сме се разбрали негласно, че празнуваме всеки ден деня на влюбените и един ден в годината просто кротко си пием.

                              А за мен Трифон Зарезан се чества цяла зима! Чаша червено вино вечер действа благотворно и съживява кръвта.
                              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                              Omnia vincit amor !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X